Toshiba 40rl939 kalibracja/ustawienia obrazu

igor_krk

New member
Witam,

Moze ktos wie jak idealnie mozna ustawic obraz, w jakim trybie i jakie parametry? bo gotowe ustawienia mozna powiedziec ze daja dostateczny obraz...nawet programy HD wygladaja srednio;/ komus moze udalo sie ustawic dobrze swoja Toske? Bede wdzieczny za pomoc8)
 

igor_krk

New member
Nikt nie ustawiał w swojej Tośce odpowiedniego obrazu? no nie wierzę...Ja próbując zrobić update oprogramowania otrzymalem wiadomość 'aktualizacja nie jest możliwa w tym momencie' Czy ktoś z Was też miał taki problem?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Może tak - rzuć zdjęcie jak masz ustawiony tv, to ew. można poprawić, ale idealnej kalibracji nikt Ci przez internet nie zrobi.
 

igor_krk

New member
Hollywood noc- podswietlenie 0, kontrast -100, jasnosc -10, kolor-25, odcien - 0, ostrosc- 50, zaawansowane ustawienia - colourMaster - wl, czujnik jasnosci - wl, kontrola podsw - wyl, poziom czerni/bieli - wyl, redukcja szumu MPEG - wysoki, resolution- wl, tryb kinowy - wl.

Zdjecia juz teraz nie dam rady zrobic. A co z tym update'm oprogramowania? co moze byc powodem błędu ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pierwszą kwestią jest kontrast - tutaj 100 jest przesadzone, warto zmniejszyć do 60 przy jednoczesnym zwiększeniu podświetlenia, do własnych potrzeb. Kolor do zera, i możesz trochę ostrość podbić.
Włącz kontrolę podświetlenia, wyłącz redukcję szumu MPEG.
Choć i tak nie był źle ustawiony.
 

igor_krk

New member
Po takim ustawieniu obraz staje sie bardzo,ze tak powiem 'ziarnisty'. Dlatego zmuszony bylem zmniejszyc podswietlenie. A co z dopasowaniem koloru podstawowego ? tam jest dopiero zabawy...i ta aktualizacja mnie martwi, mam wersje z 2012 roku...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bo to model 2012? :>
Tak czy siak, mówię, trudno dopasować ustawienia na tv, jeśli się go nie widzi. Ja sobie kalibrowałem TL933, która ma niemal identyczne menu jak RL, ale najwidoczniej dochodzi tutaj kwestia różnego świecenia różnych matryc.
 

igor_krk

New member
Jeszcze zauważyłem jedną bardzo denerwującą rzecz - czasami gdy wyświetlany jest jakiś czarny element - miga on na biało, dośc często się to zdarza...
 

ryuk

New member
witam serdecznie :) czy kalibrował ktoś ten telewizor w końcu? albo chociaż znalazł jakieś przyzwoite ustawienia?
przyznam szczerze, że denerwuje mnie np kiedy oglądam bilard i za bilami zostają smugi w ich kolorze.. czy kalibracja coś na to pomoże?
i jeszcze jedno pytanie czy podłączał ktoś ten TV pod PS3?
 

irek711

New member
Witam .
Mam pytanie odnośnie ustawień.
Co trzeba przestawić żeby odbierać programy naziemne w HD?
Po ostatnich zmianach 2 jest tylko w HD i tv jej nie odbiera.
 
Do góry