TOSHIBA 55L7453 czy PHLIPS 55PFS7109 ???

robsonik1979

New member
Rozważam dwa modele takie jak w tytule.Proszę o pomoc który będzie lepszy.Jak najlepsza czerń,głębia obrazu,ostrość,wysoka jakość 3D jak i skalowanie.
 

Pastusiak

New member
nikt CI tu nie pomoże kolego, jesteś na etapie, w którym znajdziesz zarówno osoby za pilem jak i za tos. Decydują szczegóły. Tu Ambi, Tam strefy. Reszta jest w zasadzie porównywalna. Ciesz się nie mniej, że wybierasz z 2 modeli (ja kiedy zaczynałem miałem ich bodaj 10 ;) ) jak nie ujrzysz na oczy to nie zdecydujesz rozsądnie. I jeden i drugi ma mniejsze lub większe ale jednak problemy z czytanymi formatami (napisy zachowują się dziwnie jak psy w strasznym filmie 3). To z wad ;) reszta ponoć spoko. Dla mnie te wady są wystarczające niestety, żeby odmówić ;) co się bardziej opłaca w tym wypadku to Toshiba, tańsza o pare stowek. Zadaj sobie więc pytanie, czy chcesz płacić 500zł więcej za kolorową od lampeczek ścianę i czy jest Ci to niezbędne. Akurat z tych dwóch modeli brałbym toshibę co nie zmienia faktu, że mam innego faworyta z koreańskiej stajni, której się tu nie wiedzieć czemu nie lubi ;)
 

Toshiba7453

New member
Też miałem takie dylematy...
Teraz siedzę przed Toshibą7453 w 55calach i popijam czaj.Delektując się wszystkim co najlepsze.
Tv mogę Ci polecić z czystym sumieniem.Jestem pewien że jak go bys wybrał to nie bedziesz żałował.
Czerń głęboka, biel krystaliczna. Dynamika klatkowanie rendering i znakomita ostrość dla 1080P.
No i jedna największa zaleta oprócz idealnej Fonii to skalowanie słabego obrazu SD do jakości jaką raczyły nas stare dobre CRT w tej materii. Nie znajdziesz niczego lepszego w tym przedziale cenowym.
I uważaj:) Bo Toshiba będzie cię gościła przez długie lata w twoim domu gdyz słynie z niezawodności i podzespołów made in Japan.
Czy któryś Koreańczyk ma podobne atuty? W tej cenie?

Philips pewnie też dość dobry ale Ambi to tylko trik a nie jakies nowum technologiczne. W Tośce masz jako jedyny tv z podświetlaniem strefami+ich wygaszanie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Mi się w peugeocie 308SW podobał cały dach przeszklony :p
Ambilight domowej produkcji ponoć też daje radę, ale nie miałem nigdy wystarczająco zaparcia żeby się za to zabrać.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Matryca z pewnością nie jest produkcji toshiby, bo własnych matryc nie robią :p Na serwis, niech wymieniają :>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się zdarza w każdej firmie. Ale przecież masz jeszcze gwarancje - więc w czym problem ?
 

przemekino

New member
Bawiłem się z nimi w 1,5 miesiąca wolałem oddać na niezgodność towaru z umową. Matryca za droga więc proponowali wymianę na inny, lecz niestety parametrami gorszy. Plus taki że udało mi się pozytywnie zakończyć sprawę z serwisem po kilku pismach i tel. :) ODdali kase więc czekam i już miałem wybrany tv 7509 :) ale teraz jest też 55PUS7809 :)

Mała różnica cenowa, tylko nie wiem czy warto iść tą drogą jak uważacie?? Nie wiem jak z kodekiem h.265 i hdmi2.0

PS WAŻNE PYTANIE CZY KTOŚ WIE DLACZEGO W UK TV 55PUS7809 ma 5 lat gwarancji -= "Philips 5 Year Guarantee Included" . W takim razie jakby było tak u nas biorę w ciemno a tu 2 lata

http://www.simplyelectricals.co.uk/philips-55pus7809-55-freeview-hd-smart-led-tv.html


