47VL963 - nie włącza się... !

Olmiś

New member
Witam,
mam problem z 47VL963, mianowicie wszedłem dziś w ustawienia telewizora i sprawdziłem dostępność aktualizacji firmware przez sieć. Była dostępna więc telewizor ją pobrał i zainstalował. Klasycznie, restart, ładowanie, restart - i jest nowe oprogralmoawanie LD1 z połowy czerwca. Wszystko OK, pięknie telewizor dziiała. Po pewnym czasie wyłączyłem TV (pilotem) a potem listwę do której jest podpięty - czyli całkiem wyłączone zasilanie. Po pewnym czasie, powłączeniu listwy - TV od razu świeci led na zielono ( zawsze był czerwony standby) - i tyle, ekran czarnuy, nie ma dzeku - totalnie nic :blagam: HELP, co się mogło stać, czy można coś tu próbować zrobić, czy już tylko serwis...:x


Olmiś
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Takie coś to raczej na serwis. Polecam ew. jeszcze raz odłączyć od prądu, i po godzinie spróbować włączyć jeszcze raz.
 

Olmiś

New member
Próbuję, ale niewiele to pomaga... :(
Na angielskim forum Toshiby znnalazłem opis i pliki z firmware boot init - autoflash do tej Toshiby...
Chyba spróbuję, bo co mam zrobić innego?:?:
 
G

Galnospoke

Guest
Ta aktualizacja wali telewizory. Z tego bedzie gruba afera. Zacytuje sam siebie:

//
To jest jakis cholerny skandal. W Anglii to samo (wiem od znajomych). Juz wiem co mam robic, bo oczywscie Toshiba nie ma pojecia. Sam przeszukalem siec, niech ten ich helpdesk sie wali. Otoz sa tzw. firmware'y serwisowe. Niektore na szczescie wyplynely, bo oczywiscie Toshiba sama z siebie ich nie da - maja wywalone na kientow w 100% piszac wrost. Tu mozna poczytac Toshiba Serie TL933/963 Erfahrungsbericht, Toshiba - HIFI-FORUM (Seite 13) (posty nr 626 i 629). Jak widac wyplynely dla tylko kilku modeli, ale nie wykluczone, ze gdziesz w trzewiach internetu bedzie tego wiecej - nie szukalem bo do mojego akurat byl (do wersji 40to calowej ale nie bylo roznicy - to ten sam firmware). Tak wiec sciaga sie firmware i ewentualnie zmienia lekko jego nazwe z np 40TL933K_748304_INIT_CLEAR na moim przypadku 46TL933K_748304_INIT_CLEAR. Oczywiscie firmware MUSI byc od tej lini produktow TV (pomijajac np. liczbe cali). Formatujemy pendrive na FAT16, pen nie moze miec wiecej niz 4 GB. Kopiujemy pliki i wylaczamy z gniazdka TV. Pozniej wkladamy pendrive i wlaczamy zasilanie. Zapalaja sie wszystkie diody i sprzet zaczyna kombinowac. Sa restarty, pena NIE wolno wyciagac do momentu, az nie bedzie stwierdznia "100% complete". W tym momencie TV zostawiamy na kilka minut, sprzet wyglada jakby sie zawiesil, na nic nie reaguje. Odlaczamy od pradu, WYCIAGAMY pendrive (aby po raz drugi nie robil update) i wlaczamy znow do pradu. Taddaaa: sprawy TV. Mi glowna zajela operacja 5 minut, za to wiele czasu szukania rozwiazania w sieci i wiele nerowo. Na szczescie wiedzialem, ze powinnien istniec tryb recovery, bo bym sie chyba zalamal. A calosciowo to jest, powtorze, skandal - aby nie uzyc mocnieszych slow. Jak mozna cos takiego zafundowac klientow za grube pieniadze? Co to ku...a jest?
//
 
Ostatnia edycja:

Olmis1

New member
Czy ten firmware to jest jakaś specjalna wersja, czy też wystarczy zmienić nazwę zwykłego, pobranego firmware żeby zadziałało?
 

