Toshiba 46zf355dg

bobik007

New member
Bez reklam
gilek czyli w serii zf kąty nie istnieją??no bo seria z niestety posiada co mnie strasznie denerwowało.pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź...
 

baxter1

New member
bobik007 napisał:
gilek czyli w serii zf kąty nie istnieją??no bo seria z niestety posiada co mnie strasznie denerwowało.pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź...
nie istnieją tzn 178 patrzysz z każdego miejsca do178 i jest ok wszystko jest ok w zf super elcedek jak masz kase ,aby dołożyć śmiało polecam a jak nie to pozbieraj ,bo warto dołożyć mam to wiem
:)
 

WuMike

New member
Bez reklam
baxter1 napisał:
nie istnieją tzn 178 patrzysz z każdego miejsca do178 i jest ok wszystko jest ok w zf super elcedek jak masz kase ,aby dołożyć śmiało polecam a jak nie to pozbieraj ,bo warto dołożyć mam to wiem
:)
Dobre :D "Patrzysz z kazdego miejsca do 178 (rozumiem, ze chodzi o kat podany w stopniach) i wszystko jest okay". Szkoda tylko, ze widzisz plecy panelu, jezeli jako zero stopni przyjmiesz centralna os obrazu... ;)

Nie ma LCD, ktory mialby katy chocby zblizone perfekcji, czyli 1:1 - brak utraty kontrastu wzgledem srodka.

Mozna zaprezentowac slogan "179,99", aczkolwiek bedzie spadek 50:1 na obu limesach.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
bobik007 - tak jak napisał baxter1, TV jest bardzo dobry i nie za bardzo jest się do czego przyczepić. Jednak jednego się nie da oszukać, jak jest naprawdę słaby sygnał to widać (podłączałem kablówkę), ale to mnie nie dotyczy ;).

experty - z jakiej odległości chcesz oglądać TV, że myślisz nad 52? Ja mam 3,7 m i uważam że absulutnie 46 jest idealna do tej odległości. Jak tak będziesz dodawał kasę, to niedługo braknie Ci na KD;), ale to twoja kasa nie moja.
Miłego weekendu.
 

experty

New member
Jeszcze nie wiem. Zależy to od tego, którą ścianę wybiorę. Jak TV będzie na krótkiej ścianie to odleglość wynosi ok. 3,5 - 3,7 m. Jak na długiej (w innym pokoju) to 2,5 m. Szczerze mówiąc lubię oglądać tv z dosyć bliskiej odległości. Np. w kinie nigdy nie siadam w ostatnim rzędzie, zawsze staram się siedzieć w "złotym środku" czyli środkowy rząd - środkowa kolumna ;) (moim zdaniem najlepsze miejsce pod względem obrazu i dźwięku. Obecnie mam 27" poczciwy Tv-Crt firmy ITT Nokia :) (pewnie większość nawet nie wie, że taki Tv istnieje). Na nim telewizje oglądam zazwyczaj z odleglosci ok. 1,8 m. Czasem 3,5 m, a zależy to od miejsca, w którym się siedzi.

Byłem ostatnio (znowu ;) ) w media. Ponownie zobaczyłem Toshibe 42". Leciał materiał HDTV i spokojnie mógłbym siedziec w odległości 1 - 1,5 m od takiego TV. Super się ogląda bo jesteś blisko akcji :). Stała tam też Plazma 60" z wyświetlonym jakimś koncertem tak samo bez problemu można (jak dla mnie) ogladac z odleglosci 1,5-2m.

Wiem, że niemożliwością jest oglądanie sygnału SD z takiej odległości, ale na tym mi nie zależy. Czekam, aż UPC wprowadzi sygnał cyfrowy + HDTV (odpowiedzieli mi, że zamierzają to zrobić "już" w 2008r).

Gdybym miał wystarczającą ilość pieniędzy to bez wahania brałbym 52". Tylko właśnie chciałbym też coś zostawić na KD ;). I tak prawdopodobnie zaoszczędze rezygnując z dvd onkyo, a filmy będę puszczał z PS3. (Zawsze to 800zł do przodu)
 

nowy66

New member
experty napisał:
Jak TV będzie na krótkiej ścianie to odleglość wynosi ok. 3,5 - 3,7 m. Jak na długiej (w innym pokoju) to 2,5 m.

Obecnie mam 27" poczciwy Tv-Crt firmy ITT Nokia :) (pewnie większość nawet nie wie, że taki Tv istnieje).

..leciał materiał HDTV i spokojnie mógłbym siedziec w odległości 1 - 1,5 m od takiego TV.

Gdybym miał wystarczającą ilość pieniędzy to bez wahania brałbym 52".

1. Toshiba 47" ma panel Philips/LG - moim zdaniem gorszy niż 46 Samsunga z nowych serii 8x - powszechnie chwalonych za jakość obrazu, płynność i jakość czerni.

2. tak się składa, że też miałem Nokię:D super TV. Przez 15 lat zero problemu. Teraz w sypialni dożywa swoich dni.

3. teraz najważniejsze , w tej odległości - nie bierz 52". Przez rok miałem 46XD1 Sharpa, zamieniłem na 52XL2. Sygnał HD rewelacja, ale SD .... cóż .... gorzej. I jestem pewien (bo tez widziałem), że 46 sobie lepiej radzi - ze względu na wielkość ekranu i mozliwe błędy sygnału. Twoja odległość - tylko 46. Ja mam 52 i siedzę w tej samej odległości (ok. 3.7).

