Toshiba Camileo H20 - 800 pln (opinie)

januszpe

New member
do xcszuw
nie bardzo wiem od czego zacząć nie wiem co robiłeś, zarówno Ulead11 jak i Pinnacle 11,12 nie "widzą" plików .mov trzeba je "doprawic"innymi programami jak np Pazera z plików mov do mpg2 HD, a później już bez problemu zarówno w Uleadzie lub Pinnaclu
 

xcszuw

New member
Witam
zmieniłem program na Pinnacle 14 obróbka bezproblemowa i problem zniknął teraz tylko pytanie
co jest dodatkowo w wersji Ultimate bo nie wiem którą mam zakupić a posiadam Triala i nie wiem co mi zostanie w wersji Standard
pozdr szuv



do januszpe: czy to znaczy że te linki podane wcześniej były już po obróbce bo czytając tekst oryginalny myślałem ze to czyste zgrane sample z kamery
a te bezproblemowo da sie obrabiać 14-ką
 
Ostatnia edycja:

mario5791

New member
Berserker napisał:
Po pierwsze nowa Toshiba Camileo H20 nagrywa teraz filmy w rozdzielczości full HD (1920x1080p) podczas gdy poprzedniczka działała w formacie HDV (1440x1080p reskalowane do 16:9)

Dodano opcję wykrywania ruchu (kamera włącza nagrywanie kiedy coś w kadrze się poruszy).

Zamiast w Mov filmy są teraz zgrywane w Avi.

Bardzo przyspieszono w galerii opcję zoomu zdjęć (wcześniej jak się przeglądało zrobione fotki można było dostać szału chcąc przybliżyć sobie jakiś fragment).
Przyłączam się do pytania jak rozpoznać ten nowy firmware?
Nawet na stronach toshiby nie ma takich informacji.
Na ile wiarygodne są te informacje?
Czy można go samemu wgrać?

P.S.
Na jakimś zagranicznym forum człowiek pisze, że w swojej P30 odkrył że jak przyciśnie jednocześnie record/playback i zoom w pozycji do góry firmware version pokazuje się na LCD. Nie wiem czy to działa na H20
 
Ostatnia edycja:

mario5791

New member
Witam ponownie.
Z uwagi, że nie otrzymałem (- nie otrzymaliśmy informacji ) co do tego firmware poszukałem trochę w sklepach i w necie, zauważyłem, że u niektórych na pudełku i w specyfikacji jest podany format plików: H.264 / MOV (filmy), JPG (zdjęcia) natomiast na innych jest AVI i JPG
Dodatkowo kamerka ma białą nalepkę na LCD.

I tym się kierowałem aby mieć nowszy firware posiłkując się wskazówkami Berserker-a.

Wobec czego wybrałem tą co na pudełku i na specyfikacji PDF z płyty CD i papirowej ma wpisane AVI.
Czy to oznacza nowszy soft jeszcze nie wiem.;)

Natomiast jeszcze nie sprawdzałem sposobu "1. I discovered in my P30 that when I press most bottom button (usually used for record/playback switch) and zoom button in up position firmware version is displayed on LCD.
In my case it comes from Dec 1st, 2008. Anybody has newer version?
If so - how to get it? Toshiba on its page doesn't provide any newer version" opisanego przez cbm80 na forums steves-digicams.

Obecnie czekam na przysłanie karty SD 16GB.
 

topo

New member
16:9 i 4:3

Zastanawiam się nad kupnem kamerki Toschiba Camelio H20, biorę pod uwagę również Practica 10.1 i JVC-MS120. Po przeczytaniu tego wątku jestem przychylny do kupna Toschiby. Męczy mnie jedno zagadnienie, mianowicie czy będę mógł tą kamerką H20 nagrać film na zwykły kineskop :) w systemie 4:3, czy będę musiał kombinować, aby go na ten format przerobić. Z góry dziękuję za odzew.
 

GWATH

New member
H20

Czesc
potwiedzam to co pisał Berserker na temat kamery , na dworze miodzio w domu przy sztucznym świetle kiepsko (trochę lepiej wpadła stara kamera Hi 8 SONY CCD TR 748 E ).
Co do zapisu to obrau to umnie nadal format mov ( pomimo ze fullhd ).

Program dołączony do kamery to moim zdaniem koszmar (takiego kloca to ... to LEGO by nie wymysliło)
to programu których uzywam do sciągania ze starej kamery są chyba lepsze

Pozdrawiam.
 