Olmis1

New member
Dzięki Barczer, wczoraj znalazłem te pliki na anglojęzycznum forum Toshiby, spróboweałem - i coś ruszyło ale stanęło na 1% ... i nic dalej... Ani drgnie. Po 2 czy trzech próbach już nawet nic nie startuje... został tylko serwis. Ale to chyba jakaś epidemia padów Tosiek - popatrzcie tutaj: forums.toshiba.com/t5/Televisions/TV-40TL933-wont-start-anymore/td-p/332352/page/5

Ciekawe co na to Toshiba,
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nawet nie ruszam u siebie tych Aktualek, od dzis moze niby YT nie dzialac, ale to szczegol.
Kiki jak sie czegos dowiesz to daj znac.
 

nagyc

New member
Mi się udało zreanimować toshibę tl933, która po aktualizacji oprogramowania przez internet przestała się uruchamiać a efekt był taki, że świeciła się zielona dioda a tv nie reagował. Wgrałem najnowsze oprogramowanie, którym dysponuję nieoficjalnie i również tak pół oficjalnie udało mi się je zdobyć. oczywiście firma toshiba zabrania udostępniania go klientom.
Cała procedura ożywiania polegała na wyjęciu wtyczki z gniazdka, włożeniu pendriva fat32 2GB do górnego USB, po włączeniu zasilania TV zaczął się aktualizować trwało to jakieś 5 min a na końcu wyświetlił, że complete. Następnie wyjąłem wtyczkę z gniazdka wyjąłem pendriva odczekałem ok 2 min. i włączyłem TV. Na początku nic się nie działo ale po ok 30 sek. tv wyświetlił wybór języka a dalej to już z górki.
Generalnie na chwilę obecną nie należy aktualizować TV przez internet.
 

jontek11

New member
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Ja aktualizowałem 40RL938, 46TL938, 42WL968 i 55WL968 i na szczęście wszystkie aktualizacje przebiegły OK.
 

Olmis1

New member
No więc u mnie było tak, że aktualizacja przez internet wykonała się poprawnie, telewizor się zrestartował i działał sobie pewien czas normalnie. Dopiero po wyłączeniu zasilania (listwa filtrująca) nie włączył się - świeciła się tylko zielona dioda i żadnej reakcji. Próba reanimacji wyglądała początkowo dobrze - wszytko wystartowało ale stanęło na 1 % - i tak bez żadnej zmiany kilkanaście minut... :shock: A teraz mam umówionego technika z serwisu Toshiby, zobaczymy co z tego będzie.
 
Ostatnia edycja:

nagyc

New member
No więc u mnie było tak, że aktualizacja przez internet wykonała się poprawnie, telewizor się zrestartował i działał sobie pewien czas normalnie. Dopiero po wyłączeniu zasilania (listwa filtrująca) nie włączył się - świeciła się tylko zielona dioda i żadnej reakcji. Próba reanimacji wyglądała początkowo dobrze - wszytko wystartowało ale stanęło na 1 % - i tak bez żadnej zmiany kilkanaście minut... :shock: A teraz mam umówionego technika z serwisu Toshiby, zobaczymy co z tego będzie.
A jaki masz model i wgrywałeś w celu reanimacji? Do tego potrzebne są 3 pliki jeden to system drugi to maboot a trzeci to mfc. Posiadam najnowsze wersje z serwisu toshiby do modelu tl933 z matrycą K
 

Olmis1

New member
Model jak w tytule wątku...:D komplet 3 plików do reanimacji znalazłem na anglojęzycznym forum Toshiby, podlinkowane przez tam Barczera, ale jak widać tym razem nie zadziałało :confused:
 

nagyc

New member
Model jak w tytule wątku...:D komplet 3 plików do reanimacji znalazłem na anglojęzycznym forum Toshiby, podlinkowane przez tam Barczera, ale jak widać tym razem nie zadziałało :confused:
Być może coś z tymi plikami nie tak. Mi sie udało je zdobyć z serwisu z najnowszą wersją oprogramowania. Reanimacja udała się bez problemu.
 

Olmis1

New member
No więc tak, jestem już po zabiegu serwisowym, pacjent zreanimowany, żyje :mrgreen:. Nie było mnie przy tym ( a szkoda) ale Pan z serwisu użył swojego pendriva - i załadował bez problemu właściwy soft. Co ciekawe, pytał małżonkę, czy czegoś nie robiłem z firmwarem, bo po tym weekendzie mieli już kilkanaście tego typu zgłoszeń..:p Zalecił nie aktualizowanie firmware przez jakiś czas, bo coś z nim chyba nie tak. Inna ciekawostka - wgrał wersję KD1 - która dla mojego modelu (vl963F) nigdy nie była dostępna, a na Toshiba -om najnowsza wydana to feralna LD1, choć w zasadzie pobiera się ED1...:niewiem: Kto się w tym teraz połapie? Czy jest może jakiś sposób, żeby zgrać firmware i booty z TV na pendrive?
 
Do góry