Toshiba 47 " model Z 3030 - test

Status
Zamknięty.
Otrzymaliśmy wreszcie z Toshiba Polska model który ma być przebojem tej firmy.
89a50038442b783dmed.jpg


wykonany w Wielkiej Brytanii
76156ca37afc446fmed.jpg


dcc61d1f606335bdmed.jpg


Piękna podstawa obrotowa stanowi znakomity dodatek do profesjonalnego wyglau telewizora.

18756701385af9c7med.jpg


w caełj okazałości
47z3030d_01.jpg

i wyposażenie

fullhd.jpg
FULL HD


hdready.jpg
HD-READY


av_m100_hd.jpg
Active Vision M100 HD

pixelpro_v.jpg
PIXEL PROcessing V

wow_srs.jpg
BRILLANTER SOUND

slimspeaker.jpg
SLIM
24p_pulldown.jpg
24p PullDown

Lesen Sie mehr darüber ...
regza_link.jpg
Regza link

1080p.jpg
1080p HDMI Eingang

3hdmi.jpg
HDMI

dvbt.jpg


d98515a82b1066d1med.jpg


telewizor wyprodukowany w UK pobiera 325 W
0288ff7deb200c7emed.jpg


złącza na tylnej ściance
2a8fbea3dea45e60med.jpg


widok na całość złącz
a5a07f59d9e61288med.jpg


złącza boczne z prawej strony i obsługa manualna telewizora
7d6cc3d69f684cf7med.jpg


pilot wygodny , dobrze działajacy - nie trzeba wysiłku abywywołać funkcję
2213fb38ef4f92b1med.jpg


c5608a9c62957f27med.jpg


Świetnie współpracuje z komputerem podając pełną rozdzielość
0fa596bc2f4adfcdmed.jpg


Czcionki są bardzo wyraźne i czytelne
aec689a3ea4c6ddamed.jpg


b8b9b08f6c12f2bbmed.jpg


bardzo ładne i czytelne menu w języku polskim
602571c3fbe08fa1med.jpg


cdn.......​
 
Kiki
napiszesz cos o porownaniu z innymi modelami ?
po tej mini recenzji to ten model tylko w wersji 42 cale prowadzi na mojej prywatnej liscie rankingowej. Czy rzeczywiscie najlepiej w porownaniu do konkurencji radzi sobie z SD. i co na to Kuro ? lub inna plazma.
pozdr
 
Witam.

A ja poproszę dosłłownie w reporterskim skrucie o :

1. Jaka Matryca jest w 47_Z_3030, czy może jest to S-IPS ??
2. Jednym lub dwoma zdaniami ocena porównania Toshibki do któregoś z ostatnich Sharpów XL1 lub XL2. Czy jest widoczna przewaga któregoś z modeli ??

pozdrawiam.
Rafał.
 
z zaprzyjaźnionego forum jest ciekawy post o nowej Toshibie która zaczyna zaskakiwać jakościa co jest potwierdzeniem testu z tego wątku

TOSHIBA 46ZF355D TEST, REFERENCJA od AREADVD

http://hdtv .com .pl/index.php?showtopic=7556

po prostu super hiper glanc pomada
TV dostał 10/10 gwiazdek, same ochy i achy,
najlepszy system redukcji juddera,
najlepszy system ActiveMotion - płynny ruch bez smużenia
no i zajefajna budowa z cieniutką ramką
Toshiba po prostu postawiła szacha konkurencji i zrobiła rewelacyjne telewizory LCD
Link do testu
http://translate.google.com/transla...46zf355d_2.shtml&langpair=de|en&hl=en&ie=UTF8
 
darek_k napisał:
z zaprzyjaźnionego forum jest ciekawy post o nowej Toshibie która zaczyna zaskakiwać jakościa co jest potwierdzeniem testu z tego wątku
Okay. Tylko, ze w tym artykule mowa jest o modelu ZF, ktory, ciagle mniemam i niech mnie ktos wyprowadzi z bledu, ma jednak inny typ matrycy, anizeli seria Z. Czekamy na bezposrednie porownanie Zetki z ZetEfka :)
 
WuMike napisał:
Okay. Tylko, ze w tym artykule mowa jest o modelu ZF, ktory, ciagle mniemam i niech mnie ktos wyprowadzi z bledu, ma jednak inny typ matrycy, anizeli seria Z. Czekamy na bezposrednie porownanie Zetki z ZetEfka :)

Witam
Oczywiście masz racje co do modelu . Warto wpomnieć równierz o cenie
tych modeli 47z3030 koszt jakieś 7900-8300 tyś a 46zf355dg koszt jakieś 11500-13000 tyś. i matryca w z3030 jest 8-bit a elektronika 10-bit , matryca IPS . W zf355dg matryca 10-bit i elektronika 10-bit a matryca jak dobrze pamiętam S-PVA . Troszke gorsze kąty ale lepsze kolory ( moim zdaniem ).I nadal przypominam że jest to wątek 47z3030.
Pozdrawiam
 
Czy jest szansa na to porownanie z sharpem XL2 ? Nie moge sie zdecydowac. Kusi mnie toshiba ale sharp tez wyglada calkiem calkiem i ma chyba 10bitowa matryce a tu widze 8.
Jakie sa faktyczne roznice w jakosci obrazu w tych TV ?
 
w srode bede mial tez mozliwosc troche go potestowac, ale jako ze nie jestem doswiadczonym testerem , bede mogl tylko powiedziec swoja opinie na jego temat, jako ze nie jestem audiofilem i nie chce na razie investowac kasy w dobry zestaw audio mam plan dokupic do niego subwoofera,
wstepnie mam na oku jamo 8sub.2 oraz panasonic Pioneer S-W90S ktory podoba mi sie wyglad ktory bedzie pasowal do tej toshiby jak zloto. jednak problem w tym ze sasiedzi moga mnie do sadu szybko podac bo glosnik skierowany jest w podloge. i nie wiem jak sie one graja
 
47z3030

Witam.
Mam pytanie do forumowiczów. Jeśli uważnie czytaliście większość postów to zauważycie że raz jest napisane (nawet na ceneo.pl lub skapiec.pl) że 47z3030 posiada matryce S-PVA a raz że posiada matryce IPS. W końcu jaka jest prawda, szukałem na róznych stronach i tam naprawdę pisze różnie, raz tak a raz tak. Któa jest w końcu lepsza?
I w tym konkretnym modelu jak się ona sprawuje?
Jeszcze mam jedno pytanie:
Czemu kiki w prezentacjach zwsze każe porównywać większość modeli z plazmą Pioniera? Czy to oznacza że ona jest tak dobra i służy jako wykładnia i wzorzec do porównania z innymi TV czy też - jak ktoś ją zobaczy to weźmie ją a z innego modelu zrezygnuje? Pytam bo praktycznie jestem zdecydowany na 47z3030 tylko wyjaśniam pewne niuanse.
Dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:
gilek1975 napisał:
Witam.
Mam pytanie do forumowiczów. Jeśli uważnie czytaliście większość postów to zauważycie że raz jest napisane (nawet na ceneo.pl lub skapiec.pl) że 47z3030 posiada matryce S-PVA a raz że posiada matryce IPS. W końcu jaka jest prawda, szukałem na róznych stronach i tam naprawdę pisze różnie, raz tak a raz tak. Któa jest w końcu lepsza?
I w tym konkretnym modelu jak się ona sprawuje?
Jeszcze mam jedno pytanie:
Czemu kiki w prezentacjach zwsze każe porównywać większość modeli z plazmą Pioniera? Czy to oznacza że ona jest tak dobra i służy jako wykładnia i wzorzec do porównania z innymi TV czy też - jak ktoś ją zobaczy to weźmie ją a z innego modelu zrezygnuje? Pytam bo praktycznie jestem zdecydowany na 47z3030 tylko wyjaśniam pewne niuanse.
Dzięki za info.


Witam
Tosia z3030 ma matryce IPS 8-bit i elektronika 10-bit
Tosia zf355 ma matryce S-PVA 10-bit i elektronika 10-bit
Co do Pionka to myśle że dlatego jest takie porównanie poniewarz wiemy , że plazmy mają leprze odwzorowanie kolorów i lepiej odbierają w SD co jest czasem piętą achillesową w LCD .Czyli krótko jest to jakiś wzorzec do porównań.
Co do Tosi z3030 też mi sie bardzo podoba i chyba sie na nią skusze,ale czekam jeszcze na test z3030 kontra xl2 który ma być na dniach.
Mam nadzieje że mogłem pomódz.
Pozdrawiam
 
Dziękuje za informację, też poczekam na tą konfrontację, a propo jakie są teraz aktualne ceny tego telewizora?
P.S. Trochę się boje tego co mówią, że jak patrzysz z boku to czearne robi się szare. Można coś więcej na ten temat - pytam użytkowników.
 
