toshiba 42XV550p

zwierzozwierz

New member
Witam
Kupiłem toshiba 42XV550p i mam nadzieje jak narazie ze będę mógł ją zwrócić, to mój pierwszy tv lcd ale narazie mam podłączoną n-tv przez euro (jeszcze kabla HDMI nie mam) i zastanawiam sie czy obraz znacznie sie poprawi po użyciu kabla HDMI bo tylko w takim przypadku bede zadowolony, narazie n-tv puszczona przez euro złącze wygląda kiepsko, obraz w ruchu sie załamuje, np. usta, brwi, jak oglądam mecz i kamera rusza się szybko to obraz jest rozmazany i rozpamiętuje stary tv z kineskopem, co więcej po bokach obraz załamuje się nie wiem jak opisać to zjawisko ale obraz po bokach np. linia przekątna z boku ekranu nie jest linia tylko "połamaną linią" w miare jak sie przesuwa na środek to na środku już wygląda to lepiej. O co chodzi ? zapłaciłem za niego 2900zł + przedłużenei gwarancji łącznie ponad 3 tys. czy ten tv będzie działał lepiej czy jest coś w tej cenie 42" znacznie lepszego?

pozdrawiam
 

doogas

New member
tez wlasnei kupilem ten tv i mi sie podoba.. mysle ze wszystko jest kwestia ustawien.. jest na forum gdzies jakis poradnik do ustawien lcd? a moze tej konkretnej toshiby :D
 

(((misiek)))

New member
" co więcej po bokach obraz załamuje się nie wiem jak opisać to zjawisko ale obraz po bokach np. linia przekątna z boku ekranu nie jest linia tylko "połamaną linią" w miare jak sie przesuwa na środek to na środku już wygląda to lepiej"
Mozesz to zmienic w ustawieniach obrazu.Prawdopodobnie masz ustawiony profil "Super Live1".Zmien na inny.
 

marshell

New member
Witam!
Ja również mam problem z moja tośką. Uzywam jej tylko i wylacznie z xboxem360. w paru grach mam problem tego typu, ze przy wlaczeniu w konsoli opcji 1080p(telewizor jest w opcji hd ready 1080p) w momencie przesuwania sie obrazu na ekranie w lewo lub w prawo, widac poziome (przesuwajace sie w gore i w dol) znieksztalcenia (ciezko to opisac- obraz jakby sie "zacinal" i rozmazywal). Gdy zmieniam na 720p wszystko jest ok. Jaka moze byc tego przyczyna? moze jakies zle ustawienia TV? :) Z gory dziekuje za rade :)

edit. dopiero teraz zauwazylem ze przy 720p pasy tez sa ale duzo mniej widoczne.. ;/
 
Ostatnia edycja:
Do góry