Toshiba 46TL933 - menu serwisowe i sprawdzenie "przebiegu" telewizota

luk84

New member
Witam,

czy ktoś się orientuje jak w ww. modelu wejść w menu serwisowe i czy da się tam podejrzeć ile godzin tv już pracował? Wiem, że w Panasonicach które miałem wcześniej była taka możliwość a z Toshiba nie miałem jeszcze doczynienia.

Pytam bo kupiłem ten model w cenie 3099zł w sklepie internetowym co jest dość korzystne w stosunku do konkurencji. Boje się tylko czy nie jest to jakiś model powystawowy. Mailowo sklep zapewniał że fabrycznie nowy itd. ale moim zdaniem pudełko było już otwierane bo steropian ochronny był lekko uszkodzony. Niby sam fakt rozpakowania mi nie przeszkadza a wiecej nie zdążyłem już sprawdzić bo kurier się spóźnił a wraz z tym rosło i moje spóźnienie do pracy;-)

Niemniej jednak jeszcze dziś zamierzam się dokładniej przyjrzeć sprawie i jeśli tv nie bedzie nosił śladów użytkowania to spoko no ale dobrze byłoby wiedzieć czy nie ma zbyt dużego przebiegu:)

Jeśli ktoś potrafi pomóc to proszę i z góry dzięki za odpowiedź.
 

luk84

New member
Dobra już wiem, że w menu serwisowe wchodzi się przytrzymując MUTE na pilocie i naciskając MENU na TV. W ten sposób znajdujemy się w menu serwisowym... ale jakichś ustawień kolorów. Później wciskając 9 pojawia sie dość obszerne info odnośnie TV. Niestety jednak nie znalazłem tam informacji o tym ile TV grał już godzin. Być może takiej informacji nie ma w Toshibach a może jest jeszcze pod jakimś innym przyciskiem.

Gdyby ktoś coś wiedział proszę o kontakt.
 

sidd

New member
Jeżeli telewizor nie nosi śladów użytkowania to chyba nie masz czym się przejmować. Nawet jeżeli świecił od dnia premiery modelu to niewiele.
 

luk84

New member
Nie ma żadnych widocznych śladów użytkowania więc myślę, że jest ok. Poza tym faktura była spięta z kartą gwarancyjną i wrzucona do środka, także równie dobrze wtedy mógł się styropian lekko uszkodzić.

btw. znam już odpowiedź na moje pytanie. Napisałem do supportu UK i okazuję, że w LCD nigdy nie stosowali licznika godzin. Oto dokładna odpowiedź:
With regards to lamp-hours, this data was only ever available on plasma based televisions. The nature of plasma televisions mean that they have a much more finite useage lifespan and so the lamp-hours data was useful in this capacity. As there are no similar issues with LCD televisions this information is not available.
 
Do góry