Toshiba 55 ZL 2 dla mamy

Taski

New member
Witam jak w temacie dostałem korzystną (moim zdaniem) ofertę na TV Toshiba 55 ZL 2 który bedzie dla dla mamy, koszt to 2tys euro, mam tez ofertę na Samsunga UE55f6340 za 900euro. Rodzice kończą budowę domu i chcą większy TV. Maja obecnie jakiegoś Smarta od samsunga 47" (ze 2 lata ma) i ten ma iść do sypialni.
Ale do tematu. Czy warto dopłacać 5tys zł do tej Toshiby? Czy sa zdecydowane plusy które za nią przemawiają, 3D bez okularów to chyba fajna sprawa ale czy to sie sprawdza (czy wiele bedą z tego korzystać-wątpię)?
A moze ma minusy które wyeliminują ją z gry?

Oba telewizory stały w sklepie jako pokazowe więc godzin zapewne natrzepały,nie przeszkadza to ani mi ani rodzicom, gwarancja oczywiście jak i w poprzednim przypadku (Kupilem od niego miesiac temu dla siebie też pokazowego Samsunga UE60D6500) bedzie obowiązywać od dnia zakupu.

Trochę info

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Niewiadomo dokładnie ale myśle ze bedzie to ok4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2najczesciej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Nie wiadomo do końca jeszcze na ktorej ścianie zawiśnie delikwent
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung smart 46albo47" lcd, ma 2 lata
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim płynny,ostry obraz, żywe kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
10.Jakie urządzenia ? PC(HDMI), Pamięć masowa(USB)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4 - 8.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? Najlepiej któryś z w/w
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorami przy zgaszonym świetle
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4 lub 8 tys :)
20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Oba maja ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja też chcę :p Choć moja ZL1 lepsza :p
Tak czy siak - bardzo warto dopłacić. Telewizor z genialnym procesorem, z pro led 32 - bardzo równe podświetlenie, i bardzo dobra czerń, no i rozdzielczość 4k - ostrość będzie genialna.
A jak się nie spodoba, to bez problemu sprzeda się dalej za jakies 15tyś :p
 

Taski

New member
To może chcesz odkupić za 3tys euro a ja wtedy mamie prezent zrobię i dostanie w Szajsunga :)

Myśle czy im potrzebny taki TV, czy ci nie maniacy dostrzegą wogule różnice. U mamy to najczęściej jest tak ze podczas oglądania TV czyta książkę czy gazetę :) Tego samsunga im podlaczylem zaraz po zakupie i to co w ten dzien oglądanęli w 3D i zobaczyli smart to wszystko, potem juz nie korzystali kompletnie z niczego a ojciec kiedyś stwierdził "no bo my nie mamy jakiegoś odtwarzacza Blu ćoś tam" o Bluray oczywiście chodziło :)
Będę chyba patrzył pod siebie. Podaje dzis i potestuję jak to w praktyce wygląda. Zabiorę jakiś 3D i sobie oglądane ;)
TV gra teraz w Niemczech czy powinienem sie czegoś spodziewać po przewiezieniu do Polski? Jakieś strojenia :) blokady związane z lokalizacją, oprogramowanie, itd. Itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor Toshiby jest sprzed 2 lat.. Jeśli nie zależy Ci na bajerach to ten model był naprawdę dobry.
To nowy telewizor czy używany ?
Nie będziesz mieć polskich aplikacji

Do zgaszonego światła mistrzem jest Panasonic 55Vt60.
 

Taski

New member
Na bajerach nie za zależy bo to rodzice, on off ewentualnie wylacznik czasowy :)
Byłem wczoraj z filmem 3D i nie powaliło a wręcz rozczarowało jak na TV za prawie 30tys z tym ze z tej funkcji tez zapewne ze 2 razy skorzystają.

W sensie że ze sklepu to nowy... ale używany bo to telewizor z wystawy (stoi w pokoju pokazowym) ale gwarancja bedzie oczywiście od dnia zakupu czyli od jutra :)
 

Taski

New member
Tośka w domu (tu obok UE60D6500). Zaraz do sypialni i pierwsze testy ;)
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    613,5 KB · Wyś: 102
Do góry