Toshiba 42SL833 vs Samsung UE40C6000 vs LG 42LV570

Tocki

Member
Witam.
Zamierzam kupic tv do 2500zl+/-
Na poczatku myslalem o LG 50pv350 - lecz w sklepie powiedziano mi ze to najslabszy model i mam go wykreslic jesli chodzi o plazmy. Co wy o tym sadzicie?

Dzis w jednym ze sklepow polecono mi bardzo Toshibe 42SL833 za kwote 2499zl(nic nie moge i niej znalesc bo nowosc)
inne polecane:
Panasonic seria G20 - 2799 - troche za drogo
Samsung UE40C6000 - 2490zl
i LG 42LV570 za kwote 2560zl

co wybrac bo mam metlik w glownie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu?
Jakie potrzeby ?
Jakie oczekiwania od telewizora?
 

Tocki

Member
podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu?
Jakie potrzeby ?
Jakie oczekiwania od telewizora?

pokoj tak na 40-42 cale. Tv bedzie stal w rogu przy oknie. Zalezy mi glownie na filmach z pendrive czy dysku (filmy 720 i 1080) niektore po 20gb. Full HD i 100mhz konieczne. Rozmyslalem o jakiejs plazmie ale nie wiem czy cos kupie w tej cenie dobrego
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Lepsza będzie Toshiba.
Jakośc obrazu o około 30% lepsza niż na samsungu.
LG podobnie wypada jak Toshiba tyle, że ma gorsze kąty widzenia.
Lepiej z filmami z USB poradzi sobie samsung, tylko i tak nie polecam korzystać z tego, bo jakośc jest kiepska porównując z DLNA lub media playerem. Do tego moge być zacięcia(na smasungu) przy plikach większych niż 15GB.
 

tdx

New member
Bez reklam
Lepsza będzie Toshiba.
Jakośc obrazu o około 30% lepsza niż na samsungu.
LG podobnie wypada jak Toshiba tyle, że ma gorsze kąty widzenia.
Lepiej z filmami z USB poradzi sobie samsung, tylko i tak nie polecam korzystać z tego, bo jakośc jest kiepska porównując z DLNA lub media playerem. Do tego moge być zacięcia(na smasungu) przy plikach większych niż 15GB.

Hej Kampaj przystopuj trochę bo chyba się zagalopowałeś :)
30% lepsza? :)

porównując do jakich z playerów? Po DLNA jest lepiej niż bezpośrednio z USB?
 

daamiann88

New member
A jak wypada porównanie 42SL833 do 40TL838?? Pomińmy już 3D w TL838 bo to mnie nie interesuje, ale chodzi mi głównie o jakość obrazu, będzie ona porównywalna? Oba są teraz w dobrej cenie w RTV AGD...
 

000loki

Member
Pewnie to nic nie da, ale rowniez podbijam pytaie ;]

W razie czego, dzis bylem z kolega w RTV Euro i porownywalismy wlasnie te dwie Toshiby. Lepsze wrazenie z bliska (1m) robi 40TL838 - lepsza czern, bardziej wyraziste kolory, wszystko jakby 'żyło'. Odchodzac na 3m sytuacja zas zmienia sie na odwrotna - bardziej podoba sie obraz z modelu wiekszego, jasniejszy i bardziej wyrazisty. Sam juz nic nie wiem, wdzieczny jestem za pomoc bo na ta chwile miedzy tymi dwoma modelami sie waham.
 

000loki

Member
bump ;]

Serio nikt nie ma zdania nt. 40TL838 vs 42SL833? Jutro jade na 90% zakupic TL838, glupio byloby uslyszec, ze za 100zl mniej moglem kupic lepszy/wiekszy monitor ;)
 

paeru

New member
Bez reklam
Sl833 ma dużo gorsze kąty patrzenia - w zasadzie lekka zmiana pozycji i obraz zmienia intensywność kolorów. No i dźwięk jest dużo gorszy, "płaski". Dodatkowo TL ma 3D i cieńszą ramkę.

Sl833 natomiast ma Resolution+ - obraz jest wyraźniejszy, dzięki podwajaniu linii. Dodatkowo ma nowocześniejsze i bardziej czytelne menu główne. Tutaj obraz będzie ładniej wyglądał z daleka (przy okazji jest większy), no i łatwiej uaktualnić mu soft (można bezpośrednio przez USB).

TL838 jest modelem bardziej masowym - maksymalizacja jakości, przy minimalizacji kosztów. Ale moim zdaniem i tak bardziej udany model, niż Sl833.
 
Do góry