GWATH

New member
program z kamery H20

topo napisał:
Zastanawiam się nad kupnem kamerki Toschiba Camelio H20, biorę pod uwagę również Practica 10.1 i JVC-MS120. Po przeczytaniu tego wątku jestem przychylny do kupna Toschiby. Męczy mnie jedno zagadnienie, mianowicie czy będę mógł tą kamerką H20 nagrać film na zwykły kineskop :) w systemie 4:3, czy będę musiał kombinować, aby go na ten format przerobić. Z góry dziękuję za odzew.


Czesc
program daje mozliwosc wypalenia płyty DVD (4:3 rozdzielczosc jezeli się nie myle 420p)
 

topo

New member
standard DV (480i – tryb 4:3, 640x240 pikseli)

tzn.? jest możliwość ustawienia w kamerce 4:3, czy dopiero po nagraniu kamreką w trybie 16:9 można później w komputerze przerobić programowo na 4:3? Jeśli przeróbka programowa to jak wygląda taka przeróbka z 16:9 na 4:3??
 

grax

New member
Mam taki problem.
Beteria jest naladowana do pelna.
Nie mogę jej włączyć. Gdy podłączam ją do ładowania, kontrolka się świeci, jednak różnicy nie ma. Komputer czyta ją jako wymienny dysk. Proszę o pomoc!!

Co to moze byc? Mial kto tak?
 

januszpe

New member
myślę że na tak zredagowane pytanie nikt nie odpowie, bo dokładnie nie wiadomo o co chodzi , co ma być włączone? bateria do ładowarki? czy kamera? w czym nie widać różnicy w zachowaniu batrii,kamery czy ładowarki i w końcu co widać jako zwnętrzny dysk chyba kamerę? Napisz jaśniej!
 

grax

New member
nie moge uruchomic kamery.
Swieci sie tylko dioda na zolto i nic wiecej. Wciskam przycisk zasilania lub otwieram Panel i nic.

Jak podlacze do do komputera to widzi tylko Flash Pamiec kamery.

Co moze byc, ze sie nie uruchamia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GWATH

New member
o co kaman ?

grax napisał:
nie moge uruchomic kamery.
Swieci sie tylko dioda na zolto i nic wiecej. Wciskam przycisk zasilania lub otwieram Panel i nic.

Jak podlacze do do komputera to widzi tylko Flash Pamiec kamery.

Co moze byc, ze sie nie uruchamia?

spróbuj wyjac baterie i ja włózyc ponownie tak zeby zatrzask ją trzymał
 

grax

New member
jak zatrzask trzymal nie rozumiem..

wyjmowalem 100 razy i wkladalem i nic... :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

meteo

New member
A ja mam pytanie do uzytkownikow tej kamerki. Czy kamera wam sie wlacza jak otworzycie ekranik i wylacza jak go zamkniecie? Jesli tak to po co jest przycisk wlacznika?
 

GWATH

New member
guzik

zgodnie z instrukcją do ładowania kamera powinna byc wyłączona a więc :
aby podłączyć ładowanie trzeba otworzyc klabke wyłączyć kamere z guzika i podpiąć ładowarke
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mario5791

New member
Witajcie ponownie.
Potwierdzam info co do mojej kamery.
Tak jak pisałem. Moja ma na pudełku AVI napisane. Nagrywa również w AVI. Po przegraniu na komputer metodą przeciągnij i upuść plik jest od razu AVI.

Jak sprawdzić jednoznacznie że full HD oprócz wzrokowo?

Kupiłem kartę A-data klas 6 16GB (115zł bo 8GB kosztuje niewiele mniej 70-90zł) kamera pokazuje w fullHD ponad 4,5 godziny zapisu a więc wystarczająco. ( kto by chciał oglądać kloca trwającego 4h)

Podczas ładowania lampka powinna migać. Po naładowaniu świeci ciągle na pomarańczowo. W trakcie ładowania nie włączycie kamery.
Kamera wyłącza się po jakimś czasie w przypadku nie używania. Do wzbudzenia służy włącznik.
Po podłączeniu do monitra/telewizora przez HDMI można oglądać online to co jest w polu widzenia kamery bez nagrywania.

Potwierdzam, że ważne jest dobre oświetlenie.

Generalnie możliwości/cena jestem zadowolony.
W wypalanie płyt i obsługę programu nie bawiłem się jeszcze-brak czasu.
W sobotę przetestuję jak się sprawuje na kuligu. (znacie jakieś metody zabezpieczenia przed mrozem?);)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry