Toshiba camileo h30/ practica dc 10.1/Sanyo Xacti VPC-TH1 co wybrać?

pstryk!

New member
Witam!

Stwierdziłem, że nadszedł czas w końcu kupić nową kamerę (dotychczas używałem starej vhs). Z początku miałem nadzieję, na kupienie czegoś za ok 400-500 zł, jednak po dokładniejszym zbadaniu sprawy postanowiłem wyłuskać jeszcze jakieś 250 zł (jedyne kamery hd w tamtej cenie czyli toshiba h20 i practica dvc 5.4 miały wiele okropnych opinii). Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych kamerach i, jeśli ktoś takową posiada, niech powie co w nich nie gra a co jest OK.

Dodam, ze liczy się dla mnie (poza ładnym obrazem oczywiście) między innymi to, by dobrze łapała dźwięki z otoczenie (głównie rozmowy etc.). Ciekawy jestem też jak sie zachowują podczas szybkiego obrotu, czy na przykład podczas kręcenia z jadącego samochodu. A co do samych kolorów, lubię mocne barwa czasem nawet jak są ąz nienaturalne, ale jak patrzyłem na youtube to wszystkie te 3 kamery mają (jak dla mnie- laika) bardzo ładne barwy. No i jeszcze pytania dla posiadaczy czyli jak długo można kręcić na jednej baterii i ile można nagrać na karcie pamięci, powiedzmy 8gb.

A może jest jeszcze jakaś inna kamera w tej cenie, którą warto się zainteresować?

Każda opinia będzie pomocna.

pozdrawiam!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam!

Stwierdziłem, że nadszedł czas w końcu kupić nową kamerę

Świetny pomysł.
Toshiba czy Practica na początek na rok dwa mogą Ci wystarczyć.
Co do negatywnych opinii to jest tak, jakby właściciel Volvo, Mercedesa czy Lexusa ocenia samochód Dacia. Wszystko zalezy od budżetu i wymagań jakosciowych


Dodam, ze liczy się dla mnie (poza ładnym obrazem oczywiście) ... ...
NO to tutaj będzie trudno mówić o ładnym obrazie. Będzie co najwyzej nieco mniej niż poprawny.
 

sluuurp

New member
Mam Camileo X100. Co do ciekawszych funkcji to nagrywanie poklatkowe, w zwolnionym tempie i 60 ftp, czujnik ruchu (przydatne do monitoringu) co zostanie wykorzystane po kupnie GZ-HM400, lub nowszego modelu tej JVC. Czułość matrycy poprawiana co do H30i H20.
Obraz zadowalający.
Skandalicznym, wręcz debilistycznym rozwiązaniem jest umieszczenie mikrofonów w obudowie wyświetlacza we wszystkich kamerach Camileo. Nie radze dotykać wyświetlacza w czasie nagrywania bo będą takie trzaski, że nagranie będzie do wywalenia.
Bateria trzyma z przerwami na nagrywanie około 2 godzin, ale trzeba ja dobrze uformować.
Nagrywanie non stop bez zoomowania około 1godziny 20 minut.
Myślę jak do nauki na początek wystarczy. Potem koniecznie coś lepszego.
 

pstryk!

New member
Dzięki za informacje!

Trochę lipnie z tym mikrofonem ale myślę, że przeboleję. A w tej cenie h30 to całkiem niegłupi zakup chyba. Powiedz mi tylko jeszcze, czy można ją zamontować na statywie?
 

jajurek

New member
Owszem, ma gniazdo na śrubę statywową. Mam ją od dwóch dni. Jest dużo dobrych cech: panel dotykowy, przejrzyste menu, mała, lekka (może aż za bardzo). Jedyna główna wada dla mnie: nietypowe kodowanie dźwięku (ADPCM), co powoduje że player WD TV HD (opisany w innym dziale forum) odtwarza z karty SDHC nagranej na tej kamerze filmy FULL HD, ale bez dźwięku; teraz szukam odpowiedniego konwertera programowego, bo chcę uniknąć ciągłego podłączania kamery do telewizora. Co do czasu - kamera pokazuje w największej rozdzielczości czas ponad 2 godzin dla karty 8 GB.
 

wicher123

New member
A może weźmiesz pod uwagę Panasonic HDC-SD-10? Wiele osób mi ją doradzało ale ja sam jeszcze nie wiem co wybrać.Skusiłeś się już na coś?
 

pstryk!