ja powiem tak
pojechałem do saturna katowice z zamiarem zakupu 42Z3030
toshiba stała obok wielu LCD między innymi Philipsa 42PFL7962
sygnał na wszystkich ten sam N sport HD studio
i niestety philips zjadał toskę na śniadanie, kolory żywsze, obraz ostrzejszy
jedyne co lepsze to brak smużenia na toshibie (pan zapodal tenisa )
jak pokazywali prezentera który miał marynarkę w jodełkę to na philipsie idealnie było widac a toshiba zamieniała te marynarę w prawie jednolitą ciemną powierzchnię bez praktycznie niewidocznej jodełki
znaczek N sport ostry jak brzytwa na philipsie a na tosce mydło
ogólnie niczym wizualnie mnie ta toshiba nie porwała
oczywiście prawie na pewno miała źle ustawione parametry ale nawet klikanaście minut z pilotem w ręku nie uczynił cudu
Myślę ze podłanczając pod tę toskę sygnał HD z dobrego źródła obraz bedzie bardzo dobry
rozczarowany podeszłem pod stoisko samsunga i rozpłynąłem się (poraz kolejny) na widok samsunga 40F86, świetna czerń nawet patrząc z ostrego kąta, dema HD to jazda wizualna na maxa i powiem wam ze na kilka wizyt w MM i saturnie samsung zawsze wg mnie wypadał najlepiej , moze dlatego ze bardziej podoaba mi sie obraz z panela super clear, te matowe kojażą mi sie z wyrośnietym monitorem LCD z komputerowego biurka

w tej chwili juz nie wiem co kupić mam taka papkę w głowie ze chyba będe rzucać monetą jednak ciągnie mnie w kierunku samsunnga 40F86
oj gdyby inni producenci mieli swoje wersje paneli super clear....
 
darek53 mnie też ciągnie w stronę Samsunga F86, ale muszę go zobaczyć na żywo. Szkoda że nie mamy co liczyć na forumowy test F86...

Natomiast Toshibe 42Z3030 najprawdopodobniej będę miał okazję zobaczyć na żywo w najbliższy weekend. Zobaczę jak wygląda słynna już sprawa z kątami w tym tv.
 
u mnie zamiar zakupu LCD narodził sie niedawno
wcześniej będąc w MM i saturnie nie znając kompletnie oznaczeń telewizorów
chodziłem sobie i oglądałem tylko z ciekawości widząc F86 (za pierwszym razem nawet nie doczytałem ze to samsung) od razu wpadl mi w oko jako jeden z najlepszych jeśli chodzi o obraz moze dlatego ze leciało coś w HD
a moze to po poprostu b dobry wyświetlacz...
Saturna przeszedłem całego i oko zawisło mi tylko na jakiejś plaźmnie i na F86
co do panelu super clear, swego czasu dostałem do naprawy leciwą KODĘ 30"
1280x768 16ms właśnie z panelem super clear
dokładnie taką:
http://www.idg.pl/news/72292.html
odpaliłem ją poprzez DVI i zapodałem natywnie 1280x768 z kompa
puściłem kilka dem w HD i opad szczęki (jedyna wada to 16ms i nienajlepsza czerń)
I od tego momentu zacząłem szukac LCD dla siebie
niech sie komuś podoba lub nie panel z szybą robi swoje a co do odbić to każdy crt ma odbicia i jakoś nikt nie narzeka
 
Ostatnia edycja:
derek53 i deniro24

ale mi namieszaliście w głowie :confused: !! Teraz to już zgupiałem doszczętnie - a byłem na 99% przekonany do tej Toshiby. Widziałem ją w akcji ( byłem zachwycony) ale nigdy nie widziałem Samsunga seri F. Muszę go poszukać w Łodzi i zobaczyć to na własne oczy.
 
Flipers

Samsung 40F86 stoi w MM w Galerii Łódzkiej na Piłsudskiego a jak sprawdzałem to nie było go w Elektro World w Manufakturze, nie wiem jak w MM na Brzezińskiej. Samsung tak mi się spodobał, że zamówiłem model 40 cali i w tej chwili czekam na jego odbiór. Jak podoba wam się F86 to kupujcie a nie ulegajcie temu kącikowi wzajemnej adoracji Toshiby i Sharpa. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej chwalone są te firmy które najchętniej udostępniają sprzęt do testów i z nimi ma się najlepsze układy. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry