Toshiba 40RL838 - odtwarza tylko do ok. dwóch godzin

Afroasasyn

New member
Witam!

Od dwóch dni posiadam Toshibę 40RL838. Według opinii wielu użytkowników, jest to jeden z najlepszych telewizorów LED w swojej cenie. Do tej pory sprawdzał się niezawodnie, dopóki zdecydowałem się obejrzeć film z USB. Z początku wszystko działało sprawnie, lecz film nie odtwarza się dalej po czasie ok. 02:08:00. Po prostu wyłącza się i wraca do menu. Sprawdziłem na dwóch kolejnych filmach, wyłączają się w podobnym momencie. Nie wiem co zrobić z tym fantem, przeszukując internet nie natrafiłem na żaden opis podobnego problemu. Proszę o pomoc, może ktoś już spotkał się z taką sytuacją? Głupio by było, gdyby się okazało, że wydałem (jak dla mnie) tak dużą kwotę, aby dostać produkt, który nie spełnia wszystkich swoich funkcji.

Pozdrawiam
 

mock

New member
Jeżeli sugerowałeś się opiniami użytkowników w jakimś sklepie internetowym to niestety ale wg mnie duży błąd (sam tak niestety zrobiłem). Nie wiadomo kto to pisze tak naprawdę. Ja niestety żałuję zakupu tego modelu(i chyba w ogóle toshiby). Co do problemu z filmami to coś nowego. Pomijając inne problemy np z dvb-t hd. Spróbuj zaktualizować oprogramowanie. Chyba, że masz ostatnią wersję do tego modelu czyli 6.4.0R.1. Ja na razie nie zaobserwowałem takich problemów z odtwarzaniem. Zawsze możesz to zgłosić do serwisu jeśli sam nie chcesz aktualizować oprogramowania.
 

Afroasasyn

New member
Wersja oprogramowania to 6.4.0J.1. od wczoraj sprawdzałem jeszcze parę różnych możliwych przyczyn, jak format plików na pendrive (zalecany Fat32, miałem NTFS), rożne modele pamięci, różne wielkości plików. Sprawdziłem niedawno różne formaty wideo jak .rmvb, .avi .mkv i mp4 i tylko w ostatnich występuje ta "blokada". Aktualizacja przebiega samoistnie po podłączeniu TV do internetu i wybraniu opcji aktualizacji?
 

mock

New member
Oficjalnie tak. Można jednak dokonać aktualizacji softu używając usb w tv i pendrive. Oprogramowanie pochodzi z niemieckiego serwisu bo polski to dno krótko mówiąc. Są jednak pewne minusy po aktualizacji pojawiły się zresztą nie tylko u mnie takie rzeczy tv.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl . Występuje to również przy zmianie źródła sygnału kij wie do czego to potrzebne. Ostatnia wersja to 6.4.R0.1. Link do niej http://portalcp.toshiba-tro.de/documents/11248/cb2ae1b0-981f-44ed-b0f5-064b42d8e20b . Formatujesz pendrive na fat32 (ja mam 1GB może być 4GB). Rozpakowujesz plik z tego archiwum na pendrive. Wyłączasz tv wkładasz pena. Włączasz tv. Czekasz (ekran będzie czarny) aż diody na dole przestaną migać. Będzie palić się tylko zielona (nie wiem ile czasu to trwa). Wyłączasz tv, wyciągasz wtyczkę z prądu. Wyciągasz pena. Czekasz ok 30 sek. Włączasz tv (spokojnie chwilę potrwa zanim załapie). Po tej operacji musisz na nowo ustawić tv bo zostanie on zresetowany. To tyle.
 
Ostatnia edycja:

mock

New member
Tak dokładnie. Język polski też będzie. Po prostu telewizor zresetuje się do ustawień fabrycznych. Czyli trzeba wybrać kraj itd.
 

Afroasasyn

New member
Postanowiłem przekonwertować .mp4 do .mkv (programem Modiac MP4 to MKV Converter). Nie rozwiązuje to problemu samego w sobie, lecz można go w ten sposób sprawnie obejść. Nie chcę na razie kombinować z softem, być może w przyszłości tak zrobię. Dziękuję za szybką pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry