Toshiba 42x3000

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam, pojawił się problem z ekranem mojego telewizora (być może był już wcześniej, ale teraz go zauważyłem na dobre i nie daje mi spokoju). Otóż z lewej strony telewizora (tak w 1/3 od lewej) jest taka smuga wielkości 1,5 cm na 8-10 cm. Wyświetla ciemniej kolory że tak powiem, jest to widoczne głównie (w zasadzue tylko) przy oglądaniu piłki nożnej w momencie przechodzenia kamery między pasami na boisku (jaśniejszy->ciemniejszy->jaśniejszy itd.). Czy ktoś z Was też ma taki problem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak czy tak- jest to problem z podświetleniem matrycy.
I biegnij do serwisu póki masz gwarancje.
 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

gadulinho

New member
Bez reklam
No i nici z reklamacji... Byli u mnie Panowie z seriwsu Toshiby (VTV SERWIS, Kraków) i stwierdzili że żeby TV był do wymiany musiałoby być ok 180 pixeli, albo duże ich skupienie w jednym miejscu, a co do tej plamy, to stwierdzili natomiast, że skoro jest to widoczne w zasadzie tylko przy piłce nożnej, to nie jest to powód do reklamacji. Ogólnie jestem zawiedziony bo wydawało mi się, że jest to wystarczający powód. Mówiłem im takżę że TV traci jakby od czasu do czasu nasycenie barw i ostrość (czasami kolory są na prawdę piękne i obraz jest aż soczysty, a czasami jakby wyblakły, czarny bez wyrazu), ale powiedzieli że to może zmiana sygnału. Zostawili karteczke ze sprawdzili TV i poszli.. :(
 
Do góry