Toshiba 40XF350 - dobre to?

aliusz

New member
Witam
Noszę się z zamiarem zakupu LCD Toshiba 40XF350. Ogólnie sprawdzając opinie na tym i konkurencyjnym forum wychodzi, że TV jest wart polecenia, lecz wątpliwości zostają. Dodatkowo przed chwilą przeczytałem porównanie czterech LCD 40-42 na portalu Audio Video gdzie Toshiba wypadła najgorzej (testowano również Soniacza, JVC i Samsunga) co zamotało mi w głowie.
Myślę też nad zakupem "pewniaka" - Sharpa 37b20e, który to praktycznie
wszędzie jest mocno chwalony.

Ktoś podpowie co byłoby lepszym wyborem (inne LCD już raczej nie wchodzą w grę) ???

Moje "parametry" to:
- odległość od ekranu około 2,5-3 metry
- oglądam sam lub z kanapy na wprost tv w max 3 osoby
- pokój dość słoneczny
- ogladam przeważnie wieczorem / w nocy
- będę używał do gier i filmów DVD / BR z Playstation 3 i PC
- będzie służyć jako monitor do PC
- od czasu do czasu meczyk lub film ze zwykłaj "kablówki" Multimedia
- w przyszłości prawdopodobnie jakaś TV w cyfrowa
 

żona

Banned
Witam,też wybierałem między tymi modelami Toshiby i Sharpa,które wymieniłeś,parametry oglądania też mam jak u Ciebie i wybrałem Sharpa 32b20e,a zaważyło o tym opakowanie.Widziałem w sklepie Toshibę kupioną wcześniej i właściciel ciągnął pudło z napisem "made in China",nie wiem tylko czy akurat to był ten model.A z Sharpa jestem bardzo zadowolony,obraz jest super z kabla i z dekodera cyfrowego-polecam.
P.s.Sprzedawcy w sklepie na pytanie który z tych dwóch ?,jednoznacznie wskazali mi Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

aliusz

New member
W sumie Sharp ma na bank lepszą markę jako producent, lecz modele B20e oraz X20e to raczej najtańsza / ekonomiczna seria Sharpa full HD. Zaś model XF to już podpada pod kasę średnią. Proszę o opinię osoby, które mają lub testowały XF350 / XF351. Sprzedwaca w sklepie zawsze doradzi klientowi to co akurat chce sprzedać, ewentualnie w markecie to ma to "w poważaniu". Zaś wybór po opakowaniu?:D
 

sibkods

New member
Ja kupiłem 40xf350 3 miesiące temu za 4000 zł - najtaniej w sieci , dziś jest juz za 2700zł normalnie ręce opadają......

Podłączony mam do cyfrowgo polsatu, obraz ładny na TVN obraz jest znakomity.
Z xbox360 ładnie gra.
Dużym plusem sa wbudowane subwoofery, przez co mamy porzadny dzwięk. Jednak (niewiem jak u innych) u mnie szumią nierównomiernie głośniki, gdy poziom głosu jest niższy niż 30 juz w głębi słychac ten nieregularny szum. Trzba sciszac TV i podgłasniac pilotem dekodera.
 

aliusz

New member
Dźwięk mi totalnie "lotto" - mam dekoder DTS + głośniki 5.1 :cool:
Obawiam się o zbyt duże smużenie przy dynamicznych scenach i grach (od razu zaznaczam, że na 40ZF mnie nie stać:( ) oraz o ustawienia kolorów, które słyszałem, że w tym tv są nieciekawe i trudno uzyskać dobry błękit, gdyż nawet po regulacji jest przegięcie obrazu bardziej w stronę zielonego koloru...
 

aliusz

New member
Nikt nie potrafi nic sensownego napisać?? Głównie chodzi mi o kwestię smużenia przy grach i dynamicznych scenach, obawiam się, że będzie ono mocno uciążliwe, bowiem czas reakcji tej matrycy S-PVA - 8 ms, jest gorszy niż np w Sharpie B20e / X20e.
 

