Toshiba 40VL748 czy Toshiba 42SL833 ?

jaroner

New member
Witam,
już umieściłem tutaj jeden post na temat kupna tv w temacie jaki LCD ale pomyliłem sie w cenie jaką mogę dać za telewizor. napisałem tam 4400 a mogę dać do 2400-2500 PLN.
Więc proszę wszystkich o pomoc w wyborze między tymi dwoma Toshibami. Te dwa egzemplarze chyba powinny spełnić moje oczekiwania. Podaje poniżej jeszcze raz dane odnośnie mieszkania w jakim tv ma się znaleźć:

1. Odległość od ekranu: 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okna płn-zach, od maja do września od godz 15 do zachodu słońca nasłonecznienie ale są żaluzje więc nie jest tak najgorzej
3. Jak duży jest pokój: 16 m2
4. Preferowana technologia: Nie mam, ale raczej LED, kumpel ma Samsunga D6500 i jestem pod mocnym wrażeniem
5. jaki masz obecnie telewizor: Sony KDL 37" P3000
6. jakie programy najczęściej oglądasz: Wszystkie ( UPC Max HD , najczęściej wszystkie HD w sumie 18 )
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon - pt po godz. 18, w weekend różnie
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Wolę bez, ewentualnie lampka z tyłu telewizora, lampka stojąca w rogu pokoju
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: Nie wiem, chyba ostry taki jak w Samsungu D6500 u kolegi ;)
10. matryca błyszcząca czy matowa: Matowa
11. preferowana wielkość telewizora: 40 - 46 ''
12. preferowana marka: Wszystkie oby mocny był skok z mojego obecnego tv
13. czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, braku wyraźnego obrazu jak w porównaniu mojego HD Ready a telewizorów Full HD
14. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder UPC HD z nagrywarką + ASUS HDR-1 O!Play
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50/50
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Najczęściej na wprost, rano w weekendy w łóżku pod kątem ok 45 stopni
17. czy ważne jest wifi: Przydałoby się ale nie koniecznie
18. czy będziesz korzystać z widgetów: Nie koniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Nie koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Nie koniecznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK zdecydowanie
22. ma mieć 3D: Nie koniecznie
23. ma mieć slot na karty SD: Mógłby mieć
24. ma mieć tuner DVB-S: Nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Wszystko HDMI ( dekoder UPC, ASUS, Komputer )
26. Jaki masz sygnał: UPC Max HD + pakiet kanałów HD
27. ile programów HD: 18
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Różnie ale nie mniej niż 2
28. ma stać czy wisieć: Stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. DVB-T: Nie koniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: programy HD, filmy mkv, mp4 w wysokich roździałkach 720p i 1080p, DVD, Blu Ray
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa: max 2500 PLN

Jeśli te Toshiby są najlepsze dla mnie to proszę o wskazanie faworyta. Ewentualnie może jakiś inny model mam wziąć pod uwagę.

Dodam tylko że u kolegi na jego Samsungu U40D6500 kopara mi opada przysłowiowo i na swoim Soniaku juz nie mam takiej "rewelacji i zadowolenia" z oglądania wszystkiego w HD nim go kupił ;)
Pozdrawiam i czekam na opinie.
 

pelson15211

New member
ja od kilku dni jestem posiadaczem toshiby 46sl833.Jak narazie jestem z niej zadowolony nie wiem jakby wygladał samsung ,ale zależało mi na matowej matrycy i tośka 1 tys taniej.
 

jaroner

New member
Dzisiaj widziałem na żywo te dwie Toshiby. 40VL748 to szyba jak nie wiem, wszystko się od niej odbija.
Natomiast 42SL833 jest bardzo ładna z wyglądu, świetna metalowa ramka w około obrazu, bardzo mi sie podoba ten design.
Ale, no właśnie, czy ktoś może mi napisać czy do moich potrzeb będę z tego tv zadowolony?
Czy może jednak jakiś inny model będzie lepszy?
Obrazu niestety nie mogłem porównać, bo puszczony na obydwu był słabej jakości. Nawet słabszy niż u mnie na moim Soniaku obecnym. Chyba puszczają to w RTV Euro po właśnie euro bo pikseloza straszna.
Pomóżcie please !!
Pozdrawiam
 

lm648

Banned
Natomiast 42SL833 jest bardzo ładna z wyglądu, świetna metalowa ramka w około obrazu, bardzo mi sie podoba ten design.
Ale, no właśnie, czy ktoś może mi napisać czy do moich potrzeb będę z tego tv zadowolony?


Podbijam! Też jestem mocno zainteresowany 42SL833 :)
 

pelson15211

New member
Nie wiem jakie masz warunki ale mi zależało na matowej matrycy i padło na 46 sl833 świetny tv mam narazie zwykłą kablówkę obraz całkiem całkiem filmy hd bajka ps3 miazga jedyny minus to chmurki w rogach
 

skipl

New member
Chmurki beda na kazdym edge ... pytani natomiast czy te na 833 sa irytujaco widoczne, czy tez widoczne tylko w specyficznej sytuacji a i to niezauwazalne bez specjalnego przykuwania uwagi ? Widoczne sa jak sie po prostu oglada jakis dvd/br w nocy ?
 

Chyllus

New member
Witam,
Czy model 42SL833 posiada DVB-C? Bo można znaleźć sprzeczne informacje w internecie. 42SL833G ma go na pewno.
 

Mixmich

New member
Po aktualizacji na najnowszą wersję 19.1.49.236 z 2011/11/21 do pobrania stąd: www dl toshiba com/tsb-dtv/NA/GB/PL/42SL833G html
śmiga prawie wszystko :D .mkv 1080p, .rmvb. Napisy muszą być w formacie .srt lub .sub. Niestety nie ma możliwości zmiany rozmiaru napisów.
 

Mixmich

New member
Są standardowe. Jeśli nikt nie ma wady wzroku to może z 3m bezproblemowo cieszyć się napisami. Rozmiarowo są trochę większe od tych z zaawansowanym menu (to, które zasłania obraz).
 
Do góry