Toshiba 40LV685- co to za model

raffde

New member
To ja jeszcze zapytam osoby zorientowane w temacie.
Mam do wybory dwa tv
1.PHILIPS 42PFL3604 jest do kupienia w MM za 1849zł od 26.03.2010
2. Oraz wspomniany model Toshiba 40LV685 w RTV EURO AGD za 1999zł

Co wybrać? Philips jest odrobinę większy i ma chyba lepszy wygląd .
Ale który jest lepszy pod względem jakości obrazu? Bo cenowo i wielkością ekranu ( 42 do 40 ) jest lepszy Philips.
Proszę o szybką i konstruktywną odpowiedz, bo promocja zaczyna się za 2 dni. Dziękuje
 

kivlov

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem 40LV685 i powiem., że jak porównywałem z innymi nawet philipsem 7404 to powiem,, że ta Toshiba robiła wrażenie. LCD co stały obok miały dużo gorszy obraz. Teraz kwestia kalibracji - czy ktoś już jej dokonał, a może macie jakie swoje ciekawe ustawienia?
 

Horhe Ortega

New member
Moja mama również od wczoraj. D65 Picture Mode: "Movie"
Color: 0
Brightness: -9
Contrast: 80
Backlight: 10 - 50 / Active backlight control: ON - Backlight: 50
Advanced picture settings
Static Gamma: +9
Color temperature: 2
Red offset: -2 Green offset: 0
Blue offset: 0 Red gain: +6 Green gain: 0 Blue gain: +4
Base color adjustments: 3D color management: ON (Color: Hue/Saturation/Brightness):
Red: 0/+2/0
Green: -10/-7/0
Blue: +10/+3/0
Yellow: -1/-1/0
Magenta: -5/+3/0
Cyan: -3/+3/0
Auto brightness: OFF
Resolution+ : ON (Level: 3)/OFF - HDMI Noise reduction: LOW / OFF - HDMI
 

boskiapollo

New member
a jak z USB?

A czy ktoś kto ma ten model (ewentualnie inną podobną Tośkę) może wypowiedzieć się na temat działania portu USB? Konkretnie chodzi mi o muzykę i filmy? Czy da radę posłuchać muzyki lub obejrzeć film z pendriva lub dysku ? Chodzi mi głownie o mp3 oraz divx/xvid? A jak z napisami? Czyta coś?
 

frodo998

New member
W MM w Olsztynie widziałem dzisiaj 40LV685 za 1989 PLN :shock:, bardzo ładnie świeci na tle innych LCD z podobnej półki jakościowo cenowej.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność USB tylko JPEG.
 

boskiapollo

New member
@frodo998
Na pewno tylko jpeg? Bo przeglądając oferty w sklepach internetowych w opisie jest między innymi taki fragment:
"Złącze USB pozwala na podłączenie do telewizora wielu urządzeń. Może to być odtwarzacz plików MP3, aparat, kamera lub notebook. Dzięki temu możesz słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia lub nagrania wideo bezpośrednio na ekranie telewizora."

Więc jak to w końcu jest? Masz ten tv czy tylko sugerujesz się specyfikacją?
 

urek

New member
Witam, wczoraj bylem ogladac w sklepie ten model, z racji jego promocyjnej ceny w euro, pytalem sprzedawcy to mowił, że przez usb mozna jedynie ogladac zdjęcia i słuchac muzyki.
 

bohen25

New member
Nie oszukujmy się, to jeden z niszowych modeli, nie liczcie więc na multimedia ani na żadne 100-120 hz. Mimo wszystko w cenie 1990 w Euro opłaca się go kupić, do tego jeszcze jakiś dvd playerek i macie miód.
 

boskiapollo

New member
No dobrze, w zasadzie jestem prawie przekonany co do tej Toshiby. Ale, co gdyby ją zestawić z tymi modelami (z ceneo, podobna cena ~2000 zł):


SAMSUNG LE40B530
SAMSUNG LE40B550
LG 42LF2510
LG 42LH3000

Oczywiście pytam ogólnie, standardowy pokój, kablówka cyfrowa i komp, może konsola w przyszłości. Dalej Tośka najbardziej opłacalna, czy jednak jeden z tych wyżej?

Z góry dzięki za pomoc :)
 

kivlov

New member
Porównywałem ten TV z tymi modelami - jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu to nawet nie mają co się zbliżać się do Toshiby 40LV685. Jak dla mnie rewelacja. Nie jeden TV za ok 3000zł powinien się wstydzić.
 

boskiapollo

New member
Ależ tu was wymęczę :)
Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie aktualizacji firmware. Z tego co widzę na forum w Samsungach i LG nowe softy wychodzą często i gęsto, jest cała masa jakiś patchy i innych podobnych. A jak jest z Toshibą? Szukałem na jej stronie, ale w ogóle nic nie znalazłem. Czy to oznacza, że:
a) Tośki są mniej popularne i stąd mniej takich rzeczy,
b) są lepiej dopracowane i nie potrzebują tych wszystkich łatek.

No i czy taki soft, rzeczywiście coś może poprawić ? Nie mówię o odblokowaniu USB, ale na przykład czy jest w stanie poprawić obraz lub dźwięk w jakiś znaczący sposób?

A tak poza tym, to dzięki za wszelką pomoc :)
 

kivlov

New member
Ostatnio w XV wyszedł jakiś nowy soft, ale nikt niczego innego nie zauważył po jego wgraniu. Soft w Toshibach to naprawdę rzadkość.
 

Markko

New member
Chcę kupić TV 40-42 cale. Jak dotąd myslałem tylko o Philipsie. Teraz w oko wpadła mi ta Toshiba głównie ze względu na cenę i pochlebne opinie. Jednak istotne jest dla mnie formatowanie obrazu. W Philipsie jest to rozwiązane bardzo dobrze. To znaczy automat działa świetnie. Reaguje szybko i nie zniekształca jakoś istotnie obrazu. Wyświetlając obraz 4:3 działa na zasadzie - nie wiem jak to powiedzieć - rybiego oka? Na środku obraz utrzymuje proporcje a na bokach jest rozszerzony. Ucina trochę górę i dół. Ja wole właśnie takie rozwiązanie. Ja to jest rozwiązane w Toshibie??
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
To nie 100Hz model.Obraz jako taki może się podobać.Jest już na ust. domyślnych całkiem niezły(pamiętam że na początek odruchowo ociepliłem tylko obraz suwakiem w lewo-prawie do końca).Zastrzeżenia miałem co do aliasingu-wyraźnie widocznego głównie na logo stacji np. TVP1( Cyfrowy Polsat/tuner SD)-którego nie udało mi się złagodzić.Muszę jeszcze jutro sprawdzić jak z DVD po scarcie.Matryca S-PVA Samsunga-najprawdopodobniej- LTA400HA11-001(8-bit).
index.php
 
Ostatnia edycja:

Markko

New member
No i zakupiłem TV. Szybko poszło. Obraz rzeczywiście jak za te pieniądze super. Formatowanie nie jest jak w Philipsie, ale jest ok. Wziąłem ostatni, z wystawy. Był wyłączony jak przyszedłem. Sprzedawca mówił że TV stał od 16 marca. Wie ktoś jak w Toshibie można sprawdzić czas pracy TV??
 

Horhe Ortega

New member
Już po teście DVD(Scart-RGB).Wygląda na to , że...
Nie jeden TV za ok 3000zł powinien się wstydzić.
...to prawda.Sam mam Sama B650 i aż zrobiło mi się trochę głupio.Do testu puściłem Asterixa-Misja Kleopatra(ze względu na kolory)-ustawienia podane wcześniej.Service Menu:Wł.TV|Mute|Mute przytrzymane i Menu(panel boczny!)-odradzam(nic ciekawego).Soft jest najnowszy.Kto jednak potrzebuje to tu-Toshiba - Divisione Consumer Products. Scopri tutte le novit? TV LCD e DVD > Home -na samym dole.
 
Ostatnia edycja:

raffde

New member
Witam!
Proszę o pomoc.
Mam do wyboru dwa lcd
1. Omawiany Toshiba 40LV685 za 1990zł
2. Philips 42PFL5604H za 2390zł
Który mam wybrać. Różnią się wielkością i możliwością odtwarzania filmów pod usb
 

Horhe Ortega

New member
Za różnicę w cenie możesz kupić Blu-raya lub jakiś Media Player z HDMI zyskując jeszcze większą funkcjonalność.Te 2" to różnica mała a i tak działa na korzyść...lub nie! Przy częstym ogl. słabszych sygn.SD -obraz zaczyna być dobry dopiero z odp. odległości.Nawet dla 40"-2m. to mało-tym bardziej dla 42".Ten Philips za 2400PLN gdy Samsunga 40C650 można kupić już za 2800PLN-dyskusyjna sprawa.Wybór należy do Ciebie.
 
Do góry