Toshiba 47 " model Z 3030 - test

Status
Zamknięty.
Otrzymaliśmy wreszcie z Toshiba Polska model który ma być przebojem tej firmy.
89a50038442b783dmed.jpg


wykonany w Wielkiej Brytanii
76156ca37afc446fmed.jpg


dcc61d1f606335bdmed.jpg


Piękna podstawa obrotowa stanowi znakomity dodatek do profesjonalnego wyglau telewizora.

18756701385af9c7med.jpg


w caełj okazałości
47z3030d_01.jpg

i wyposażenie

fullhd.jpg
FULL HD


hdready.jpg
HD-READY


av_m100_hd.jpg
Active Vision M100 HD

pixelpro_v.jpg
PIXEL PROcessing V

wow_srs.jpg
BRILLANTER SOUND

slimspeaker.jpg
SLIM
24p_pulldown.jpg
24p PullDown

Lesen Sie mehr darüber ...
regza_link.jpg
Regza link

1080p.jpg
1080p HDMI Eingang

3hdmi.jpg
HDMI

dvbt.jpg


d98515a82b1066d1med.jpg


telewizor wyprodukowany w UK pobiera 325 W
0288ff7deb200c7emed.jpg


złącza na tylnej ściance
2a8fbea3dea45e60med.jpg


widok na całość złącz
a5a07f59d9e61288med.jpg


złącza boczne z prawej strony i obsługa manualna telewizora
7d6cc3d69f684cf7med.jpg


pilot wygodny , dobrze działajacy - nie trzeba wysiłku abywywołać funkcję
2213fb38ef4f92b1med.jpg


c5608a9c62957f27med.jpg


Świetnie współpracuje z komputerem podając pełną rozdzielość
0fa596bc2f4adfcdmed.jpg


Czcionki są bardzo wyraźne i czytelne
aec689a3ea4c6ddamed.jpg


b8b9b08f6c12f2bbmed.jpg


bardzo ładne i czytelne menu w języku polskim
602571c3fbe08fa1med.jpg


cdn.......​
 
pancer napisał:
Samsung 40F86 stoi w MM w Galerii Łódzkiej na Piłsudskiego a jak sprawdzałem to nie było go w Elektro World w Manufakturze, nie wiem jak w MM na Brzezińskiej. Samsung tak mi się spodobał, że zamówiłem model 40 cali i w tej chwili czekam na jego odbiór. Jak podoba wam się F86 to kupujcie a nie ulegajcie temu kącikowi wzajemnej adoracji Toshiby i Sharpa. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej chwalone są te firmy które najchętniej udostępniają sprzęt do testów i z nimi ma się najlepsze układy. pozdrawiam

Pancer, nie przesadzaj aby forum to raczej i inne raczej nie sluży naklanianiu kogos do zakupu tego modelu czy innego, tylko raczej do rozwiania watpliwosci, jesli ktos takowe ma, lub jesli ich nie ma to mozliwe ze mu sie pojawia :) [ to moj przypadek ]. Ta toshiba jest dobrze oceniana na wszystkich forach polskich i nietylko jak rowniez stronach z testami roznych marek.
Ostateczny wybor i tak zalezy od wlasnych wrazen, i watpie zeby ktos biegl do sklepu po toshibe tylko dla tego ze paru gosci na forum powidzialo ze jest dobra.
Moze nie zauwarzyles ale w skepach typu saturn i MM samsungi maja swoja sciane / wyspe , i dema lecace na nich [ HD / Full HD ] sa odpowiednio spreparowane pod nie, za to Inne marki maja puszczony sygnal ze slabego DVD [ przewaznie jakies reklamy ] po jakis kiepskich kablach.
PS. Widziales kiedys zeby na telewizorze ktory ma slaba reakcje matrycy, jest puszczany sport ?
Wiadomo co puszczaja na samsungach [ czern czern i jeszcze raz czern ] przyznam ze faktycznie super.
No koniec na razie i bez obrazy. :)
 
pancer napisał:
Jak podoba wam się F86 to kupujcie a nie ulegajcie temu kącikowi wzajemnej adoracji Toshiby i Sharpa. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej chwalone są te firmy które najchętniej udostępniają sprzęt do testów i z nimi ma się najlepsze układy. pozdrawiam


Nareszcie głos rozsądku - w 100% popieram. Tym bardziej, że przekonałem się już, że przynajmniej niektóre testy prezentowane przez sprzedawców na tym forum nie są do końca obiektywne. Prezentację w domu klienta także można odpowiednio przygotować...
 
w MM na f86 leciało demo HD filmu Ratatui i akurat było dużo szybkich scen
fakt ze HD czyni cuda z kazdym LCD ale na tym samsungu ryło beret ludzie stali i wlepiali gały
nikogo nie namawiam do zakupu f86 , ja juz prawie kupiłem 42z3030
a teraz znowu rozwazam zakup samsunga
 