Jeśli nastawiasz się na oglądanie HD i zaakceptujesz słabości SD powiększone przez wielkość - to bierz 52 jak wolisz miec spokój - 46 (w każdych warunkach się sprawdzi).

pzdr
 

experty

New member
nowy66 napisał:
1. Toshiba 47" ma panel Philips/LG - moim zdaniem gorszy niż 46 Samsunga \



Jeśli nastawiasz się na oglądanie HD i zaakceptujesz słabości SD powiększone przez wielkość - to bierz 52 jak wolisz miec spokój - 46 (w każdych warunkach się sprawdzi).

pzdr
Dlatego myślę o Toshibie 46ZF" :) właśnie z ekranem Samsunga :D.


Tak. Będzie to w większości HD, filmy/gry z komputera, PS3, a na końcu SD. Po prostu myślę bardziej o kinie domowym z opcją telewizora niż odwrotnie :). Zawsze mogę odpalić 14"tv-crt w kuchni :p jak bym bardzo narzekał na SD w LCD ;). Nokia też pewnie zostanie i będzie spoczywać w drugim pokoju. Mam jeszcze kolorową Unitre :D w piwnicy. Z tego co pamiętam rocznik 1975 ;)

Hmm musze jeszcze pomyśleć nad tym jak mieć dzwięk 5.1 z komputera. Niby mam wbudowaną karte z 5.1 (wymienne z mic i line-in), ale to pewnie słabo zagra.


Pozdrawiam! :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
experty - posłuchaj kolegi co do wielkości, HD naprawdę extra, ale SD- hmm, noc cóż, w Polsce jeszcze musimy poczekać na super sygnał, a wiadomo czy większy obraz tym będzie gorszy.
Powodzenia w wyborze TV
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam. Wczoraj wieczorem jak było całkiem ciemno w pokoju zauważyłem (ja zawsze się bardzo dokładnie wszystkiemu przyglądam i zawsze szuakm dziury w całym) że w samiutkim górnym rogu lewym i prawym mam tak jakby- jak to napisać żeby dobrze ująć - wydaje mi się że leciutko jest jaśniej - taka mała poświata- na pare centymetrów. Wcześniej tego wcale nie widzialem, nie przeszkadza mi to, ale .....no właśnie ale. Mógłby użtkownicy ZF mogli zobaczyć jak to jest. Wieczorewm zawsze pali mi się lampka lub ścieczki (w dzień nie mam mowy, wiec nie widziałem) i nigdy nie widziałęm czegoś takiego. Dopiero wczoraj. Nie są to żadne piksele, tylko tak jak napisałem- lekka poświata (nie plama, nie łuna). Myśle że dobrze to ująłem, tylko trzeba patrzeć na monitor jak jest naprawdę zupełnie ciemno.
W zwiazku z tym poczytałem dzisiaj dośc sporo forum i jak widać mają to nawet najlepsze TV, choć nie wszystkie. Kiki czy spotkałeś się z czymś takim? Ktoś napisał, że jest tak że TV jest bardziej skręcony w tych miejscach i dlatego robi się poświata, że należy lekko potrzeć szmatką i będzie dobrze. Czy na pewno?
Ktoś inny napisał, żeby "poluzować" w tym miejscu obudowę i się poprawi. Mnie to nie przeszkadza, bo to naprawdę b. małe w moim przypadku,ale pytam z ciekawości bo jest.
Pozdrawiam
 

marko1801

New member
gilek1975 napisał:
Witam. Wczoraj wieczorem jak było całkiem ciemno w pokoju zauważyłem (ja zawsze się bardzo dokładnie wszystkiemu przyglądam i zawsze szuakm dziury w całym) że w samiutkim górnym rogu lewym i prawym mam tak jakby- jak to napisać żeby dobrze ująć - wydaje mi się że leciutko jest jaśniej - taka mała poświata- na pare centymetrów.....


Troche mnie to zasmuciło, bo powoli przymierzam się do tej Tośki.
Czy ktoś jeszcze to zauważył ?

Pozdrawiam
 

experty

New member
marko1801 napisał:
Troche mnie to zasmuciło, bo powoli przymierzam się do tej Tośki.
Czy ktoś jeszcze to zauważył ?

Pozdrawiam
Dołączam się do pytania. Także zamierzam kupic Toshibe w najbliższych 2 miesiacach.

Pzdr.

P.S.
gilek1975-> Jak masz dobry aparat to może zrobiłbyś fotke bez flesza?
I jeszcze jedno. Czy te poświaty widać podczas normalnego ogladania czy tylko np na czarnym ekranie?
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Tej poświaty nie widać podczas normalnego użytkowania, a jeśli chodzi o zdjecie to wczoraj wieczorem napstrykałem się żeby pokazać, ale to jest tak małe że na zdjeciu w ciemności tego po prostu nie widać. Naprawdę to nie jest takie straszne, ja to zauważyłem i tyle. Myślę że dużo ludzi to ma na swoich LCD, ale się do tego po prostu nie przyznaje (nie mówię że wszyscy). Ten typ tak ma i basta. Nie uważam tego za wadę telewizora.
Pozdrawiam
 
Do góry