New member
Kupiłem h30. Ta HDC-SD-10 jest z pewnością lepsza, natomiast leży poza moim finansowym zasięgiem. Jeżeli chodzi o funkcje to widzę, żę są dosyć podobne obie kamery mają np. przycisk do szybkiego wgrywania na youtube (w sumie bezużyteczne nigdy rtego nie używałem i pewnie nie użyję :D) albo pre-rec (ta funkcja akurat jest spoko).

Co mogę powiedzieć o h30? Jestem z niej zadowolony, ponieważ wiedziałem mniej więcej w co się pakuję. Najgorszy jest brak jakiejkolwiek stabilizacji obrazu w przypadku rozdzielczości full hd. Jest jedynie cyfrowa w przypadku 720p, jednak pozostawia wiele do życzenia, więc nawet jej specjalnie nie używam i muszę niestety ćwiczyć umiejętność nietelepania łapą jak kręcę.

bateria trzyma całkiem sporo jakieś niecałe dwie godziny bez ładowania.
Nagrywanie w ciemnych pomieszczeniach jest problematyczne i nawet jeśli wszystko będzie widoczne, ziarnistości nie unikniemy.

Zdjęcia są duże ale wiadomo nie takie ładnie jak z aparatu, niemniej jednak jeśli ktoś nie ma aparatu cyfrowego, nie będzie go usiał dodatkowo kupować, przynajmniej jeśli interesuje go fotografia rodzinnoimprezowa :D Tak czy siak na pewno lepsze takie niż z komórki
Jest też fajna funkcja robienia zdjęcia w trakcie kręcenia filmu bez przerywania go. minusem jest jednak rozmieszczenie przycisków. Nie sprzyja ono wygodnemu robieniu zdjęć.

Jest też funkcja nagrywania w slow-motion. efekt spowolnienia jest niesamowity! Szkoda tylko, nagrwany jest w rozdzielczości filmiu z nienajnowszego telefonu. :p

Aaa i jeszcze zdaje się autofocus, zdaje się że tak to się nazywa. w przypadku ponoszenia kaery z miejsca mniej ciemnego miejsca do jaśniejszego, ostrość ustawia się troszkę długo

Dobra bo wymieniam wady tej kamery, ale to dlatego, żeby ktoś się nie wkopał, jeśli zależy mu na którejś z powyższych funkcji

Czas przytoczyć trochę informacji o dobrych stronach tej kamery:

Makro, bardzo jestem z niego zadowolony

Generalnie obraz jest śliczny. Taki jak chciałem, taki jak na samplach z youtuba czyli natura barwniejsza niż w rzeczywistości.

Mała i dobrze się trzyma ręki



Jedyna główna wada dla mnie: nietypowe kodowanie dźwięku (ADPCM), co powoduje że player WD TV HD (opisany w innym dziale forum) odtwarza z karty SDHC nagranej na tej kamerze filmy FULL HD, ale bez dźwięku; teraz szukam odpowiedniego konwertera programowego, bo chcę uniknąć ciągłego podłączania kamery do telewizora. Co do czasu - kamera pokazuje w największej rozdzielczości czas ponad 2 godzin dla karty 8 GB.

W tym wypadku polecam ci wywalnenie wszystkich kodeków i zainstalowanie k-lite w wresji standard.

Ja na początku też nie miałem głosu ale akurat przeinstalowywałem windowsa i po tym mi wszystko hulało.

uprzedzam że wtedy miałem kodeki k-lite w wersji full i nie działał mi dźwięk.




Na koniec jesłi ktoś się zastanawia nad wyborem między h20 a h30. To ta pierwsza nie ma pełnego full hd tylko consumer hd. Ma też ciemniejszą matrycę. Dlatego przy tej różnicy w cenie nie pakowałbym się w h20, zwłaszcza, że są wersje, ktre zapisują filmy w standardzie mov zamiast avi.
 

Lemoniada

Member
Jak się ma H3o do Sanyo Xacti VPC-cg 20 oraz 21 bo zastanawiam się nad zakupem między tymi trzema kamerami ?
Są w podobnej cenie a chyba nic lepszego do 700zł mi w oko nie wpadło
 
Do góry