Powiem tak, jak zobacze sygnal SD,HD na tym samsungu i bedzie ok dla mnie to sie moze przekonam , jutro jade obejrzec toshibe live moze maja tez tego samsunga to ich zmusze zeby mi dali do porownania oba modele.
Na razie jestem za toshiba ale tylko krowa zdania nie zmiena [ ja juz z 4 razy zmienialem swoje typy ]
 
pp56825 napisał:
w srode bede mial tez mozliwosc troche go potestowac, ale jako ze nie jestem doswiadczonym testerem , bede mogl tylko powiedziec swoja opinie na jego temat, jako ze nie jestem audiofilem i nie chce na razie investowac kasy w dobry zestaw audio mam plan dokupic do niego subwoofera,
wstepnie mam na oku jamo 8sub.2 oraz panasonic Pioneer S-W90S ktory podoba mi sie wyglad ktory bedzie pasowal do tej toshiby jak zloto. jednak problem w tym ze sasiedzi moga mnie do sadu szybko podac bo glosnik skierowany jest w podloge. i nie wiem jak sie one graja

czekamy na opinie i wynik prezentacji.
z gory dzieki
 
Prezentacją to ciezko nazwac ale wypada super. Chyba sie wkoncu zdecyduje. Ile mozna czekac. Jak bede mial w domu i potestuje dam znac.
 
pp56825 napisał:
Prezentacją to ciezko nazwac ale wypada super. Chyba sie wkoncu zdecyduje. Ile mozna czekac. Jak bede mial w domu i potestuje dam znac.

I jak z Twoją decyzją?? Podjęta?? Na co wkońcu się zdecydowałeś??
 
Juz nie wytrzymalem i sie zdecydowalem w koncu na Toshibe 42Z3030DG.
Na razie mam sygnal SD i jest cudnie. Obraz plynny zero smuzenia i roznych dziwnych artefaktow. Moze czern troche ustepuje Samsungom ale moge powiedziec tyle kwescja przyzwyczajenia.
Ja sie przesiadlem ze starego 21 CRT i jest naprawde ok.
Ale widzialem tez toshiba 42xf350 [ matryca samsunga PVA ] i jesli chodzi o czern byla lepsza od z3030 ale smurzenie straszne bo X nie ma 100 Hz [ 100 hz naprawde cudo przy slabszym sygnale ale nawet przy HD powinno sie sprawdzic ].
Jak mam teraz z3030 w domu nie mam porownania do innego modelu z super czernia i wedlug mnnie ta czern ktora mam w TV jest super.

Nie moge sie doczekac jak dostane w swoje lapki HD lub PS3.

PS. jesli ktos wytrzyma pare miesiecy [ kiedy stanieje ] albo ma sporo kasy [ premiera za 2-3 tygodnie ] , model toshiby ZF350 100Hz z matryca PVA, powinien naprawde namieszac na rynku LCD.
Czern super , konty nie istnieja.
Mam nadzieje ze pomoglem niezdecydowanym :)
 
Od jakiegoś czasu (konkretnie to od czwartku) jestem w posiadaniu tej toshiby. Coś mnie tknęło i sprawdziłem numer seryjny, powinienm więc napisać - jestem w posiadaniu TEJ toshiby. Tej konkretnie z testu. Dziwne uczucie... :D
 
jak wygląda porównanie z Sony 40 W 3000.
Kolory w LCD Toshiba są czyste i nasycone. Sygnał porównywany pochodzi z HD
890f7a449f6384e0med.jpg


Zieleń bardziej naturalna w odcieniu.
0ee8c6ad0eced203med.jpg


to widać również na ujęciach lasu
02701ae36d4e0046med.jpg


obraz posiada więcej informacji w drugim planie. jest takie wrażenie jakby Sony był ustawiony znacznie jaśniej - co widać na chmurze dymu .
No i widać nawet kolory liści na suchych drzewach.
bdcc8e7847340cefmed.jpg


2d11328de9aac88dmed.jpg


płynność bezapelacyjnie lepsza w Toshibie , ale to żadna sensacja ponieważ wyposażony lcd jest w system 100 Hz.
bc67379cca79abf4med.jpg


a5052f58d6ccdda8med.jpg


skóra jest bardziej naturalna / u góry widać jeszcze obraz na JVC 47 V 80 - podobny jak na Toshibie/
2c0c5b7f0eb71143med.jpg


Ale analiza stałych obrazów w postaci zdjęć / gdzie mniejszą rolę gra
100 Hz/ pokazuje że identyfikacja nasycenia i ilosci szczegółów - jest po stronie Sony
Najpierw zbliżenie na Sony 40 W 3000
d49e58488a0c6d56med.jpg


i Toshiba 47 Z 3030
ebce7f886b933390med.jpg


Jeszcze raz Sony W 300 i jeszcze raz przewaga nad Toshibą
w ujęciach zdjęć
c95b3e3c61da4762med.jpg



6fa0d321c75bf3e6med.jpg
 
grah napisał:
Od jakiegoś czasu (konkretnie to od czwartku) jestem w posiadaniu tej toshiby. Coś mnie tknęło i sprawdziłem numer seryjny, powinienm więc napisać - jestem w posiadaniu TEJ toshiby. Tej konkretnie z testu. Dziwne uczucie... :D

Czy możesz napisać jak z kątami, też się na nią zdecydowałem, jeszcze nie wiem gdzie kupić, ale trochę obawiam się tych kątów, mozesz napisać jak to wygląda w domu??
 
Status
Zamknięty.
Do góry