Toshiba 42 X 3000 P - full hd spotkanie z grami

Status
Zamknięty.
Ponieważ sporo osób wypytuje się jaka jest różnica w płynnosci przy szybkich grach - telewizorów lcd 100 Hz full hd i 50Hz full hd . Postanowiliśmy wykorzystać do tego najnowszy model 42 X 3000 Toshiba.
Ale zaczynamy jak zawsze od początku.
Telewizory produkowane sa w Wielkiej Brytanii , a nasz model pobiera 252 W
8d499c7cae05fe79med.jpg


telewizor posiada bardzo ładną podstawę obrotową i w połączeniu ze spokojnym stylowym wyglądem prezentuje się dostojnie.
c244f350b9d0834fmed.jpg


Wygląd zewnetrzny zwraca na siebie uwagę
42x3000p_01.jpg

42x3000p_02.jpg



Nawet obrazy polskiej telewizji z odległości 1 metra robi wrażenie stopniem skalowania.
d4050f2f2f8be744med.jpg


obraz obrysowany i czysty​

20c023d5b4f30abfmed.jpg


Złącza z prawej strony telewizora oraz obsługa manualna.
d03750de3e5ac2a9med.jpg


i z tyłu telewizora
2f3d7f1b5fda02d9med.jpg


4ab05b63e1b1d467med.jpg


Wracamy do czystości płynności przy programach SD
Normalny sygnał z anteny dachowej pokazuje klasę sprzętu.
90e0fb84eb1f2385med.jpg


Tradycyjne i wyraźne polskie menu.
f077990a85374c8bmed.jpg


d33197d21a12f223med.jpg



teraz zamiast najgorszego sygnału w naszym sklepie stacja TV4 podłączyliśmy Xboxa
5a1011988471eb49med.jpg


Teraz czas na GRY Xboxa:​
d67f1945f0e395efmed.jpg



Moto GP 2007​

84c1655c3f0b76d9med.jpg



No i startujemy .Podczas całej gry obraz bardzo czysty i krystaliczny. Ale podczas grania jeśli sprzęt jest dobry to więcej uwagi poświęcamy grze i wynikom.​
b1be6212b42c3bfamed.jpg



Tu już na liczniku 198 km/godz.
15b80dae86425b5bmed.jpg


a tu 236 km/godz.
11083b5e2fe2a1bemed.jpg





cdn........​






wracamy do świata gier - pełna kolorystyka musi budzić uznanie
4938253d88d2446cmed.jpg


więcej szczegółów w drugim planie prezentuje Shap / z prawej / 42XL2
2d1adaeb629dd05cmed.jpg


teraz wracamy do obrazów HD ale z różnym nasyceniem kolorystyki
Ilość szczegółów z HD w HD musi budzić respekt.
cc842f40c641fcffmed.jpg


jednak Czerń i ilośc szczegółów - mimo że hd ready plazma Pioneera -
imponujaca.
5b6479dbc0970538med.jpg


Czerń jednak lepsza w Sharpie
9114ca3947815becmed.jpg


obraz bardziej kinowy jest w Toshibie o czym świadczy porównanie do plazmy Pioneera
Najpierw Toshiba
2cdad0188877f1demed.jpg


Teraz ostrzejszy Sharp
862bc146057df3f7med.jpg


i wreszcie plazma Pioneera - jak dla mnie wzór dla kina wieczornego z uwzględnieniem głębi obrazu
36022ad013ae54bamed.jpg


pomarańcze wygladaja lepiej na Toshibie
699c13f75d7069cbmed.jpg


bardzo zbliżona jakość do Pioneera
4da58250f7af78cbmed.jpg


No i nocne ujęcia na kolejnych modelach .
Największą głębię wykazała plazma Pioneera
Ale zaczynamy od Toshiby
8b3828be3e536415med.jpg


Sharp XL2
ca7ae6cb0ea402d9med.jpg


Pioneer 508 Xd
aa29bb00d84cebc0med.jpg


Ujęcia stałych szczegółów - zdjęć - Toshiba X 3000
86e7018bae129c25med.jpg


Sharp XL2
2a15bd1f35ae9f56med.jpg


teraz SD - podświetlenie równomierne w obydwu modelach, lekka przewaga nasycenia w Sharpie ale praktycznie nieistotna
274e20bf817cc94fmed.jpg


