Toshiba 46 WL768 - test otwarty - ten model 3D musisz wziąć pod uwagę.

djzwierzak

New member
Dlatego wybrałem wl 748 a jak ten mi się zepsuje ( mam nadzieję że koło 5-6 lat wytrzyma ) kupie sobie wtedy 3d. Teraz dopiero wchodzi ta technologia i to trochę jest jak dla mnie chwalenie się przed sąsiadem :)
 

GoOrange

New member
jedyne co znalzlem to roznia sie tym ze 768 ma 3D, nie znalzlem innych parametrow techicznych , ktora swiadcza o ich roznorodnosci.
Do bardziej zorientowanych dolaczam sie do pytania djzbzyka..
Jesli tylko 3d jest roznica to nei widze sensu doplacac.

Bonus w postaci 200Hz, WIFI w zestawie za które trzeba zapłacić w 748 i okulary, które bez problemu
można sprzedać jak nie potrzebuje się 3D.

Bez zająknięcia biorę 768.
 

djbzyk24

New member
Bonus w postaci 200Hz, WIFI w zestawie za które trzeba zapłacić w 748 i okulary, które bez problemu
można sprzedać jak nie potrzebuje się 3D.

Bez zająknięcia biorę 768.

jeśli te 200Hz pomaga w obróbce obrazu to ok pożyteczna rzecz, natomiast WiFi to moim zdaniem do tego jest stworzony komputer a nie tv ale kto jak woli:)
 

GoOrange

New member
...WiFi to moim zdaniem do tego jest stworzony komputer a nie tv ale kto jak woli:)

Zmierzałem raczej do tego że w niczym nie przeszkadza...

te 200 HZ - bez komentarza. 3D oczywiście jak kto woli.

Proszę o rozwinięcie kwestii 200 HZ, chodzi o 200HZ w tej Toshibie czy w ogóle 200 HZ?

Co do 3D, jak już powyżej pisałem, w niczym mi nie przeszkadza a raz na miesiąc można coś zobaczyć w 3D, do tego jakieś pojedyncze wydarzenia w TV...

Proszę w takim razie napisać, przy założeniu identycznej ceny 40VL748 jest lepszy od 40WL768?

Miałem na dzień Sharpa 830LE i WL768 i szczerze mówiąc zostaję przy Toshibie i dokupuję mini-kompa
w formacie ITX jako "multmedia" do tej Tośki.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
wl768 gwarantuje większą ostrość.
Masz w nim czarne pasy wstawiane naprzemiennie między klatki, co redukuje obraz z siatkówki, dając większa ostrość.
WiFi przydatne do odtwa\rzania bezprzewodowo zdjęć czy filmów z każdeo komputera połączonego z routerem, np aby obejrzec zdjęcia z wakacji 2007 zmagazywane na kompie w sypialni.

Lepiej bierz WL768:)
 

arcu

New member
Jak się ma zestawienie 40WL768 do Sharpa 40LE830 ?
Ktory lepszy? GLownie chodzi mi o jakosc obrazu, wspolpraca z komputerem, bardzo dobre skalowanie SD.
(bo wiadomo, ze w HD to niemal wszystkie tv jakos sobie radzą...)
 
Ostatnia edycja:

czernyk

New member
Witam

Do tej pory od 6 lat używałem Loewe Xelos 32. Grał i gra znakomicie.
Wczoraj kupiłem w rtveuroagd a dzisiaj właczyłem Toshibę 55wl768
Wszystko super tylko jeden szkopuł.
Od środkowej-górnej części ekranu do dolnej-prawej są jasne okrągłe chmury ( filmy z BD, gry PS3)

Jak myślicie czy ten tv jest wadliwy i trzeba go reklamować ?
Czy to kwestia ustawień, których jest tu mnóstwo ?

