Toshiba 40TL938 co jest grane?

tomczers87

New member
Kupiłem dzisiaj ten model w media markt. I jestem w szoku o co biega z tym TV. mam nadzieje ze cos poprostu jest nie ustawione bo chyba nie jest mozliwe zeby tak fatalnie to menu i wogole obsluga działało. Pierwsze poł godziny obsługi tv i mam ochote to wywalić za okno. Na poczatku wogóle nie mogłem wejsc do Menu (po wcisnieciu wyskakiwalo menu i po sekundzie znowu sie chowało). Przerzuciłem na analog i potem znowu na cyfrowe kanały tv naziemnej i jakos zaskakiwało. Ale poruszanie sie po menu tragedia. Kazde wcisniecie przycisku strzałek na pilocie przeskakuje odrazu o 2pozycje. czasem zeby przerzucic jakas opcje z TAK na NIE trzeba 2min wciskac. Wszystko zachowuje sie tak jakby jedno wcisniecie guzika na pilocie odrazu podwujnie trybiło. Chyba to jest powód tego znikania menu po sekundzie bo moze odrazu właczam i wyłączam je raz wciskając przycisk. Juz fakt ze przełaczanie na inny kanał trwa długawo i lekkie cięcia są. Ktos moze wie czy tak powinno być z tym menu bo jesli tak to jest totalna tragedia. Nie jest to utrudnienia tylko ja bym to nazwał kompletną porażką. Naprawde nie da sie poruszać po menu. Ktos ma ten model i też ma takie problemy?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pierwsze słyszę, a niedawno znajomy kupił ten TV i był bardzo zadowolony. Najpierw spróbuj wgrać aktualizację, a jesli nie pomoże - poproś o wymianę modelu na inny, gdyż może być coś nie tak z płytą główną.
 

tomczers87

New member
nie mogłem go nawet wyłaczyć bo wciskajac guzik na pilocie odrazu 2x sie załaczalo co skutkowało tym ze tv sie wyłaczał i po sekundzie właczał. odłaczyłem go z sieci, z zamiarem spakowania, ale podjałem jeszcze jedną probę pod wieczór i teraz wszystko gra. dzis rano tez ok. bycmoze cos tam nie załaczyło z poczatku
 

WojtR

Member
Bez reklam
napiszę , że parę dni temu w MM oglądałem ten TV i chciałem sprawdzić czy ma TVN Player , sprzedawca upierał się , że ma no to sprawdzamy wyciągnął pilota i niestety potwierdzam menu działało tragicznie jak ktoś wyżej opisał , potem nie chciała się wyłączyć jakaś opcja , zawieszka i TV wyłączony z zasilania


naprawdę patrząc na takie problemy w Tośce i Philu to zaczynam się zastanawiać ile rdzeniu nagle potrzeba , żeby menu sprawnie działało :)

Niestety z perspektywy TV Sony taki sposób działania menu czy EPG to cofnięcie się do epoki kamienia łupanego ...
 

Gallon

New member
TVN player aktualnie nie ma, ale bedzie w Toshibie. Bawilem sie osobiscie seria TL938 i nie widzialem zeby menu sie cielo. chyba ze mowisz o portalu toshiba ktory jest caly czas aktualizowany przez co moga byc jakies niedociagniecia.
Telewizor lepiej swieci od seri 933 i to najwazniejsze ze w tej samej cenie mozna dostac teraz tv z wifi i przegladarka.
 
Do góry