fifiak

New member
Mam podoby dylemat, moja odległść to 2,5 metra, bardzo proszę o uaktywnienie się posiadaczy tej Tośki i napisanie swoich wrażeń z użytkowania.
Mój post opisujący dokładnie moje dylematy w dziale LCD, niestety nie moge umieścić linka.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
aliusz napisał:
Nikt nie potrafi nic sensownego napisać?? Głównie chodzi mi o kwestię smużenia przy grach i dynamicznych scenach, obawiam się, że będzie ono mocno uciążliwe, bowiem czas reakcji tej matrycy S-PVA - 8 ms, jest gorszy niż np w Sharpie B20e / X20e.
A pokaż mi np sony, który ma mniej niz 8ms? Chyba nie ma takiego a jakos sobie radza ze smużeniem. Tak naprawde to kazdy chyba wie ze ten czas to marketing.
 

aliusz

New member
sibkods napisał:
Przecież gry obsługują tylko odświeżanie 60Hz.

Jaaaaasne! O ile różnica przy 100hz przy oglądaniu filmów jest spora tak przy grach jest jeszcze większa.

@ Tomek Koko - wiadomo, że producenci stosują różne kryteria pomiaru szybkości matrycy (np Gray to Gray) także ufać temu nie można. Choć faktem jest że np Sharp X20e / B20e czy Toshiba X3000 nie prezentują jakiegoś dokuczliwego smużenia. Natomiast XF350 ma inną matrycę S-PVA, która ma lepsze kąty widzenia i ponoć lepszą czerń, natomiast obawiam się cholernie o smużenie, bowiem czytałem sporo nażekań na tv Samsunga budowane właśnie na matrycach S-PVA. Niestety widzę, że dalej nikt nie potrafi wydać sensownej, popartej empirycznie opini na ten temat :roll:
 

sibkods

New member
Przerzuciłem się z kineskopowego 100 HZ na Lcd 60 Hz. Zauważyłem różnicę, ale o niej zapomniałem na drugi dzień. Smużenie widac tylko przy fatalnej jakości jaka otrzymujemy od TVP(mowa o tym w sd) i innych zacofanych telewizjach. Na Tvn obraz żyleta (jak na sd) Oglądam tv z 3-3,5m - 40cali więc przy takiej odległośći smużenie nie jest zauważalne
 

fifiak

New member
Do właścicieli i znawców XF350

Witam
Ja oglądałem w MM większego brata 46XF350 i w porównaniu do Samsunga 46A656 i jak dla mnie obraz SD na przykładzie polsatu lepszy był na Toshibie, chociaż Eurosport SD na obu wyglądał koszmarnie w odległości 3 metrów :).

W czasopiśmie AudioVideo pojawił się test LCD 40 cali i w nim 40XF350 została najniżej oceniona, a najlepiej wspomniany wyżej Samsung.
Piszą, że:
-przeciętna wiernośćkolorów Reprodukcja kolorów jest nienaturalna, kalibracja
skomplikowana, liniowość skali szarości umiarkowanie dobra

-brak fabrycznych trybów obrazu-fabryczne ustawienia są dalekie od doskonałści a ustawienia ręczne wysoce skomplikowane

-brak pamięci ustawień dla poszczególnych wejść,

-Brak systemu 100 Hz skutkuje zauważalną nieostrością obrazów ruchomych. Widać to nie tylko w przekazach HD, ale również SD.

Bardzo prosiłbym o odniesienie się do powyższych zarzutów znawców i właścicieli 40XF350.

Pozdrawiam
Jacek
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Co do opinii o tym tv nic nie powiem ale moge sie wypowiedzic na temat testów w Audio Video. Jakis rok temu czytałem test porównawczy tv lcd. Było tam chyba 7 tv . Wygrał jakis LG , który zdeklasował loewe, sony, sharpa, jvc philipsa i chyba samsunga. Co ciekawe jak zacząłem szukac tego modelu to go nigdzie nie mogłem znaleźć!!! Udało mi sie dopiero na angleskich stronach. BYł to produkt sprzed 2 lat (czyli duzo starszy od pozostałych 6 tv z testu audiovideo) i w chyba 3 lub 4 testach wypadł bardzo przeciętnie.
 

aliusz

New member
Też czytałem test w AV. I właśnie on mi "nasiał" sporo wątpliwości. XF350 wypadł tam słabiutko, co, nie powiem mocno mnie zdziwiło, jako, że nie jest to najniższy model tego producenta. Ba, nawet najniższe modele (seria XV, X mają bardzo pochlebne opinie). Dodatkowo XF jest podobne technicznie do mega-chwalonej serii ZF, tyle, że wykastrowane ze 100Hz. Chyba mimo wszystko się skuszę w ciągu 1-2 mcy bo potem już może być problem z tym modelem!
 

krzychacy

New member
Nie jest taka zła

Oczywiście jak każdy sprzęt Tośka ma swoje wady i zalety.
Zalety:
- bardzo dobry obraz SD
- ładny
- niezły dźwięk jak na telewizor
- łatwa obsługa
- dobry obraz HD
- przyzwoita cena
- upscaling do 1080p (włączony na stałe dla wszystkich wejść analogowych i tv)
Wady:
- brak zapamiętywania regulacji dla różnych wejść
- kiepsko rozwiązane dopasowywanie wielkości obrazu
Ale za to kolory są niezłe po regulacji, żadnego smużenia nie zauważyłem, a i żadnego szumu w głośnikach też nie słyszałem. Moim zdaniem sprzęt ma więcej zalet niż wad, zwłaszcza za swoją cenę.
Porzednio użytkowałem Samsunga LE37M87BD; nie miał tych wszystkich wad dotyczących obsługi, obraz w HD może nawet lepszy. Biorąc jednak pod uwagę, że nie oglądamy w tv samego HD, to SD Tośki jest bez konkurencji.
 

east

New member
a jak toshibe xf350 skalibrowac napisze ktos? jakie ustawienia trzeba usteiwac aby wszytsko ladnie chodzilo? jakies przykladowe, ewentualnie w necie jakis link do ustawien ktos ma odpowiedni?
 

boogies

New member
east napisał:
a jak toshibe xf350 skalibrowac napisze ktos? jakie ustawienia trzeba usteiwac aby wszytsko ladnie chodzilo? jakies przykladowe, ewentualnie w necie jakis link do ustawien ktos ma odpowiedni?

tutaj znalazłem:

HDforum > Video > LCD > Toshiba > Regza 40xf350 (ok. 21.10)

(nie mogę jeszcze zamieścić linka)

A tak poza tym to kupiłem tą tośkę 3 dni temu. Bardzo się obawiałem jak będzie chodziła pod sd, ale chodzi tak, że straciłem potywację do HD :) Kolory po kalibracji super. Podstawa to zdjąć kontrast. Nie zauważyłem ŻADNEGO smużenia, ale nie odpalałem go w grach.

Słabą stroną telewizora są zdefiniowane opcje formatowania obrazu. Pomimo tego że jest ich sporo, niektóre (np. rozciąganie w poziomie 4:3 na 16:9) zniekształca wyraźnie obraz po bokach. Przy dynamicznych scenach daje to efekt jazdy w tunelu.

Mam 3,5 metra do telewizora i muszę powiedzieć że nie miał bym nic przeciwko temu, żeby był mniejszy... ale może to kwestia przyzwyczajenia. Wcześniej miałem CRT 15"

Pozdrawiam
 

krzychacy

New member
east napisał:
a jak toshibe xf350 skalibrowac napisze ktos? jakie ustawienia trzeba usteiwac aby wszytsko ladnie chodzilo? jakies przykladowe, ewentualnie w necie jakis link do ustawien ktos ma odpowiedni?
Nie wiem czy ktoś z was zauważył taki myk: otóż te same ustawienia wykonane z różnych fabrycznych ustawień początkowych dają różny efekt.
Np. przełączcie na Dynamiczny, dokonajcie zmian. Potem przełączcie na Film i ustawcie dokładnie to samo co przedtem - widać inaczej.
A więc spisywanie na ślepo cudzych ustawień może się nie sprawdzić.
U mnie najbardziej sprawdza się ustawienie takie:
Film - potem zmiany; kolor 55, ostrość 17, odcień chłodny, a reszta bez zmian. Kręcenie suwakami od kolorów nie przyniosło spodziewanego efektu.
A jak ktoś lubi bardziej soczyście to:
Dynamiczny - i zmiany; podświetlenie 30, kontrast 70, jasność 50, kolor 45, ostrość 15-18, odcień chłodny, czerń wyłączona. Choć jak dla mnie w ciemnych scenach jest za mało szczegółów.
 
Do góry