Toshiba 46sl833.Wada matrycy ?

AS00

New member
Witam.Od jakiegoś czasu użytkuję telewizor Toshiba 46sl 833,niestety ostatnio zaniepokoiła mnie pewna dziwna przypadłość matrycy w tym tv.Na pierwszy żut oka wydaje się wszystko w pożądku ,szczególnie jeśli chodzi o obraz statyczny - nieruchomy, lub lekko poruszający się czy to w pionie czy w poziomie,wtedy niema problemu jest wszystko ok.Niestety, wraz ze wzrostem szybkości poruszania sią obrazu w poziomie (szczególnie widać to na zielonym tle np.podczas meczu) widać efekt jakgdyby połowa matrycy (pixele) nienadążała z wyświetlaniem obrazu względem drugiej połowy ekranu (przez ułamek sekundy jedna połowa ekranu jest ciemniejsza a druga jaśniejsza).Niewiem jak to innymi słowami wytłumaczyć.Jest to efekt słabo zauważalny jednak widoczny dla mnie i dość denerwujący, szczególnie że oglądam akurat sporo meczy.Napewno nie jest to banding gdyż to już sprawdzałem (inne objawy).Jeśli ktoś spotkał się z podobnymi przypadłościami proszę o odpowiedz co to za przypadłość i czy to kwalifikuje się do reklamacji.
 

Bodzio667

New member
czesc kolego mam do ciebie goraco prosbe ponieważ posiadasz taki sam tv jak ja czy niebyłbys mi wstanie spisac wartości menu serwisowego ?

tu podaje moj temat.

hdtv.com.pl/forum/toshiba/111834-toshiba-46sl833.html#post1070502
 
Do góry