Toshiba 55L7453 na tle konkurencji - ocena subiektywna

geo78

New member
Jako średnio zadowolony właściciel Toshiby postanowiłem poświęcić czas i trochę ropy na sprawdzenie konkurencji. Po przejechaniu 200 km i odwiedzenia kilku sklepów ze sprzętem RTV stwierdzam, że:
1. W tej klasie cenowej (nie lubię tego określenia ale niech już będzie) wszystkie tv działają podobnie. Nie ma tv bez wad. Sprawdzałem Samsunga 55h66xx w mediaexpert, philipsa 55pfs7109 również w mediaexpert, samsunga 55h6400 w Saturnie i wszystkie modele miały typowe objawy, które tak drażnią mnie w toshibie.
2. Banding i DSE nie do przyjęcia w 55h66xx oraz philipsie 55pfs7109. Wyglądało to gorzej niż w mojej toshibie.
3. W samsungu 55h6400 było już lepiej ale nie na tyle żebym mógł stwierdzić, że warto moją toshibę zamieniać.
4. Jedynie samsung 55H7000 testowany w rtv euro agd (2 sztuki w dwóch różnych sklepach) oraz sony 55w905 (jeden w Saturnie drugi w euro) wypadły znacznie lepiej w testach na obecność bandingu oraz DSE. Jedenk w tym przypadku mamy doczynienia z tv za ponad 6 tys. Dodatkowo sony cechowało się doskonałą płynnością.
Oczywiście moje testy dotyczyły konkretnych sztuk i nie mogę stwierdzić, że wszystkie wspomniane modele w tym samym stopniu obciążone są wadami za jakie uznaję banding i DSE.
Sam toshibę wybrałem dopiero po przejrzeniu kilku sztuk. I pewnie wśród innych producentów można wyłowić lepsze egzemplarze. Nie zmienia to jednak faktu, że warto przemyśleć zakup. Lepiej kupić tam gdzie jest możliwość sprawdzenia lub wymiany.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

I takie opinie użytkowników danego modelu telewizora najbardziej sobie cenię:| .
Oby było jak najwięcej .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak pisałem w klasie cenowej Toshiba na dziś jest bardzo dobrym i alternatywnym wyborem.
 

geo78

New member
Bardzo proszę o komentowanie wyłącznie w temacie tv... ułatwi to życie innym forumowiczom. Wszelkie wymiany zdań nie na temat można załatwić przez PW.
 
Do góry