Toshiba 42ZV635DG prośba o pomoc

kapsell

New member
Bez reklam
Gram na xbox360 i ps3 i smuzenia na zv nie widze (a mialem inne tv i mam w tej kwestii porownanie). Moze to kwestia tego ze mam skalibrowany tv...
 

kklocek

New member
a w jaki sposób kalibracja wpływa na poprawę wyświetlania obrazu w ruchu? Pytam bo w innym wątku podałeś, że kalibrowałeś Spyder'em - ten program kalibruje chyba tylko kolory, jasność, kontrast... Czy może się mylę?
Co do smużenia to powtarzam,że w akcji tego nie widać natomiast występuje przy drobnych szczególikach, ale to takie moje czepianie się - po prostu prawie ideał :smile:
 

kapsell

New member
Bez reklam
No to dlatego napisalem MOZE bo jednoznacznie tez nie jestem tego w stanie ocenic :)
Chociaz wydaje mi sie ze optymalne ustawienie takich elementow jak: kontrola podswietlenia, czujnik automatycznej jasnosci, ustawienie R+, AVm200, stabulizacja obrazu MOZE miec wplyw na obraz nie tylko statyczny. Ale mowie nie jestem tu ekspertem...
 

Mariusz_i_Goska

New member
46sv685 też ma problem

Witam, mam następujący problem z tym telewizorem:
po zakończeniu skanowania programów DTV wyświetla się lista znalezionych
kanałów i nic się z tv nie da zrobić, żaden z przycisków w pilocie nie
powoduje reakcji telewizora, przyciski w bocznym panelu TV również
przestają działać. Wyłączam tv przyciskiem głównym, włączam jeszcze raz
pojawia się program TVP1 cyfrowy, jest obraz jest dźwięk ale znów ani pilot,
ani przyciski w bocznym panelu TV nie działają. Trzeba wyłączyć TV
głównym przyciskiem, odłączyć kabel antenowy, włączyć tv ponownie bez
kabla i dopiero wtedy TV reaguje na polecenia, tryb analogowy funkcjonuje bez
zastrzeżeń, pozostałe wejścia również.
TV- Toshiba 42ZV635 DG
ustawienia:
język menu polski
Kraj inny
Wejście kabla antenowego: Kabel (tv kablowa)
Informacje o systemie:
Toshiba 2009
2.1.51.2 Jul 1 2009 - 15:14:40 FW:40
Może któryś z kolegów zna jakiś patent na rozwiązanie tego problemu
Dołączam 46sv685 do kolekcji telewizorów blokujących się na DVB-C. Identyczne objawy. Kablówka Inea. Toshiba Polska bada temat i czekam na odpowiedź. Przyczyną może być sygnał z kablówki Inea, choć Philips 8404 nie ma żadnych problemów.Żeby było ciekawiej do zawieszających się modeli należą też niektóre Sharpy. Kiki ponoć soft na zv nie pomógł i problem dalej istnieje?
 

Mariusz_i_Goska

New member
Kapsel. Dzięki Tobie i Kikiemu zdecydowałem się na ten model. Chyba dzięki. Jestem przed kalibracją. Te zawieszenia się telewizorów (wg. Toshiba Polska) to nie standard, ale problem jest. Czy jesteś w kablówce Inei? Po DVB-T wszystko OK. W tej chwili ponoć model Toshiby jest w Inei i sprawdzają przyczynę. Mam nadzieję, że problem zniknie, bo wstępnie telewizor "wow".
 

kapsell

New member
Bez reklam
To rzeczywiscie jakis feler, mam nadzieje ze go szybko rozwiaza i bedziecie sie cieszyc tym tv w pelni. Nie chcialbym zebyscie z mojego powodu byli niezadowoleni, czuje odpowiedzialnosc ;)
Dajcie znac jak sie sprawa toczy?

KIKI co o tym myslisz?
 

Mariusz_i_Goska

New member
Kurdę przez ę.- napisałem odp i poszłaaaa... nie wiem gdzie. Sory. Otrzymałem nieoficjalną odp. z Toshiba Polska na mój i wasz temat. Tv Toshiba w DVB-C wieszają się z powodu różnicy częstotliwości odświeżania częstotliwości w strojeniu (do 0,27ms czegoś tam, a druga od 0,28 wzwyż). Wynika to z braku ustaleń ustawowych,norm (dziki zachód w kablówkach-monopolizm). Mimo to udało mi się oszukać zawieszanie się tv filtrem ze starego rozdzielacza antenowego radmoru." Mało a" cieszy.
 

_BOSS_

New member
Mam takie pytanie do posiadaczy ZV-ek.
Czy wy też macie w kanałach HD gdzie jest czarny / szary kolor to na ekranie pojawiają mi się takie czarne ruchome kropki robaczki. Mam to czasami np podczas oglądania siatkówki jak mają zawodnicy włosy albo czarne koszulki, albo podczas wczorajszego oglądania na TVN HD filmu 300tu to też to widać - co to k...a jest ?
 
Do góry