O CO KAMAN???
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
@toshiba7453
Tak tu zawiało reklamą, że brakowało jedynie uradowanych, biegających z bańkami mydlanymi dzieci w tle. Te forum jest tak nieobiektywne, że czasem człowieka podbija. Sam kiki pojawia się jedynie w tematach, w których jego ostatnio główne źródło dochodu jest brane pod uwage albo ma okazje je narzucić (7453). Jak ktoś nie jest ślepy i potrafi sam ocenić czego potrzebuje i czego nie trawi to szybko zda sobie sprawe, że nawet ta toshiba nie jest dla niego. Są problemy z wifi, są problemy z epg, są problemy z formatami, z napisami, a strefowe podświetlenie które powinno niwelować problem nadal go serwuje (clouding i świecące narożniki). Jak czytam, że nie ma nic lepszego w tej klasie to mnie krew zalewa. Wy nie widzicie tych wad czy udajecie, że ich nie ma? bo jeśli widzicie a one są i wam nie przeszkadzają to właśnie potwerdziliście moją wypowiedź, że każdy powinien głęboko się zastanowić co go drażni i czego potrzebuje. Ja tego telewizora bym nie łyknął przez to co opisałem. Nie róbcie kolejnemu biedakowi wody z mózgu bo znów zobaczę post świeżego posiadacza w temacie toshiby, który ma "mieszane" uczucia. Są na prawde inne porządne telewizory pozbawione tych wad, posiadają inne oczywiście ale być może znacznie mniej dla niektórych irytujące. Ogólnie może zróbmy stopke w kategorii LCD "jaki wybrać lcd?" w której napiszecie "nie pytaj, bierz toshibe". Z tego się robi powoli fanatyzm. A to wcale nie jest taki genialny telewizor. Kolego założycielu wątku, jak chcesz obiektywnej rady to najlepiej pisz do mnie na pw, ja się już tyle tego naoglądałem i naczytałem, że odpowiem na każde pytanie a troskliwe misie niech dalej wciskają innym swoje urojone Bóstwo.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow - ileż elokwencji w wypowiedzi. I odezwał się to nic nie widział ale wszystko wie. Właśnie naczytałem się głupot , nie widziałem ale teraz będę najmądrzejszy - a co tam.

Napisz proszę jak było na Bora Bora na nurkowaniu ?
 

Pastusiak

New member
kiki rozumiem Twoje zachowanie w końcu jesteś polakiem a my jesteśmy zbyt dumni, żeby przyznać się do czegokolwiek. Taki tam prymitywny naród. Niestety taka jest prawda jeśli napisałem coś co się z nią mija (na temat 7453) no to słucham oświeć mnie. Co może nie ma tych problemów? doskonale wiesz, że są. Czy nie jest prawdą że właściwie każdemu kto ma taki budżet ją polecasz? dobrze wiesz, że tak. Sprzedajesz ją i tego też nie możesz kwestionować a doskonale widzę co piszesz i w jakich wątkach. Twoje oburzenie więc jest dla mnie niezrozumiałe. Tutaj z góry się przyjęło, że jak ktoś ma pieniądze, w których 7453 się mieści to ma je brać w ciemno, co jest jawną głupotą. To że pytam o coś nie znaczy, że nie wiem nic a jeśli już pytam to po to, żeby się dowiedziec. Uwierz, że dowiedziałem się już wystarczająco a nie rozmawiałem jedynie z Tobą. Mam też własne oczy i na ile mogłem na tyle obejrzałem te i tamte modele TV. Jesteś osobą, która strasznie subiektywnie ocenia i poleca tv. Jeśli musisz to rób to, rozumiem bo prowadzisz sklep ale nie rób ze mnie idioty i uszanuj moje nieprzychylne zdanie na ten temat bo jeszcze nie raz się z nim pewnie spotkasz. Polacy powinni się w końcu nauczyć odbierać jak ludzie jakąkolwiek krytykę. Nie róbmy tu wojny. Ja chcę tylko żeby chłopak nie popełnil błędu jaki już kilku tutaj popełniło sugerując się w ciemno waszymi "ah-ohami". Nie każdy musi lubić to co Ty lubisz i z tego założenia wychodź udzielając komuś jakiejkolwiek rady i zejdź ze mnie bo od tego jest forum by konfrontować swoje zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem Polakiem i jestem dumny z tego i raczej proszę więcej nie poruszaj tego tematu bo zrobię się nieprzyjemny.

Właśnie nie masz pojęcia o czy piszesz - bo w sprzedaży mamy dokładnie wszystkie marki, o ile rozumiesz słowo wszystkie. Ci co pytają wiedzą o tym i głupot nie piszą.

Posługujemy się wartością telewizora w klasie cenowej i to klasa dokładnie klasa cenowa wyznacza priorytety kupującego .Użytkownik opisuje swoje wrażenia , a Ty mu wytykasz że jest zadowolony ? No proszę Cię ...
Trzymaj się swojego poziomu i nie zniżaj się proszę do głupich dywagacji
To jest jego radość i .... Ci do niej.
Właśnie na tym to polega że ktoś jest zadowolony ze sprzętu.
Każdy ma własne wymagania.

Jesli masz inne ok - ale nie obrażaj innych.
 

Pastusiak

New member
dla potomnych, którzy nie zdążyli przeczytać mojej "kontry" - została dyskretnie usunięta ;) schlebiasz mi kiki. Wracając do tematu ja może powiem krótko: z tych dwóch modeli zdecydowanie philips. Chociaż osobiście miałbym obawy jeśli chodzi o jego soft, który miewa nieznośne wybryki a aktualizacje z niewątpliwym postępem przynoszą też niespodziewany degres w innej kwestii. Odsyłam do wątku konkretnie o tym modelu więc powołuje się na sensowne źródło.
 

liet

New member
Trochę nie rozumiem stawiania sprawy w ten sposób... Żeby zachować obiektywizm, poziom czerni w testach na tym forum nie został zmierzony! Opinie, że jeden telewizor wykazuje się lepszą czernią od drugiego, w takim przypadku muszą być subiektywne. Zastanówcie się nad tym trochę. Czy telewizor z zaledwie 8 strefami naprawdę jest w stanie generować fantastyczną czerń niezależnie od tego co akurat wyświetlane jest na ekranie? Ilość stref narzuca ograniczenie na to co można wygasić a co nie w danej scenie, więc ten telewizor żadnym mistrzem czerni nie jest i nigdy nie będzie. Fakt, że Kiki ma go w dobrej cenie, więc jeżeli komuś pasuje, to niech się nie zastanawia. Mi ta Toshiba nie leży i moim zdaniem przegrywa w przedbiegach z Sony W829 (tylko 50" i 55", bo są oparte na matrycach VA), ale to jest moja subiektywna opinia.

