Toshiba i dziwne problemu z modułem TV...

Pioro

New member
Mam problem z modułem CI, wszystko do tej pory działało, aż do momentu gdy przełożyłem kartę do innego TV. Z powrotem włożyłem kartę do swojego TV i od tamtej chwili mam problem z kanałami, a mianowicie:
-odbierają mi tylko kanały typu TVP 1, TVN, - tak jakby z telewizji naziemnej
-pozostałe kanały, w tym C+ niestety nie - pojawia mi się komunikat -"Ten kanał jest szyfrowany. Informacje o subskrypcji dostępne u lokalnego dostawcy"
Żeby było jeszcze "śmiesznej" komunikat pojawia mi się zwłaszcza wieczorami, w ciągu dnia zazwyczaj są dostępne programy, proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić, żeby kanały znowu działały?
Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To typowy objaw i jest tak zwykle, gdy moduł nie ma dobrego połączenia z TV. Spróbuj wyjąć i włożyć go ponownie. Jeśli TV ma drugą szczelinę to przełóż do drugiej. Gdy moduł zaczyna ci szfankować sprawdź w menu tv czy moduł jest widziany przez tv. Jeżeli nie jest tzn, że jest jak wyżej. Miałem kiedyś podobnie właśnie po akcji przekładania modułu z tv do tv.
 

Pioro

New member
Wyjmowałem i wkładałem moduł wiele razy i nic. Zrobiłem ponowne wyszukowanie, odbiorają mi tylko kanały tv naziemnej, na pozostałych jest ten sam komunikat (kanał jest szyfrowany". Chyba tak jakby nie widział Modułu (a wczesniej normalnie widzi), jak sprawdzić w menu czy widzi moduł? Wcześniej zresetowałem TV, też nie pomogło
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wyjmowałem i wkładałem moduł wiele razy i nic. Zrobiłem ponowne wyszukowanie, odbiorają mi tylko kanały tv naziemnej, na pozostałych jest ten sam komunikat (kanał jest szyfrowany". Chyba tak jakby nie widział Modułu (a wczesniej normalnie widzi), jak sprawdzić w menu czy widzi moduł? Wcześniej zresetowałem TV, też nie pomogło

Nie znam twojego tv. U mnie jak oglądam tv wciskam opcje i mam pełne info. Dodatkowo w menu konfiguracji jest info o module CI. Czy w drugim tv też jest problem z modułem czy tylko w jednym ? Sygnał tv masz z satelity czy też naziemny ?
 

Pioro

New member
Tylko w tym tv jest problem, wcześniej problem nie występował. Teraz tylko odbierają kanały telewizji naziemnej (jak wyjmę moduł też działają). W drugim TV moduł działa bez problemu, odbieram sygnał z osiedlowej telewizji kablowej. Kurcze przez rok chodziło wszystko jak należy, nagle nie działa;/ Może jakieś inne rozwiązania?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tylko w tym tv jest problem, wcześniej problem nie występował. Teraz tylko odbierają kanały telewizji naziemnej (jak wyjmę moduł też działają). W drugim TV moduł działa bez problemu, odbieram sygnał z osiedlowej telewizji kablowej. Kurcze przez rok chodziło wszystko jak należy, nagle nie działa;/ Może jakieś inne rozwiązania?

Nie odpowiedziałeś czy tv widzi moduł. Włóż moduł jak tv jest włączony. Coś się dzieje na ekranie ? Jakiś komunikat ?
Sprawdź w Menu-System-Interfejs CI.
 

Pioro

New member
Jak wyjmuję i wkładam to pojawia mi sie komunikat (Karta Ci usunięta). Ale jeszcze raz włączyłem, i teraz działa, ale kto wie co będzie jutro. Nie mam opcji System-Moduł Ci...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak wyjmuję i wkładam to pojawia mi sie komunikat (Karta Ci usunięta). Ale jeszcze raz włączyłem, i teraz działa, ale kto wie co będzie jutro. Nie mam opcji System-Moduł Ci...

Sorry pomyliło mi się z Samsungiem. Gdzieś w menu tv coś o module CI powinno być. Ważne że ruszyło.
 

Pioro

New member
Tak jak myślałem, odpalilem teraz znowu tv i znowu to samo sie dzieje:( Gdy wkladam i wykladam modul to mam napis ze albo karta wlozona albo usunieta, przy czym jak jest fizycznie modul elozony to przez chwile jest napis ze karta jest usunieta, po czym czarny ekran i napis ze program jest szyfrowany etc... Please help
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak jak myślałem, odpalilem teraz znowu tv i znowu to samo sie dzieje:( Gdy wkladam i wykladam modul to mam napis ze albo karta wlozona albo usunieta, przy czym jak jest fizycznie modul elozony to przez chwile jest napis ze karta jest usunieta, po czym czarny ekran i napis ze program jest szyfrowany etc... Please help

Chyba masz uwalony slot CI w Toshibie. Promyk nadzieji wymienić moduł z kartą i sprawdzić poprawność działania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry