Toshiba 55" wl753 clouding...wymiana tv ?

Alucard1984

New member
Witam, dziś dowieźli mi nowiutki wl753 55 cali. Wszystko zajedwabiście odbiera i nie mam najmniejszych ale do tego tv poza... Przy wyłączonym "niebieskim ekranie" czyli normalnym black panel widoczne są białe plamy na środku w prawym górnym rogu i lewy górny kwadrat. Jak się domyślam jest to tzw. Clouding. Mam teraz pytanie do Was-ekspertów. Co to jest i czy można coś z tym samemu zrobić ? Czy jest to podstawa do wymiany "od ręki" całego tv na nowy ? Czy jest gwarancja, że nowy tv nie będzie tego posiadał czy po prostu te tośki tak mają i wymiana nic nie da. Nie mam czasu ani ochoty na gwarancję biorąc pod uwagę, że od ręki wywaliłem dziś 7,5 tysiaczka i chciałbym jeżeli to coś da wymienić go jako towar "niezgodny z opisem". Kupiłem w rtveuroagd. Będę wdzięczny za wszelkie odp i pomoc.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Co do tych "plam" no niestety, ale to normalne.
Jeden egzemplarz ma tego mniej inny więcej.
Jak Ci nie odpowida to masz 10 dni na wymianę.
Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
moja xv733 tez na czarnej planszy ma nieco jaśniejsze lewe rogi dolny i górny ale przy normalnym uzytkowaniu nawet przy ciemnych scenach jest to niezauważalne
 

Alucard1984

New member
Czy dobrze rozumiem, że każdy z tych tv ma clouding i nie ważne ile razy będę wymieniał to będzie to zjawisko tylko w większym lub mniejszym stopniu ? Koleś z serwisu mówił mi, że to może być spowodowane różnicą temperatur i po jakimś czasie powinno zniknąć. Nadto, żeby wymienić tv to chcą odemnie na maila fotki lub musi przyjechać koleś z serwisu, tylko że w dzień nie widzę tego zjawiska ... Eh sam już nie wiem.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ty lepiej sprawdz jak wygląda równomierność podświetlenia na szarym tle (30%,40%,50%jasności itp) bo:

Clouding ma 99% tv lcd, jedne mniej a drugie więcej,jedne mają tak że clouding znika po nagrzaniu matrycy a inne tak że się wtedy dopiero pojawia, w jednych z czasem clouding się zmniejsza a w innych nie. P rawda jest taka że przy normalnym używaniu,graniu itp. clouding o ile nie jest jakiś ogromny, nie będzie raczej problemem bo procent scen w filmach/grach w których większość obrazu jest czarna jest znikomy. To co Ci "wyjdzie" na szarym tle będzie już częsciej widać i to nie tylko na szarym tle a na KAŻDYM innym kolorze o podobnej jasności (30%,40% itp), wystarczy np. oglądać mecz w piłke gdzie murawa jest dość ciemna a pogoda pochmurna, np. scena z j"jadąca kamerą" a w tle np. jednolita sciana budynku. To co widzisz na szarych tłach (i wszystkich innych kolorach o podobnej jasności) to efekt tzw. "bandingu" - to moze być juz sporym problemem i bólem w dupie - podepnij tv pod kompa lub konsolę, zapodaj fotki szarego koloru w kilku jasnościach (lub operuj jasnością w tv) i sprawdz jak jest.
 
Do góry