Toshiba 55QA4C63DG DVB-T2/HEVC

PetraS

Member
Witam. Czy miał ktos do czynienia z tym tv? Jak wrażenia odnośnie jakości obrazu, płynności , skalowania obrazu,jakości , działania smarta ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To modele produkowane przez Vestel.
To raczej klasa podstawowa.
A jakie masz oczekiwania i ile masz max kasy ?
 

PetraS

Member
50-55 cali . Max 3000 . PŁYNNY !!!! obraz, zadnego drgania w ruchu itp. Najlepiej żeby były jakieś możliwości upłynnienia. Brak plam i rozmazanego obrazu po upscalingu ze źródła cyfrowego polsatu ( dekoder)lub filmów z pena. Kolory naturalne bez przejaskrawienia (lub jak najwiecej opcji dostosowania obrazu pod siebie).Oczywiście matryca VA . Najlepiej gdyby obraz był tak dobry i ostry jak w 55 Samsung UE55H6400 ,to jak ten tv ma ostry obraz z dekodera z pena słabych jakościowo filmów to poezja, twarze ostre bez plam, obraz ustawiłem pod siebie i wyglada extra. ( jak masz taki nowy to biorę od strzała :) .Smart styknie netflix i jutub, reszta zbędna. Co do toshiby z tematu...porócz 50 Hz to chyba standard co w kazdym tv . Plątałem sie po sklepach , ale telewizory ogólnie dają tragiczny obraz , testowane na filmach z pena, więc na cuda z dekodera chyba nie ma co liczyć :/ a moze jednak ? Czy może zaczekać na te nowe Sharpy ?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Przy LCD brak wad matrycy czasami zależy od konkretnej sztuki, więc loteria. Z płynnością bez 120Hz może być różnie... Warto zainteresować się TCL C725 lub ewentualnie Philips 58PUS8545, którego ostatnio Neonet miał za ok.2700 po rabacie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philipsa polecam PUS85X6 (kolor ramki, pilot)
Na Sharpy Made in Japan warto też zaczekać, może Kiki napisze kiedy się pojawią, bo to już któryś rok mija jak miały być.
I telewizor najlepiej u Kikiego kupić, ja tak w grudniu Philipsa 43PUS8506 kupiłem i jestem zadowolony. Sprawdzą matrycę, ustawią, wgrają wtyczki...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philipsa polecam PUS85X6 (kolor ramki, pilot)
Na Sharpy Made in Japan warto też zaczekać, może Kiki napisze kiedy się pojawią, bo to już któryś rok mija jak miały być.
I telewizor najlepiej u Kikiego kupić, ja tak w grudniu Philipsa 43PUS8506 kupiłem i jestem zadowolony. Sprawdzą matrycę, ustawią, wgrają wtyczki...
 

PetraS

Member
Witam ponownie. Mija kolejny tydzień , jeszcze się nie zdecydowałem, ale budzet max 3200. Co do Philipsa...czy Kiki mógłby mnie oświecić bo łażę po sklepach i wszędzie obraz na TV Philips jest jakis taki ,,mleczny'' , kolory sprane , jakby za mgłą ( zauważyli to również członkowie rodziny.. Czy maja one włączone jakaś funkcje w tv , da sie coś z tym zrobić , czy to taka ,,natura'' matryc philipsa ? Co ciekawe widziałem jakiś drogi model , chyba z serii 9 i tam obraz był kryształ.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO tego służy kalibracja.
W klasie cenowej masz jeszcze 58PUS8535
Na wszystkie modele dla niebieskich członków forum masz specjalną ofertę plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
DO tego co podałeś - będą po przygotowaniu - spełniać wszystkie potrzeby.
 

Sawa81

New member
Obecnie na promocjach jest Samsung 55q80a po 3089 zł . W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego - 120hz , wielostrefowe podświetlenie, wysoka jasność SDR i HDR, niezły Smart. Sam długo szukałem dla siebie TV i właśnie kupiłem na promocji 55q80a :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak niosą wieści najlepszy w Europie w klasie cena do jakości jest TCL 55C728 też 120 Hz, otwarty system , zdecydowanie większe możliwości i lepsze multimedia i kosztuje mniej i to z pakietem dodatkowo.
Jest na matrycy VA, ma głośniki Onkyo. pobiera o 50% niej energii.
Samsung nie ma Dolby Vision, jest na matrycy IPS, ma mniejszą pamięć .
 

n3rgal

New member
Jak niosą wieści najlepszy w Europie w klasie cena do jakości jest TCL 55C728 też 120 Hz, otwarty system , zdecydowanie większe możliwości i lepsze multimedia i kosztuje mniej i to z pakietem dodatkowo.
Jest na matrycy VA, ma głośniki Onkyo. pobiera o 50% niej energii.
Samsung nie ma Dolby Vision, jest na matrycy IPS, ma mniejszą pamięć .

Skończcie powielać te bzdury. Q80A na europe ma matryce MVA na USA jest ips. Co mi po dolby vison jak telewizor ma tak marna jasność ze tego w ogóle nie widać (TCL 300 cd/m2 a samsung 900 cd/m2)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL został wyróżniony najbardziej prestiżową nagrodą w Europie.
Eisa Best Buy.
Samsung nie został zgłoszony .
Nie musisz dopłacać, bardzo dobry model.
 
Do góry