Toshiba 40ZF355DG - opinia zwykłego oglądacza

pener77

New member
BzykM napisał:
Zużycie mocy
zgodnie z normą
EN60107-1 : 1997
Model 40XF 243 W
46XF 291 W
40ZF 254 W
46ZF 312 W
52ZF 337 W

Coś przesadzasz, to jest maxymalny pobór mocy, jeśli tv jest dobrze skalibrowany to pobór mocy wynosi około 140W.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A ja sie podepnę, mam chyba mały problemik:

Zauwazyłem ze jak jest ciemno w pokoju i włacze tylko zwykłą czarną planszę na TV to po lewej stronie kilkanascie cm od krawędzi od góry do dołu mam jakby jasniejszy pas o szerokosci kilku cm :(
( dziwna odmiana Cloudingu ??? )

Widac go najbardziej patrząc pod kątem ok 45 stopni lub wiecej

Podobny pas aczkowlwiek mniejszy jest i po prawej stronie ale tak jak pisałem znacznie mniej widoczny

Czy macie cos podobnego :( ?

Pozatym zdziwiłem sie po zakupie ze ta czesc metalowa ktora jest z tyłu TV przy gniazdach itp przyszła do mnie jakas porysowana

Jakby ktos jak go skecał porysował niewiem czym ,srubami, sróbokretem, pieron wie

A pudełko było fabrycznie zapakowane taśmą Toshiba, TV nie nosi sladow zadnego uzywania
 

rybka.w

New member
Menu serwisowe. Koledzy pomóżcie !!!

Mam gorącą prośbę.
Potrzebuję danych tzn jakie są fabrycznie ustawienia w Menu serwisowym Tośki. Chodzi o odczyt od RCUT do BDHIT. Wszystkie.
Chciałem tylko sprawdzić ile mam godzin "przejechane" i omyłkowo zmieniłem dane innej funkcji :roll::roll::roll: ale nie wiem której. Kurcze poprostu pech :roll:
Teraz mam wrażenie że obraz jest gorszej jakości, gorsza ostrość itp. a nie chcę tam grzebać żeby nie zawozić go do serwisu.
Będę wdzięczny za informację na priv bądż GG 6993929 lub rybka.w@vp.pl

Dzięki i pozdrawiam.
 

rybka.w

New member
h e l l o :eek:k:


czyżby nikt z kolegów nie umiał mi pomóc, czy to zwykła ignorancja ?
Czy wejście w menu serwisowe to jest ponad wasze siły ?

:hmm:

to chociaż dajcie linka gdzie znajdę odpowiedź.

Nie chodzi mi o link do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

rybka.w

New member
przecież to proste
Przytrzymujesz na tv przycisk Menu a na pilocie dwukrotnie klikasz przycisk "przekreślonego głośnika" czyli całkowitego wyciszenia dźwięku.
Wtedy w lewym górnym rogu pokaże się Menu serwisowe.
Wystarczy poruszać się przyciskiem na pilocie "P" w górę lub dół czyli tym co zmienia się programy i będą zmieniały się wartości w tym menu. To wszystko.
Nie należy używać przycisku głośności na pilocie bo nim się zmienia ustawienia.
Samo poruszanie się po menu w/w przyciskiem zmiany programów nie powoduje zmian w ustawieniach.
Jedyne co jest kłopotliwe to samo odpisanie wartości, ja wolałbym zrobić fotki tych wartości. Żałuję tylko, że to wiedzę posiadłem teraz, gdy coś niechcący zmieniłem w menu serwisowym.

Oczywiście rozumiem obawy kolegów. Myślałem że Ci bardziej obeznani pomogą i to głównie na nich się zawiodłem :(
Pozdrawiam.
 

ulan79

New member
co zrobić?

Witam,
Mam zestaw składający się z :
Toshiba 40ZF355DG
Dekor Samsung DSB-H370G
Denon AVR 1909
Denon 1709
wszystko podłączone jest po HDMI
Wszystko działało OK do momentu jak przeniosłem sprzęt w inne miejsce i musiałem odłączyć od zasilania.
Objawy:
Po włączeniu AMP. i dekodera Samsung dźwięk nam na głośnikach zestawy (i tak powinno być) ale jak włączę TV to zanika dźwięk i nie ma obrazu tylko migający na przemian czarny i zielony ekran. Problem ustępuje jak wyłączę i włączę zasilanie (listwę) do której jej podpięty sprzęt. Mam wrażenie, że problemem jest "jakieś" ustawienie w TV. Może coś z rozdzielczością. Dzie jest ustawione, żeby TV automatycznie dopasował się do tego co dostaje w moim wypadku z AMP.?
Pozdrawiam
 
Do góry