Toshiba 40TL838 vs Sony 40EX720

000loki

Member
Witam, po paru dniach szukania ograniczylem (chyba) wybor do tych dwoch modeli, prosilbym o sugestie (ew. alternatywy, jesli jakies sa).

Warunki: 2 - 2.5m, brak slonca w pokoju, uzytek mieszany (40% PC poprzez HDMI, 30% xbox, 30% filmy), mała tolerancja na input lag, najwazniejsze: jakosc obrazu. 3D niepotrzebne, LED tez sie nie upieram. Musi byc Full HD i prawdziwe 100Hz (mecze pilkarskie).

Toshiba 40TL838 jest za 2490zl w euro RTV, Sony EX720 - 2660zl. Cos lepszego w tym segmencie cenowym? Wolalbym taniej (blizej 2k), niz drozej. Jesli lepiej Sony, to dlaczego? Widzialem tego EX z odklejona przednia listwa, wiec mam troche obawy co do wykonania.


I ostatnie - czy jest sens polowac na starsze, sprawdzone modele na LCD? Np. Sony EX500, Samsung C650? Najwazniejsza jakosc obrazu i szybkosc. Dostepnosc tych LCD jednak tragiczna obecnie, a jesli juz sa to chora cena. Jednak widzialem sporo opinii, ze te LCD bylo duzo lepsze niz obecne LEDy...

Z gory dzieki.
 

jurek89

New member
Mnie martwi to, że Toshiba ma 8ms. Niby fajnie wypada w testach, niby nie ma co przywiązywać dużej wagi do danych producenta no ale w końcu to 8ms, a w przypadku sportu to nie wiem czy nie będzie lipy.
 

don111

Banned
do Twoich warunków pasuje jak nic - Panasonic 42S30, najszybsza matryca, input lag, lepszy obraz i czerń w warunkach słabszego oświetlenia, idealnie równe podświetlenie matrycy, dowolne kąty, cena... co do cen LCD/LED masz rację, są chore w stosunku do jakości jaką dostajesz
 

blaah

New member
tl838 nie ma Resolution+ ani Meta Brain ani CEVO ENGINE.
toshiba ma jeszcze jakąś technologię poprawiajaca jakość obrazu którą się nie chwalą?
czy wszystkie toshiby po prostu wygladają dobrze ;)
 

000loki

Member
do Twoich warunków pasuje jak nic - Panasonic 42S30, najszybsza matryca, input lag, lepszy obraz i czerń w warunkach słabszego oświetlenia, idealnie równe podświetlenie matrycy, dowolne kąty, cena... co do cen LCD/LED masz rację, są chore w stosunku do jakości jaką dostajesz

Odpuscilem plazmy z dwoch powodow. Pierwszy - sporo bede uzywal tego monitora do przegladania netu z PC / czytania czegos, a z tego co czytalem pod tym wzgledem duzo lepiej wypadaja LCD/LED (lepszy obraz statyczny, dokladniejszy, mniej meczacy oczy). Jesli blednie mysle, prosze o poprawe :) Drugi powod - b. duzo opinii o buczeniu / bzyczeniu plazm Panasonica, nie bylbym w stanie czegos takiego tolerowac, a o ile wiem ciezko w sklepie wyjac TV z pudla i przesluchac przed zakupem...

W zwiazku z tym, na 95% jade jeszcze dzis po TL838 ;)
 

jurek89

New member
A jak czas reakcji przy sporcie wygląda w testach Toshiby ??
Toshiba ma czas reakcji 8ms, a tymczasem philipsy w tej cenie mają po 2ms.
 

etylinek

New member
Ciekawi mnie jaka jest wyższość tej Toshiby nad Sony. Według wielu niezależnych testów, jest wręcz odwrotnie. Obraz z Sony ex720 porównywalny jest do Samsunga D6500.

Po przejrzeniu polskich i zagranicznych testów wydaje się że jakość obrazu na Sony w cenie ok. 2600 jest najlepszy względem podobnych modeli, kolejny jest Sharp Le630, a dopiero później TL838.

Bynajmniej zaniepokoiła mnie kwestia (podobno) dużej awaryjności SONY.

Ktoś coś obiektywnie jest w stanie dodać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego akurat nie słyszałem, mowa o awaryjności.
Natomiast w razie wątpliwości wystarczy jak skorzystasz z prezentacji , postawisz modele obok siebie i sprawdzisz na własne oczy który dla Ciebie jest mistrzem. Ja robię to codziennie w tej chwili i mogę powiedzieć że Toshibę postawiłem do porównania z najróżniejszymi modelami i z całą pewnością w klasie cenowej jest extra:
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
 

tvsatuser

New member
@Kiki

Duża jest roznica w skalowaniu SD w wyzszych modelach z R+?

Bo kwiecien/maj ma pojawic sie nowa wersja TL9xx ma miec dodatkowo R+, 2d -> 3d konwersje oraz PVR ready USB, 40" ma kosztowac 599 GBP czyli na nasze 3tys+ zł

Toshiba_TL9.jpg


Nie wiem tylko czy czekac z uwagi na R+ i czy warto doplacac ~800-900zł, bo teraz 40TL838 mozna kupic ponizej 2250zł z wliczona dostawa i jest sprawdzonym modelem
 
Do góry