92c8edcc1a5e24efmed.jpg


Rozbiezność cenowa pomiędzy modelami jest spora - bo płynność jest po stronie Sharpa wyposażonego w system 100 Hz.
943cd4d8305fc74amed.jpg


Sharp świetnie sobie radzi z grami - nawet ja siedzisz nogami w telewizorze / odległość jednego metra/
bf68cdc59a9bef7fmed.jpg
 
No niezle :)
Toshiba ma czasami przewage czasami Sharp jednak w moim odczuciu to toshiba wygrywa ladniejsze kolorki w grach, ladniejszy pociag(jesien) i ten most w nocy.
pozdr

ps. czekam z niecierpliwoscia na ciag dalszy
 
Ostatnia edycja:
Witam

Dzisiaj sie zdecydowalem i najprawdopodobniej wieczorem x3000 wjedzie do mnie razem z tv "N"
Juz nie moge sie doczekac.
Jak cos chcielibyscie wiedziec to pytac odpowiem na tyle ile bede umial :)

pozdr
 
Witam,

Rowniez jestem zainteresowany tym modelem Toshiby tj. 42X3000P. Mialbym jednak kilka pytan. Prosze wiec o pomoc.

1. co oznacza dopisek P, PG lub bez niczego na koncu opisu tych TV ?
2. czy jezeli bede korzystal z tv satelitarnej 'n" to czy tuner DVB-T ma jakies znaczenie (mam na mysli model X3030). Jakie sa roznice w obrazie jesli w ogole sa?
3. odleglosc od TV mam 2,80-3,30 m. Czy 42 cale jest OK czy za duzy?


Dziekuje za pomoc.
 
Jeśli Kiki znajdzie czas i odpowie mi co z prezentacja to jest szansa ze w poniedziałek bede miął w domu 42'' X3000, 42'' C3500 i 37''X3000. Wtedy postaram sie opisac swoje wrazenia bo niewiele tego niestety jest w necie. NIe wiem jednak czy prezenatcja dojdzie do skutku bo czekam od niedzieli i zero odzewu co do propozycji cenowej.
P.S.

Co do model;u x3030 to rózni sie od x3000 tunerem dvb-t tak wiec uwazam z emozna sobie go smiało odpuscic
.
 
Ostatnia edycja:
jerzy_staniec napisał:
Witam,

Rowniez jestem zainteresowany tym modelem Toshiby tj. 42X3000P. Mialbym jednak kilka pytan. Prosze wiec o pomoc.

1. co oznacza dopisek P, PG lub bez niczego na koncu opisu tych TV ?
2. czy jezeli bede korzystal z tv satelitarnej 'n" to czy tuner DVB-T ma jakies znaczenie (mam na mysli model X3030). Jakie sa roznice w obrazie jesli w ogole sa?
3. odleglosc od TV mam 2,80-3,30 m. Czy 42 cale jest OK czy za duzy?


Dziekuje za pomoc.


1.Te koncowki to od rynku zalezy na Polske jest PG ale to wszystko na jedna melodie ;)
2.Nie potrzeba tego tunera.
3.Akurat jak na 42 cale.

pozdr
 
Witam :)

Jeżeli przyjąć, że na fotkach Pioneer to wzór, to faktycznie Tośka bardzo blisko Pionka, szczególnie widać to na fotkach z "lokomotywą jesienią", "most nocą" "motor-pobocze toru".
Poraz pierwszy dojrzałem to o czym pisali już niejedni, że Sharp świeci na rózowo i jak dla mnie to właśnie szczególnie w tych dwóch ujęciach to widać. Gdyby niebyło 3 różnych tv obok siebie to pewnie bym tego niezauważył, ponieważ nie ma się do czego odnieść, a tak widzę, że ujęcia lokomotywy (jesień) i most w Sharpiku oraz pobocze toru wyścigowego, faktycznie jest zaróżowione. Tośka coraz bardziej zaczyna mi się podobać.

