Toshiba 40rl838 problem z DVB-T tvp1 hd i tvp 2 hd

mock

New member
Witam,
Otóż mam taki problem. Na obydwu kanałach czyli TVP 1 HD i TVP 2 HD przy odbiorze z dvb-t mam dziwny objaw a mianowicie co jakiś czas przebiegający dosyć szybko (z lewej do prawej) jakby czarny pasek mniej więcej po środku potem np na dole. Dzieje się to tylko na wspomnianych kanałach w różnych odstępach czasu (losowo). Szczególnie zauważalne jest to podczas transmisji Euro. Na kanałach sd jest ok. Czy spotkał się ktoś może z czymś takim? Nie wiem czy to wina nadawcy czy trzeba tv reklamować.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem że na innych kanałach tego nie ma?
I jak puszczasz z innego źródła też nie ma ?
 

mock

New member
Inne źródło to u mnie dysk przez usb i tam w filmach hd czy też full hd tego nie ma. Na kanałach sd też tego nie ma. Nie mam możliwości skorzystania z dekodera dvb-s lub innego źródła. Spróbuję to nagrać telefonem ale może jutro i postaram się wrzucić do internetu. Dvb-t z anteny siatkowej szerokopasmowej na terenie Białegostoku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Extra - czekamy na film ale ..
Ale wygląda na to że masz zakłócenia w sygnale a nie w telewizorze.
Jeśli wina byłaby telewizora to na wszystkich kanałach byłoby jednakowo.
 

mock

New member
Częściej dzieje się to przy sygnale nadawanym w hd czyli na meczach i ogólnie Euro itp. W filmach nadawanych na tych kanałach( a wiadomo, że nie są to filmy w prawdziwym hd bo to widać) raczej rzadziej. Antena tu muszę przyznać nie jest pierwszej "świeżości". Być może tu leży przyczyna i przy sygnale hd, który być może jest wrażliwy na wszelkie zakłócenia powstają takie rzeczy. Tak gdybam sobie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry