Toshiba 46ul985G czy warto, ma ktoś?

lukasz_k2

New member
Witam, zastanawiam się nad zakupem modelu Toshiba 46ul985G niestety widnieje on jedynie na niemieckiej stronie producenta, kusi mnie m.in. długi bo 3 letni okres gwarancji oraz tuner satelitarny dvb-s2, obawiam się jednak że TV może nie być przeznaczony na rynek polski i nic z tej gwarancji nie będzie. Cena jest wyjątkowo okazyjna bo można go mieć za 2400zł z dostawą do domu. Czy warto taki TV zakupić czy lepiej poszukać innego TV z większą częstotliwością odświeżania?

Pozdrawiam,
Łukasz
 

paeru

New member
Bez reklam
Kiki, co ma piernik do wiatraka? Problemy były ze starszymi seriami, przez krótki czas, kiedy była dostępna felerna aktualizacja. Zresztą znajdź mi 46 calowy TV konkurencji za 2400, który będzie miały takie parametry i jakość obrazu? No proszę Cię...


@lukasz_k2

Ten TV jest tym samym, co model 46TL938, ale ze srebrną podstawą i tunerem DVB-S. Jeżeli chodzi o cenę, na pewno jest atrakcyjna, aczkolwiek co do gwarancji - masz rację, bo Toshiba nie serwisuje w Polsce modeli, których nie można u nas kupić.
 

lukasz_k2

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam dwa pomieszczenia w których mogę zainstalować TV, docelowo myślałem o mniejszym pokoju 3,4m x 4m gdzie mógłbym postawić kanapę na środku, więc odległość od TV do kanapy byłaby około 1,8-2,2m. Liczyłem na to że będę mógł do tv zakupić moduł viaccess i oglądać TV Sat od Orange. Oczywiście nie upieram się przy tym modelu TV, ani przy przekątnej 46", ale wygląda on bardzo sensownie w przedziale cenowym do 2500 zł.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
No cena naprawdę fajna - najtańsze telewizory innych firm o takiej jakości obrazu i ilości bajerow, to gdzieś w granicach 3.5-4tyś.
Mam gdzieś niemiecki katalog toshiby z IFY w Berlinie i chyba ten model tam był, z 1x okularami w zestawie, ale głowy uciąć nie dam.
Zresztą nawet polski odpowiednik - bez dvb-s, czyli w/w tl938 to jakieś 3tyś w sklepach.
 

lukasz_k2

New member
Nie wiem czy jest mi potrzebny aż tak duży telewizor niestety mniejsze modele 37"-42" nie zawsze mają tuner SAT, rozważałem też zakup mniejszych modeli od konkurencji za to z odświeżaniem 400Hz Samsunga UE40ES6800, LG 42LM640S. Nie przypuszczam bym jakoś specjalnie korzystał z funkcji SMART typu Ipla itd, zawsze mogę sobie dokupić stosowny Blu-Ray który i tak jest koniecznym zakupem żeby w pełni cieszyć się filmami dobrej jakości :). Niestety nie wiem jak wygląda w TV Toshiba układanie kanałów i program TV (EPG) bardzo mi odpowiada rozwiązanie które widziałem w samsungach.
Poniżej zawieram odpowiedzi na ankietę wyboru TV:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,4m x 4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, słabo nasłonecznione pomieszczenie ze względu na wys. drzewa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary monitor plazmowy Philips 42" 853x480 px
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? tuner sat, min 3 hdmi, dobrą listę programów z własnym sortowaniem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hd sd-sat ew tv. internetowa
10.Jakie urządzenia ? blu-ray, ant-sat / ew. dekoder orange
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? przyrodnicze, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? trudno powiedzieć
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 37-46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, nienaturalne kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2600 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak bez preferencji co do technologii
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja bym wziął przy tym budżecie Toshiba 42VL963 o ile gdzieś jeszcze znajdziesz - bo ten model ma już prawie rok. Paru moich znajomych się na ten tv skusiło, i niezależnie od rozmiarów są bardzo zadowoleni - zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu, czerń i równość podświetlenia - wypada lepiej niż np. lm860 LG lub w805 sonego.
46" może być odrobinę za duży, choć pewnie jak postawisz go w miejsce starej plazmy philipsa, to będzie zajmować tyle samo miejsca - grubość ramki robi swoje :p
 

indi1

New member
zakupilem ten TV, sprawuje sie bardzo fajnie. korzystam z dvb-s i n na karte w module CI. jeszcze sie nei zabralem za ukladanie programow bo na szybko nie moglem znalezc, ale wezme magiczna ksiege i poszukam jak sie to ustawia.
dziala TVN player wiec jest microsoft silverlight
z przegladarki nie korzystam bo jest malo funkcjonalna - wole tablet lub lapka
napisy...w txt nie dzialaja. wrzucam w srt. dzialaja filmy z pendrive/hdd ale napisy wyswietlane sa jakos tak, ze nie czyta sie ich komfortowo, wole podlaczyc kompa przez hdmi i tak ogladac
jak cos jeszcze chcecie od tego TV to pomoge i potestuje.
 
Do góry