pozdro
 
Ostatnia edycja:
Witam

No to Toska :) juz w domu.
Opisze pierwsze wrazenie.
Elegancko zapakowana i zabezpieczona.
Po wyciagnieciu czas na przykrecenie nogi :) bardzo prosta sprawa zero problemow, imbus w zestawie :)
Na obudowie napisano ze w Polsce skladana.
I tu pierwszy zonk :hmm: jeden wkret krzywo wkrecony w obudowe czyli nie dokrecony do konca, czyzby olewacka robota polskich pracownikow ?
Drugi minus to karta gwarancyjna.
Swistek papieru ktorego spodziewalbym sie po latarce z bazaru a nie po sprzecie za 5 kola.

Ale co tam to drobnostki startujemy.
Na pierwszy ogien idzie xbox 360 z gra Gears of War.
No i to co zobaczylem to mnie powalilo na podloge i skopalo :)
Piekna, ostra i czytelna(napisy) grafika.
Teraz moja kablowka ktora miala kiepski obraz juz na tv SD
Myslalem ze zobacze padline cos ala w sklepach MM a tu mile zaskoczenie.
Obraz jest dobry-akceptowalny (ja mam duze wymagania, mozna to wyczytac w moich postach :D)
Kilka programow jest slabszych(akceptowalne) a kilka wyglada tak jak na moim starym tv SD czego sie naprawde nie spodziewalem.
Teraz czas na DVD a ze dowiedzialem sie o upscalowaniu filmow dvd przez xboxa to pakuje star wars do czytnika.
Tu rowniez toska nie zawiodla obraz jest sliczny lecz widac ze to nie HD DVD przy HDDVD to znowu lezal bym skopany na podlodze :D

To sa moje wrazenia tak na szybko po kilku dniach na spokojnie napisze cos wiecej.
A dzisiaj jeszcze dopisze to co zobacze na tv "N" o ile mi aktywuja ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
N-ke bede ogladal z 3 m.
Tv to 42 cale.
Breaking news, biel wpada w niebieski widoczne to jest gdy caly ekran wyswietla biel.
Tv nie byl kalibrowany.
 
Ustawilem tak jak pisalo na pierwszej stronie.
Jest lepiej :D bardzo lepiej.
Czern czarna :D biel biała :D
Niestety nie wszedlem do menu serwisowego bo na razie nie wiem jak.
Jedyny blad jaki popelnilem to ustawien fabrycznych z poziomu menu urzytkownika nie odpisalem ale to chybe nie jest az tak wazne jak to zeby z poziomu serwisowego odpisac.
Niestety albo stety a moze sie czepiam ale znalazlem kolejny mankament Toski tzn blyszczaca obudowa.
Po pierwsze to nie wolno jej dotykac bo sie packa niemilosiernie.
Po drugi to odbija cholernie swiatlo a u mnie zaluzje poszly sie pasc a rolety sa w drodze juz od mieisiaca albo lepiej ;)
 
Metroid napisał:
Na pierwszy ogien idzie xbox 360 z gra Gears of War.
No i to co zobaczylem to mnie powalilo na podloge i skopalo :)
Piekna, ostra i czytelna(napisy) grafika.
Czy mógłbyś napisać jakim kablem podłączyłeś x360? VGA czy komponent? I jakie ustawienia dałeś w dashu konsoli. Sam zastanawiam się na tym modelem tv. Tak przy okazji - mój gamer tag to Sylvetka (eh, te kobietki).
 
Witam

Tv z N-ka sprawuje sie bardzo dobrze.
Obraz w sd jest bardzo dobrej jakosci o ile sygnal jest dobry np tvn wyglada mega fajnie.
A gorsze programy tv stara sie wyzylowac na maksa tak ze wygladaja hmm normalnie.
Pisalem juz ze najslabsze programy sa akceptowalne i wygladaja jak na starym tv sd nie ma kaszany itp.
A hd no to juz bajka nie moge sie oderwac szkoda ze narazie tak malo HD
pozdr.
 
Status
Zamknięty.
Do góry