Toshiba 40RL838 vs. Samsung UE40D5000

entangle85

New member
Witam.
Zastanawiam się obecnie nad zakupem telewizora. Interesuje mnie LED (oszczędność energii), 40 cali, cena max. 2300 PLN. Głównie do oglądanie filmów z USB (HD, Divix) oraz do PS3. Wiem, że plasma jest lepsza ale niestety nie mam więcej kasy, po drugie muszę kupić tv z małym apetytem na prąd.
Rozważam dwa modele: Tośka 40RL838 oraz Szajsunga UE40D5000. :)
Wiem, że Samsung jest 50 Hz. Toshiba ma wg. producenta 100 Hz Active Motion Rate (AMR100). Zastanawia mnie czy to nie jest przypadkiem tak jak z samsungiem, iż w rzeczywistości będzie 50 Hz (100 Hz CMR ).
Zaletą samsunga jest jego multimedialność. Rodzice mają model 46c6000 i "łyka" ona wszystkie filmy czy to z pendriva czy z hdd. Toshibę dziś testowałem w sklepie i również odtwarza filmy z hdd ale ma problem z niektórymi ścieżkami dźwiękowymi oraz z napisami (krzaczki zamiast polskich znaków). Podobał mi się obraz wyświetlany przez Toshibę. Ładne i żywe kolory, jak na TV w tej cenie.
Możesz ktoś jeszcze wyrazić swoją opinię o Samsungu UE40D5000 oraz o Toshibie 40RL838?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam zauważyłeś że obraz, to obraz i lepiej skaluje Toshiba .
Jeśli coś nie będziesz mógł odtworzyć to sięgaj po urządzenia zewnętrzne które czyta wszystko. Czyli wyposażenie zawsze dokupisz ale jakości obrazu nie.
 

seba135

New member
ja teraz mam ten sam wybór miedzy samsungiem i toshiba głownie do konsoli no i kablówka głównie sport ktory bedzie lepszy? cena ta sama
i o co chodzi ze samsung ma 50hz w opisie jest 100hz a to ponoc wazne dla konsoli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do konsoli nie ma znaczenia w trybie Gry polepszacze i tak są wyłączone. Ale do innych potrzeb ma znaczenie.
 

seba135

New member
wymagan duzych nie mam bo i kwota nie duza ale przeznaczenie tak jak pisałem konsola glownie wyczytalem ze w tej toshibie jest "lepsze" bardziej prawdziwe te 100hz?
 
Do góry