Toshiba 46'' vs Samsung 46''

Cocxa

New member
Witam! Otóż wynikła pilna potrzeba zakupu nowego telewizora. Obecnie jestem posiadaczem 40 calowego Samsunga, a obecnie poszukuję telewizora 46 calowego. Pod uwagę biorę 5 modeli:
1. Toshiba 46TL838
2. Toshiba 46UL863
3. Samsung UE46D5500
4. Samsung UE46D6500
5. Samsung UE46D6750

Wszystkie te telewizory wyglądają naprawdę ciekawie, różnice w parametrach pomiędzy nimi nie są duże.
Tu więc moje pytanie, który telewizor polecacie? Pokój ma ok 16 m. kw, telewizor jest dobrze oświetlony.
Prosiłbym również o wyjaśnienie, na jakiej zasadzie w niektórych telewizorach działa 'Internet TV' oraz 'WiFi', bo nie za bardzo potrafię sobie to wyobrazić. Także zależałoby mi na objaśnieniu funkcji PVR w telewizorach oraz czy po podłączeniu USB do telewizora, mogę odtwarzać na nim wszystko to, co znajduje się na USB.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz odtwarzać wszystko to kupić musisz jakiś dvd Manta wszystko odtwarzający i będzie znacznie taniej i pewniej że odtworzy pliki.
Co do telewizora to jednak brałbym z matrycą matową czyli Toshiba.
Ale jeśli zależy Ci więcej na serfowaniu po internecie to najlepszy jest Samsung 46D 6500. Ma wifi więc podasz swoje hasło i korzystasz jak z komputera , masz wyszukiwarkę i mnóstwo widgetów.
 

deywies

New member
Bez reklam
Internet to przede wszystkim widgety.
W samsungu masz praktycznie wszystkie produkcje własne tvn'u polsatu (polsatu raczej starsze) i trochę tvp. Jest też Iplex z darmową wypożyczalnią wideo i 10ki innych mniej lub bardziej przydatnych aplikacji. Normalna przeglądarka www też jest, ale trzeba być masochistą żeby z niej korzystać.

PVR to nagrywarka. Jesteś w pracy i nagrywa Ci film (tylko poprzez wbudowany tuner cyfrowy).

W Samsungach z usb otworzysz prawie wszystko.

Co do jakości wyświetlanego obrazu nie będe się udzielał, bo nie mam Toshiby

Do wifii najlepiej miec router, ale od biedy wystarczy nawet telefon czy PC
 

deywies

New member
Bez reklam
Ustawiasz odbiornik WiFi w PC jako bramę, podpinasz internet do PC kablem i wyszukujesz w TV utworzony punkt dostępowy i wsio.

Jednak bez przesady dziś router to grosze, po co się męczyć.
 

Cocxa

New member
Ustawiasz odbiornik WiFi w PC jako bramę, podpinasz internet do PC kablem i wyszukujesz w TV utworzony punkt dostępowy i wsio.

Mówiąc o odbiorniku, masz na myśli antenę lub coś w tym rodzaju? Nie za bardzo to wszystko rozumiem i nadmienię, że mam internet radiowy, o ile jest to ważne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To możesz podpiąć ten sam kabel do telewizora lub kupić router tak jak napisał deywies. Wówczas wszystkie urządzenia w domu łącznie z telefonami Twoimi czy gości będą miały WiFi.
Podobnie mam zrobione w rodzinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zastanawiałbym się tylko między 46UL i 46D6500.
Ale raczej wybrałbym suma sumarum wliczając multimedia - Samsunga 46D6500
 

Cocxa

New member
Bardzo dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi, ale postanowiłem wrócić do tematu, gdyż na horyzoncie pojawiła się Toshiba 46SL863. Czy ten telewizor jest w stanie konkurować z pozostałą dwójką?
 

Mixmich

New member
UL ma wbudowany tuner satelitarny i wifi i dodatkowo nagrywanie (pvr) z portu usb2. Kiedyś na forum była opisana metoda na pełny internet w toshibie. Tośka ma odrobinę gorsze kąty widzenia, ale ma matową matrycę, więc światło słoneczne nie będzie się tak odbijać. SL833 nie ma tunera dvb-s, wifi i pvr oraz nie ma technologi AMR200Hz. Coś trochę lepszego od toshiby to polecam vl863 z pasywnym 3D i dvb-s.
 

Cocxa

New member
Do listy telewizorów dołączył kolejny model - Toshiba 46WL863. Co o nim sądzicie? Parametry ma chyba najlepsze, ale cena jest przerażająca. Czy jest wart wydawania na niego takich pieniędzy, w porównaniu do Samsunga 46D6500 czy Toshiby 46UL863?
 

Cocxa

New member
Do listy telewizorów dołączył kolejny model - Toshiba 46WL863. Co o nim sądzicie? Parametry ma chyba najlepsze, ale cena jest przerażająca. Czy jest wart wydawania na niego takich pieniędzy, w porównaniu do Samsunga 46D6500 czy Toshiby 46UL863?
Ponawiam, sprawa stała się priorytetową.
 
Do góry