Toshiba 40RL938 problem z nagrywaniem z USB

porastg

New member
Witam jestem nowy na forum wiec jeśli temat jest w złym dziale lub cokolwiek innego nie tak uprzejmie proszę o przeniesienie go. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem TV toshiba 40RL938 lecz mam pewien problem z nagrywaniem na dysk USB gdyż ten Tv posiada takową funkcję. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest nagrywanie na pendriva gdyż do tej pory mi się to nie udało a przeszukałem dokładnie instrukcje dołączoną jak i tą internetową(jest obszerniejsza) i nie znalazłem absolutnie nic tak wiec moje pytanie i prośba o pomoc czy możliwe jest nagrywanie na pendriva jeśli tak to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie jak to zrobić czy muszę dokupić osobno jakiś specjalny dysk czy coś w tym stylu z góry dziękuje za odp. :)
 
Ostatnia edycja:

witgit

New member
Z tego co mi wiadomo to nagrywać można tylko z wbudowanego tunera DVB-T.
Można nagrywać na dysk lub pendrive o odpowiednio dużej pojemności.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Musisz skonfigurować pendrive / dysk do danego tv żeby na nim nagrywać.
Wejdź ustawienia - preferencje - ustawienia nagrywania.
 

porastg

New member
mam 2 opcje cyfrową z dekoderem od UPC jak i zwykłą kablową ale bez dekodera też z UPC na żadnej nie działa, cyfrowa najpierw kabel do dekodera a potem z dekodera HDMI do Tv a kablowa po prostu kabel jak z anteny do TV
 

paeru

New member
Bez reklam
Nagrywać można tylko z dekoderów cyfrowych wbudowanych w TV - czyli w praktyce, w tym przypadku, z telewizji cyfrowej naziemnej - to jest ze zwykłej anteny.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wymień dekoder na moduł z kartą - ten tv ma dvb-c, które możesz zestroić po ustawieniu kraju na niemcy / finlandię. Język oczywiście zostawić możesz polski :p - wtedy będziesz mógł nagrywać. Analogu nie nagrasz w taki sposób - a używając dekodera, to on ma pełnić funkcję nagrywarki przy okazji.
 

porastg

New member
niestety mój dekoder jest dostarczony od mojego nadawcy (UPC) i nie mogę go wymienić ;/ a on nie posiada funkcji nagrywania niestety czyli co w dużym skrócie nic sobie nie nagram ? :(
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Napisz / zadzwoń do dostawcy. Zazwyczaj zgadzają się na wymianę dekodera za moduł z kartą. Powiedz po prostu że masz telewizor z tunerem do telewizji kablowej.
 

porastg

New member
ale jaki moduł z kartą niezbyt się na tym wszystkim znam i nie wiem o co chodzi jeśli to w czymś pomoże to model dekodera który obecnie posiadam to pace dcr7111/06 poza tym jeśli będę musiał wymienić dekoder to na pewno nie zrobią tego za darmo :p
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z boku telewizora masz slot CI+, do którego wkładasz kartę z modułem właśnie - wtedy podłączając bezpośrednio kabelek antenowy do telewizora odbierasz cyfrową kablówkę zamiast analogu - i będziesz mógł nagrywać.
 

paeru

New member
Bez reklam
Kilka miesięcy temu UPC nie udostępniało możliwości zamiany dekodera na moduł (karty nie są wydawane osobno), dlatego jeżeli nic się od tego czasu nie zmieniło, to w ten sposób również nie będzie się dało nagrywać - także zostaje zwykła antena i kanały z DVB-T.
 

greg7b

New member
Mam telewizor toshiba 40RL938 i chce patrzec na internecie w telewizorze filmy ale zawsze pokazuje mi ze nie mam zainstalowanego flasha i prosze napiszcie mi jak tego flasha zainstalowac.
 

wypas17

New member
Podłączam się do tematu.
U teściów po podłączeniu pendrive lub dysku USB, opcję "Ustawienia nagrywania" mam szarą/nieaktywną. Media Player widzi oba bez problemu. Aktualnie mają UPC analogowe, ale zamówiony jest już moduł CI+.
Wcześniej ktoś wspominał, że trzeba ustawić kraj na Niemcy lub Finlandię - czy tylko wtedy będzie możliwe nagrywanie?
Jeśli można prosić o wyjaśnienie czy można nagrywać z:
1. Telewizji analogowej (opcja antena)
2. Telewizji DVB-T (opcja antena)
3. Telewizji kablowej analogowej (opcja cable)
4. Telewizji kablowej cyfrowej - UPC z modułem CI+ (kanały już poznajdywał, więc mam nadzieję, że po włożeniu modułu zaświeci)

Czy są jakieś wymagania co do pendrive/dysku USB (rozmiar?)

Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienia, bo mnie teściowa zabije jak nie będzie mogła nagrywać (wybrałem jej ten TV m.innymi dla nagrywania):)
 

greg7b

New member
flash

Da sie tak nagrywac jak napisales ale teraz pomoz mi bardzo prosze mam telewizor toshiba 40RL938 i
chce patrzec na internecie w
telewizorze filmy ale zawsze
pokazuje mi ze nie mam
zainstalowanego flasha i prosze
napiszcie mi jak tego flasha
zainstalowac.
 

wypas17

New member
Na razie sprawdziłem, że analogowej kablówki nie da się nagrywać. Czekam na moduł CI+, żeby sprawdzić cyfrową.
 

Felini

New member
Da się nagrywać na DVB-T.
Pendrive musi być najpierw sprawdzony czy ma odpowiednie parametry.
Jest opcja do sprawdzenia pena w TV, mój ma 16 GB, transfer 30MB/s to wystarczy do nagrywania i funkcji Timeshift.
 
Do góry