Na koniec mały apel - więcej obiektywizmu i mniej hate'u. IMO to forum ma pomagać w wyborze odpowiedniego urządzenia, a nie pomagać w tworzeniu "seansów nienawiści" ;)
 

geo78

New member
Jestem posiadaczem Toshiby (jeszcze) i powiem tak. Jak trafi się w miarę dobrą sztukę to przyjemność z oglądania jest. Ale jak się trafi źle i do tego ma się zbyt czepliwy charakter (a ja taki mam i przyznaje się, że to w życiu nie pomaga ;) )to można doszukać się wad, które ten tv dyskwalifikują.
Mówienie o klasie cenowej jest dwojakie. Z jednej strony nie można wymagac zbyt wiele ale z drugiej skoro już płacimy prawdziwe pieniądze, pełnowartościowe a nie jakieś fałszywki to możemy oczekiwać, że tv będzie bez zarzutu (a za taką cechę uważam matrycę bez bandingu, cloudinu, dse itp). Wszystko jest jednak zależne od własnej oceny i stopnia wyczulenia na przypadłości jakimi cechują się obecne ledy.
Swoją drogą czy podświetlenie led to jest najlepszy wybór jaki mógł być czy po prostu poszło o jak najmniejsze zużycie energii tak, żeby przypadkiem jakaś UE nie czepiała się jak to ma miejsce z żarówkami itp. Jak zwykle chodzi pewnie tylko o kasę a użytkowników ma się na samym końcu i to pewnie w d... ;)
Dlatego najlepsze rozwiązanie to obejrzeć sobie kilka modeli i samemu wybrać co na pasuje a co nie. To, że ktoś coś polecam to tylko połowa sukcesu w wyborze właściwego tv. Najważniejsze to i tak subiektywne odczucia.
Mniej emocji Panowie a więcej życzliwości :)
 

boromirep

New member
Jak już jest tak miło to się wtrącę kiki nadal mi nie odpowiedział wprost czemu na jego testach jest tak
thumbs_P1670878.jpg

a według mnie powinno być tak

297.jpg

chodzi mi głównie o to że na testach w zdjęciach ziemi i własnie tego tancerza szczegóły są rozmyte poprzez jasny blask , błysk , który zasłania to co powinno być w tym miejscu .
pytałem czy to specjalnie tak jest żeby pokazać czerń , czy jest to przekontrastowane żeby czerń była lepiej przedstawiona ? tylko co jeśli potem będziemy oglądać na normalnych ustawieniach i będzie widać szczegóły ale niestety też clouding czy nierówność podświetlenia i "słabą czerń ?
i proszę się nie obrażać to jest zwykłe pytanie przyszłego użytkownika zakupionego tv .
 

Lossentur

New member
Osobiście dopiero po tygodniu podłączyłem swój model L7453 ze względu na remont, a przez posty w wątku głównym tylko się stresowałem, a niepotrzebnie. Mój egzemplarz raz podłączony do WiFi, przez ostatnie 3 dni ani razu nie stracił połączenia. O EPG się nie wypowiem bo nie mam podłączonej anteny, ale z tego co widziałem rozwiązanie „problemu” zostało podane w głównym wątku. Jeżeli chodzi o napisy, od lat oglądam filmy i seriale w formatach avi/mkv i przyznam, że wypowiedzi o problemach z napisami zmroziły mi krew w żyłach, a Toshiba była jeszcze wtedy w drodze. Mam za sobą parę seansów z USB i nie doświadczyłem problemów.

Szukałem telewizora przy którym wieczorny seans będzie przyjemnością i Toshiba L7453, te wymagania spełnił. Przeglądarki ani razu nie odpaliłem, bo od tego mam komputer przy którym czuję się najbardziej komfortowo. Aplikacje które mnie interesowały (TVNPlayer, VOD), według mnie, działają na dobrym poziomie, czyli prędkość ładowania nie doprowadza mnie do szału. W skrócie, polecam w tym przedziale cenowym, a czy są lepsze opcje? No cóż, użytkownika zadowolonego z zakupu mało to interesuje :)

Moim zdaniem, na forach zawsze będzie przewaga postów z problemami/negatywnymi opiniami, bo osoby które ich nie mają/są zadowolone z zakupu siedzą przed telewizorem. Z kolei nie rozumie wypowiadania się osób które TV nie widziały na oczy, ale kategorycznie odradzaja, no ale cóż mamy wolność wypowiedzi :)
 
Do góry