Toshiba 40vl748 czy Samsung D5000/D5500/D5800 ?

opozdi

New member
Stoję przed wyborem telewizora, do którego sygnał będzie dochodził z komputera (oczywiście full hd), może będzie to także telewizja N. Nie interesują mnie kompletnie multimedialne funkcje typu internet. Może nawet nie być złącz usb. Najważniejszą rzeczą jest dla mnie możliwie najwyższa jakość przy rozdzielczości full hd. Chcę jak najlepszej czerni, ostrego obrazu i najmniejszego smużenia.

Po przeczytaniu testu kiki'ego tej Toshiby byłem jak najbardziej za nią ale gdy przeszedłem się do sklepu (dokładnie trzech) to każdy sprzedawca zachwalał samsunga, że takie extra kolory. Widziałem tego D5500 i w sumie nie wyglądał źle ale jak dla mnie kolory były wręcz nienaturalnie nasycone. Problem jest też taki że tej toshiby nigdzie nie mogę znaleźć żeby na żywo obejrzeć i posiłkuję się głównie testem z forum i opiniami.

Cenowo te modele są w sumie zbliżone. Proszę Was zatem o pomoc - co wybrać i dlaczego?


Pozdrawiam:)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zdecodowanie toshiba będzie lepsza.
Powiedz mi, dlaczego Samsungi nie są poddawane testom na tym forum?
Myślę, że dlatego, bo nie mają wiele do zaoferowania poza multimediami(które są tam najbardziej dopieszczone :) ).
Jeśli jeszcze znajdziesz tą Toshibę to śmiało bierz, bo kolory ma właśnie bardzo naturalne.
Odpowiednikiem z Samsunga będzie model 40c6500(d6500)
 

opozdi

New member
Dzięki Kampaj za odpowiedź. Skłaniam się jak najbardziej ku Toshibie, ale może są jeszcze jacyś godni rozpatrzenia konkurenci w tym zakresie cenowym czyli ~2500zł? Może na przykład warto dołożyć te powiedzmy 200-300zł do jakiegoś innego telewizora?

Co do Toshiby to zastanawia mnie czemu model w sumie (chyba) ubiegłoroczny tak trzyma cenę (2400zł), gdzie nowe modele tv można spokojnie w tych pieniądzach zakupić...
 

opozdi

New member
Odległość to 3m, a słońce nie jest problemem, bo pokój nie jest mocno nasłoneczniony i dodatkowo mam żaluzje. Poza tym z tv będę korzystał raczej wieczorami.

Ps. W wątku (teście) o tej Toshibie doczytałem, że niektórzy mają problem z kurzem zbierającym się pomiędzy matrycą, a szybą ją przykrywającą. Czy jest to jakaś wada całej serii, czy po prostu odosobnione przypadki?


Pozdrawiam
 

marekdbr

New member
Ja mam dwa metry od ekranu i ta Toshibe 46VL748. Ciesze sie ze nie wzialem 40 cali. Sprzedawcy wychwalaja zawsze samsunga, lecz ja widzialem d5500 i moja toska jest o niebo lepsza. Macie jakies pytania to zadawajcie

Wysłane z HTC HD2 używając Tapatalk
 

Villemo

New member
Ps. W wątku (teście) o tej Toshibie doczytałem, że niektórzy mają problem z kurzem zbierającym się pomiędzy matrycą, a szybą ją przykrywającą. Czy jest to jakaś wada całej serii, czy po prostu odosobnione przypadki?

Nie ma z tym problemu?

A wieczorem przy ciemnych scenach nie widać nierównomiernego podświetlenia matrycy?

Pozdr
 

don111

Banned
może są jeszcze jacyś godni rozpatrzenia konkurenci w tym zakresie cenowym czyli ~2500zł? Może na przykład warto dołożyć te powiedzmy 200-300zł do jakiegoś innego telewizora?
są jak zawsze plazmy, mające najlepszy stosunek jakości do ceny
w tej kwocie możesz kupić Panasonic 42G30 lub 42ST30 (ciut gorszy choć czerń nawet lepsza) ale z 3D
plazma to zawsze lepsze kolory, idealnie równe podświetlenie matrycy, brak problemu kątów, bdb czerń, wyższa szybkość matrycy przy zachowaniu naturalnego ruchu (w LCD 100hz i wyżej można mieć taką samą ale niestety z "teatrzykiem")
przewaga LCD to wyższa ostrość przy statycznych i wolnych ujęciach oraz wyższa jasność i brak odbić (najczęściej matowa matryca) jeśli masz dużo światła w pokój, no i zużycie prądu jeśli ktoś to faktycznie przedkłada nad jakość (plazma 42' - ~130W, LED ~ 70W)
 

prz

New member
Zamawiał ktoś może model 46VL748 w Niemczech? Na Amazonie kosztuje lekko powyżej 700Euro i jest to cena bardzo konkurencyjna w stosunku do Polski. Jedynym problemem może być gwarancja, ale ponieważ oszczędność jest spora to teoretycznie można byłoby wysłać telewizor kurierem do serwisu i z powrotem go w ten sam sposób odebrać.
 

opozdi

New member
Witam ponownie,

odświeżam trochę temat z pytaniem jak się ma tytułowa Toshiba do nowszego modelu z serii SL, a mianowicie 42SL833? Kwota jest podobna, ale który z podanych TV oferuje lepszą jakość obrazu?


Pozdrawiam:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale musisz podać do czego będziesz wykorzystywać. ?
I napisz proszę jakie masz nasłonecznienia mieszkania?
 

opozdi

New member
Kiki opis masz na początku wątku, bo to ja założyłem temat;) Początkowo wybierałem pomiędzy Toshibą 40VL748 a tytułowymi Samsungami, które dość szybko odpadły z rywalizacji.

Sygnał pochodził będzie głównie (95%) z komputera po kablu hdmi w natywnej rozdzielczości telewizora. Filmy w miarę możliwości jak najczęściej HD, czasem coś w niższej rozdzielczości oraz od czasu do czasu jakieś gry (również rozdzielczość HD). Może podepnę antenę analogową żeby czasem pogodę obejrzeć;)

Nasłonecznienia dużego nie ma tym bardziej, że z telewizora będę korzystał głównie popołudniami, a najczęściej wieczorem. W pokoju są żaluzje także problemu nie ma jak by co.


Po przeczytaniu Twojego testu byłem już w sumie zdecydowany na 40VL748, ale chciał bym się dowiedzieć jak się ma do tego 42SL833?



Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb z uwagi na głębię obrazu, ilośc szczegółów na ekranie w w drgim planie byłbym za VL748
 

pelson15211

New member
Ja posiadam toshibe 46sl 833 i jestem z niej zadowolony ,tez brałem pod uwagę vl 748 tylko ze mam mocno nasłoneczniony pokój i promienie padają na tv.Dlatego też vl748 z tym lustrem odpadła w wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam naslonecznione pomieszczenie tyle ze siedzę ze światłem i VL jest
Extra . Ale dla osób które są wrażliwe na odbicia trzeba brać to pod uwagę .
 
Do góry