Toshiba 42ZV635DG prośba o pomoc

hrabia_83

New member
Witam, mam następujący problem z tym telewizorem:
po zakończeniu skanowania programów DTV wyświetla się lista znalezionych
kanałów i nic się z tv nie da zrobić, żaden z przycisków w pilocie nie
powoduje reakcji telewizora, przyciski w bocznym panelu TV również
przestają działać. Wyłączam tv przyciskiem głównym, włączam jeszcze raz
pojawia się program TVP1 cyfrowy, jest obraz jest dźwięk ale znów ani pilot,
ani przyciski w bocznym panelu TV nie działają. Trzeba wyłączyć TV
głównym przyciskiem, odłączyć kabel antenowy, włączyć tv ponownie bez
kabla i dopiero wtedy TV reaguje na polecenia, tryb analogowy funkcjonuje bez
zastrzeżeń, pozostałe wejścia również.
TV- Toshiba 42ZV635 DG
ustawienia:
język menu polski
Kraj inny
Wejście kabla antenowego: Kabel (tv kablowa)
Informacje o systemie:
Toshiba 2009
2.1.51.2 Jul 1 2009 - 15:14:40 FW:40
Może któryś z kolegów zna jakiś patent na rozwiązanie tego problemu
 

Koci

New member
kiki napisał:
wejdź na priw dostaniesz kontakt do Toshiby i nowy soft który usuwa ten problem.

Mam 42XV635DG, na razie kanały analogowe, ale czy w serii XV też jest z tym problem? Tak przy okazji, czy nowy soft leży sobie gdzieś w sieci, czy raczej nie ma szans tak po prostu go ściągnąć?

Pytam, bo warto wiedzieć :)

Dziękuję!

Koci
 

migug

New member
Również mam Toshibę xv i na stronie toshiba Polska jest cos takiego:

"Dlaczego w modelach z serii 635D nie mogę przeprowadzić strojenia odbiornika w trybie DTV (cyfrowa telewizja naziemna, MPEG4)?

W przypadku strojenia w trybie DTV odbiorników wyposażonych w tuner cyfrowy MPEG4 (seria 635DG) należy dokonać wyboru Kraju jako "Inny" (Other). W przeciwnym wypadku proces strojenia nie zostanie przeprowadzony (lub zostanie przeprowadzony błędnie). Niedogodność ta wynika z faktu, iż w momencie tworzenia oprogramowania nie istaniała oficjalna specyfikacja opisująca szczegóły techniczne zastosowanego w Polsce systemu rozsiewczej telewizji cyfrowej. Dlatego też po wyborze Kraju "Polska" dostępne jest tylko strojenie w trybie ATV (analogowym)."

Niestety nie znalazłem nic na temat aktualizacji softu.
 
Ostatnia edycja:

p0gr0m

New member
jakie trzeba spelniac warunki zeby wykorzystac to mpeg4 i tryb dtv ? czy w olsztynie da rade to uzyskac ? do tego trzeba miec zwykla antene "dachowke" ? aktualnie posiadam tv z vectry i jak proboje stroic na dtv to pisze ze nie mozna czy cos w tym stylu, wiec jak to z tym jest ?
 
Ostatnia edycja:

electro

New member
tutaj jest harmonogram kiedy i w jakim regionie będzie uruchomiona telewizja cyfrowa, na tej stronie jest też dużo innych informacji.

telewizja-cyfrowa.com/harmonogram.html

A tak przy okazji to u mnie w rodzinie pojawiła sie toshiba 37xv635 zacząłem bawić się telewizją cyfrową, nie miałem pojęcia że to zadziała, na zwykłej antenie, i poprostu jestem w szoku, jakość obrazu jest lepsza niż z dekodera satelitarnego, co prawda tego z neostrady. O porównaniu do analogu z anteny lepiej nie mówić. Generalnie jakość przypomina DVD, do tego na tvp dzwiek dolby digital, bardzo czesto obraz natywnie w 16:9
 

Kris1987

New member
Witam używam Toshibe 42ZV635 jako monitora oczywie podpiełem TV przez HDMI i mój problem to nie pełna rozdzielczość zamiast 1920X1080 musze dać 1824X1020 w przeciwnym razie obraz "wylatuje" po za ekran(ikony sa ucięte) w razie czego mogę wysłać zdjęcia... zmiany dokonuje w w sterownikach NV "zmien rozmiar pulpitu"... w filmach mam ucięty obraz więc troche lipa:/ co mozna z tym zrobić:/
 

hrabia_83

New member
Kris1987 napisał:
Witam używam Toshibe 42ZV635 jako monitora oczywie podpiełem TV przez HDMI i mój problem to nie pełna rozdzielczość zamiast 1920X1080 musze dać 1824X1020 w przeciwnym razie obraz "wylatuje" po za ekran(ikony sa ucięte) w razie czego mogę wysłać zdjęcia... zmiany dokonuje w w sterownikach NV "zmien rozmiar pulpitu"... w filmach mam ucięty obraz więc troche lipa:/ co mozna z tym zrobić:/

ustaw w komputerze rozdzielczość 1920/1080 a w tv wybierz tryb obrazu natywny i wszystko będzie grać
 

Kris1987

New member
ustaw w komputerze rozdzielczość 1920/1080 a w tv wybierz tryb obrazu natywny i wszystko będzie grać

faktycznie wielkie dzieki:) tylko nei mogęznalesc aby zapisac na stale tryb natywny:/

mam jeszcze pytanie czy to normalne, że filmy MKV śnieżą?? pliki mają po 4,5-8 GB...
 
Ostatnia edycja:

hrabia_83

New member
Witam używam Toshibe 42ZV635 jako monitora oczywie podpiełem TV przez HDMI i mój problem to nie pełna rozdzielczość zamiast 1920X1080 musze dać 1824X1020 w przeciwnym razie obraz "wylatuje" po za ekran(ikony sa ucięte) w razie czego mogę wysłać zdjęcia... zmiany dokonuje w w sterownikach NV "zmien rozmiar pulpitu"... w filmach mam ucięty obraz więc troche lipa:/ co mozna z tym zrobić:/


już o tym pisaliśmy, musisz ustawić tryb wyświetlania na "natywny" i po sprawie
 

Kopek

New member
planuje zakup tego telewizora, mam kilka pytań:

1. Czy można podłączyć do niego jakieś dodatkowe głośniki??
2. Czy Toshiba posiada gwarancję door to door?
3. Jak wygląd sprawa input laga na tym TV, czy gry nie smuża, tną się itp ??
 

kamyk17

New member
planuje zakup tego telewizora, mam kilka pytań:

1. Czy można podłączyć do niego jakieś dodatkowe głośniki??
2. Czy Toshiba posiada gwarancję door to door?
3. Jak wygląd sprawa input laga na tym TV, czy gry nie smuża, tną się itp ??

Witam,
mogę się wypowiedzieć tylko na temat pkt 3. Na razie sprawdzałem jak się ma sprawa z PS2. Podłączyłem przez chinche i zapuściłem grę Wipeout Pulse a potem Tekken Tag. Pierwsze wrażenie - tragedia. TV zdecydowanie za późno reaguje na przyciski. Potem jednak włączyłem w menu tryb "Do gier" i było już dużo lepiej, ale jeszcze nie to co na CRT

Pozdrawiam
 

KaZ103

New member
Posiadam do tej Toshiby PS3 i żadnego input laga nie zauważyłem, oczywiście korzystam w trybie GRY, obraz jest wzorowy.
 

kklocek

New member
mam PS3 i 47ZV - normalna, szybka reakcja na klawisze, przy drobiazgach dotyczących widoków np. publiczności z przesuwającej się kamery widać drobne smużenie. W grze absolutnie nic nie przeszkadza
 
Do góry