Dzięki
 

marekdbr

New member
To jest tzw. Clouding, ja np. Na poczatku mialem tak tez w tosce 46vl748 ale teraz tego juz nie mam, dlugo jest wlaczony tv

Wysłano z HTC HD2 z Tapatalk
 

czernyk

New member
To jest tzw. Clouding, ja np. Na poczatku mialem tak tez w tosce 46vl748 ale teraz tego juz nie mam, dlugo jest wlaczony tv

Wysłano z HTC HD2 z Tapatalk


Wczoraj w sumie z 10 godzin; i powiem ci, ze gdy dzisiaj włączyłem Mrocznego Rycerza BD to chmury sa o wiele mniej widoczne niż wczoraj w tych samych momentach filmu.
Mam nadzieję, że to zupełnie minie
Ile to u ciebie trwało ?

Pozdrawiam
 

graby

New member
Witam szczęśliwych posiadaczy Tosiek, mam 46WL768 i clouding był od początku do dziś - a tv pracuje bardzo duzo godzin na dobę - myslę ze średnio 8 - 10 godzin. Najbardziej widoczny jest w całkowicie ciemnym pokoju i całkowitej czerni na ekranie - podczas normalnego ogladania tylko i wyłacznie w momentach mocnej czenri - trochę znika jeśli zmniejsza sie kontrast a najszybciej podswietlenie matrycy...

Ja natomiast mam pytanie - czy zauważyliście wpadające drobinki kurzu miedzy szybę a matrycę ... u mnie już się pojawiły - może macie jakiś patent jak się ich pozbyć ? może jakimś sprężonym powietrzem - tylko żeby nie pchnąc ich głębiej ... w pokoju gościnnym grasują dzieciaki i nie ma opcji żeby kurz przestał istnieć ... jestem już po przejściach gwarancyjnych z poprzednim modelem Tośki i nawet nie chcę myśleć o kolejnych scenach z ewentualnymi naprawami/wymianami.
 

marekdbr

New member
Wczoraj w sumie z 10 godzin; i powiem ci, ze gdy dzisiaj włączyłem Mrocznego Rycerza BD to chmury sa o wiele mniej widoczne niż wczoraj w tych samych momentach filmu.
Mam nadzieję, że to zupełnie minie
Ile to u ciebie trwało ?

Pozdrawiam

No ja kupilem tv okolo 2 miesiece temu i gdy wlacze w nocy czarna scene to clouding jest prawie niewidoczny albo czasami wogole go nie ma, wiem bo widzialem jak bylo na poczatku, 4 ogrome chmury z kazdego rogu.

Wysłano z HTC HD2 z Tapatalk
 

davidcruz

New member
3D z pendrive'a ?

Padło już to pytanie w tym wątku, ale pozostało bez odpowiedzi... Czy jest możliwe odpalenie filmu 3D z pendrive'a na tym TV czy niezbędny jest odtwarzacz blu-ray ? Próbowałem z filmami 3D miniHD (ze względu na wielkość pliku w FAT 32) z pendrive'a i TV nie przełącza w tryb 3D, a guzik "3D" na pilocie nie działa.
 

tmkr

New member
Padło już to pytanie w tym wątku, ale pozostało bez odpowiedzi... Czy jest możliwe odpalenie filmu 3D z pendrive'a na tym TV czy niezbędny jest odtwarzacz blu-ray ? Próbowałem z filmami 3D miniHD (ze względu na wielkość pliku w FAT 32) z pendrive'a i TV nie przełącza w tryb 3D, a guzik "3D" na pilocie nie działa.

W tej instrukcji:
toshiba-om.net/LCD/PDF/Polish/WL768-40-Polish.pdf
jest napisane żę przycisk 3D dostępny jest tylko w przypadku kanałów cyfrowych i wejścia HDMI.
 

krzaktak

New member
kupiłem ostatnio okulary FPT-AG02G OKULARY 3D w Morelenet - i po odpaleniu na moim telewizorze Toshiba WL768 filmu w 3d, okulary łączą się z telewizorem tylko migotanie jest tak powolne że nie widać żadnego 3d, stare okulary FPT-AG01G działają dobrze . I teraz moje pytanie czy to jest wina okularów (akurat sprzedali mi zepsuty egzeplarz?) czy może brak kompatybilności z telewizorem a może jakaś zmiana firmware by pomogła ... ew. macie jakiś pomysł żeby to przetestować ?
 
Do góry