Toshiba 40XF356 (vs Pioneer 436)

k0gi

New member
odebrałem dziś 40xf356 od kikiego w kolorze bordo, kupilem ojcu, sam uzywam plazmy i jestem nieziemsko nią zachwycony ale jako ze ojciec ma bardzo naświetlony salon za dnia, zaryzykowałem i kupilem mu LCD

Po wypakowaniu, wygląd, desig POWALAJĄCY! po prostu przepiękny TV !!! na brązowych meblach rodziców wyglądał oszałamiająco, bravo! Jeden z ładniejszych TV jakie widziałem.

Podłączyłem N-kę na euro i kabówkę ktora ma fatalny sygnał.
Włączyłem i - może najpierw zaznaczę że używam Plazmy Pioneer 436 na cyfrze+ po HDMI i może stąd taka moja reakcja - oczom moim pojawia się słaby obraz! dokladnej oceny podac jeszcze nie mogę bo wszystko bylo w biegu i siedzialem przy nim moze 10 minut, ale po powrocie do domu i odpaleniu mojego pioneera bylem pewien, ze u ojca obraz jest FATALNY w porownaniu do mojego.
Może ja tak na każde LCD reaguję? bo podczas zakupu Pioneera miałem pokazik i ogladalem jeszcze 42 calowe LCD samsunga jakies ktore odrazu kazałem spakowac jak tylko uruchomiłem pioneera, roznica byla KOLOSALNA miedzy tym samsungiem a pioneerem na + dla pioneera oczywiscie i to wielki! może to N-ka na zwykłym kablu tak słabo podaje? moze slaby sygnał n-ka ma u ojca? kurczę nie wiem, ale to LCD gra dla mnie na tą chwilę SLABO! TVN czy discovery HD (oczywiscie nie w wersji HD bo nie ma ojciec jeszcze HDMI) jeszcze jako tako, ale TVN1 zle! a juz TVN2 to juz obraza dla oczu!
O Kablówce nie będę mówił ale tam to juz ewidentnie wina sygnału!

Coż, narazie nie rozumię jak można porównac to LCD do Pioneera plazmy, (tu pije do porownania jakie w strefie klubwej czytalem) chyba tylko z obudowy, zmienię jeszcze kable u ojca na HDMI i może antenę na inną, może to coś da? ale narazie DWÓJA !!! oczywiscie w porównaniu do mojego Pioneera podłączonego do Cyfry+ po HDMI,
u mnie na pioneerze np. TV2 gra ładnie! na tym LCD mega słabo! i tak z kazdym kolejnym kanałem.

jednego jestem pewien, nie kupie dla siebie innego TV niz Pioneer,,,,, szkoda pieniędzy i narazie LCD (samsung, toshiba) 0:2 plazma (pioneer)

chciałbym tylko jeszcze porównac plazmę pioneera do innych tańszych plazm, moze to tylko plazma pioneera jest taka dobra a inne juz nie?a może u ojca tylko sygnał jest fatalny nawet na N-ce?

niedługo się dowiemy jak wymienie kabel i antenę oraz troche dokladniej przyglądne się obrazowi na tym LCD, a tym czasem z zachwytem zatapiam oczy w moim pioneerze ;-D
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
oczywiste jest że Pioneer bije wszystko
mimo to należy czuć niesmak po przeczytaniu takich ostrych wniosków na podstawie porównania w różnych warunkach "na odległość"...
 

pener77

New member
a ja bym prosił o jakies szersze opinie, jaki obraz po kablu hdmi. W miare możliwosci jakies zdjecia równiez by sie przydały.
 

tymek10

New member
zdecydowanie podłącz tosię innym kablem wystarczy byle jaki komponent
u mnie jvc 42 g80 własnie po takim komponencie z odległości ok 3m grał na ence rewelacyjnie zwłaszcza w hd a sharp 32bv9e z takiej samej odległości tylko że po euro pozostawiał dużo do życzenia mimo iz róznica w przekątnej ekranu powinna to zrekompensować
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega zdrowo dał w palnik!! Skoro prawie rok mu zeszło na podłączenie HDMI!
Pewnie mu wstyd było odszczekiwać żale dotyczące podłaczenia po EURO...
Powiem tylko, że mam kiepski LCD i N i po HDMI jest masakra :) Kolega ma super TV fila 9603 i polsat cyfr i tylko kanały HD są OK...

Ten post jest dowodem na to, że negatywne wrażenia zwielokrotniają chęć pisania o nich...
 

asoz

New member
Nie można porównywać telewizorów połączonych tak skrajnie różnymi kablami...
Poza tym porównywanie Pioneer'a 6G z w miarę świerzą Toschibą, hmmm, sam nie wiem...
 
Do góry