TOSHIBA 40L7335DG jaka ocena

pados135

New member
Opinia sąsiada o Tośce po 2 dniu użytkowania :
- dobrze działa resolution +
- dżwięk taki sobie nie nadzwyczajny przy ustawionej dużej głośności obudowa wpada w rezonans ,
- Bardzo dobre fabryczne ustawienia Hollywood,
- dość dobra czerń
- szybko działające Menu\
- Rewelacyjny obraz 3 D przy okularach aktywnych i filmie z bluray-a
- dobrej jakości obraz TV HD

Minusy: kiepski i tani plastik obudowy, niewygodny pilot ,
widoczny clouding
Obraz jakości SD bez rewelacji , ale może to wina kablówki
Taki sobie obraz po HDMI z DVD na starym Samsungu LED (5 letni poprzednik) jest lepszy.

To tak na początek moje i sąsiada uwagi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Clouding jest dla mnie zbyt duży i to na kilku sprawdzonych telewizorach.
Skalowanie SD - konkurencyjne firmy w klasie cenowej mają znacznie , albo widocznie lepsze. To co pisaliśmy skalowanie obrazu niestety się pogorszyło i sąsiad to odczuwa teraz na własnej skórze - niestety.
 

tysma

New member
A ja mam wrażenie, że te wszystkie zdjęcia clougingu Tośki są robione gdy procesory odpowiedzialne za kontrole podświetlenia matrycy nie działają czyli np podczas ładowania się aplikacji itp.
To samo było przy Samsungu ES8000 pojawiły się jakieś zdjęcia z cloudingiem, ale robione gdy ktoś przełączał kanały i wówczas algorytmy odpowiadające za wygaszanie ekranu nie działały,

Pokażcie zdjęcia np. z napisów koncowych jakiegoś filmu czy jakiegoś dema gdzie jest dużo czarnego. Wówczas może uwierzę, że jest taki clouding duży jak na zdjęciach.
Testowałem tą tośkę na demie pioonera któego używa też kiki w testach i takiego cloudingu nie uświadczyłem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A ja mam wrażenie, że te wszystkie zdjęcia clougingu Tośki są robione gdy procesory odpowiedzialne za kontrole podświetlenia matrycy nie działają czyli np podczas ładowania się aplikacji itp.
To samo było przy Samsungu ES8000 pojawiły się jakieś zdjęcia z cloudingiem, ale robione gdy ktoś przełączał kanały i wówczas algorytmy odpowiadające za wygaszanie ekranu nie działały,

Pokażcie zdjęcia np. z napisów koncowych jakiegoś filmu czy jakiegoś dema gdzie jest dużo czarnego. Wówczas może uwierzę, że jest taki clouding duży jak na zdjęciach.
Testowałem tą tośkę na demie pioonera któego używa też kiki w testach i takiego cloudingu nie uświadczyłem.

Też zależy od rozmiaru.
40" wersja jest na matrycy Samsunga, 50, i 58" na CMI. 50" niestety ma clouding podobny do tego co mają philipsy, sony, panasoniki czy LG, na pasywnym 3d. Czyli da się zobaczyć nawet w warunkach dziennych.

A co do zdjęć - jak by mi się chciało iść do drugiego pokoju, to mógłbym zrobić zdjęcie mojej ZL1, i tak ją ustawić, i tak ustawić aparat, ze wyjdzie clouding jak w pierwszych led :p
 

pados135

New member
Moje subiektywne porównanie Philipsa 42PFL5008 z Toshibę 40L7335G
Plusy Toshiby : dobry plan obrazowy Hollywood , sprawniej działąjący Smart, bardzo dobry tryb 3D z okularami migawkowymi , dobre skalowanie , ładnie nasycone kolory, szybsza matryca widać po podpięciu PS-a, bardziej matowa matryca

Minusy toshiby : clouding choć na egzemplarzu sąsiada dość mały ale jednak zauważalny.czerń nie jest idealna , dźwięk raczej nie porywa, przy dużej głośności obudowa delikatnie rezonuje , mało wygodny pilot,dyfuzory nie idealnie podświeltają ekran, większy pobór prądu ok 48 W

Philips : plusy : dużo lepsza czerń i bardzo równomierne podświetlanie matrycy , skalowanie dobre choć Toshiba ma je trochę lepsze, zdecydowanie lepszy dźwięk, Wygodny pilot choć od spody podatny na zarysowania (błyszczący). Mniejszy pobór prądu pomimo o 2 cale większego wyświetlacza średnio ok 45W, Micro dimming,
Minusy : Smart dość wolny, wolno przełączają się kanały TV, po włożeniu pendriwa pojawia się jeżyk z połączenia polskiego i jakiegoś innego języka, gorszy tryb 3D .
Obraz - porównując oba z podobnymi nastawami obrazu Philips zapewnia jednak lepsze parametry obrazu co za tym idzie większy komfort oglądania.
Po podłączeniu Bluraya z filmem 3 D lepszy obraz i komfort na Toshibie . jednak system migawkowy jest lepszy ,choć sąsiad jak mówił po obejrzeniu Avatara miał dośc 3D
Sąsiad wolałby Philipsa choć uważa ,że idą prawie włos w włos.Ja pozostaje przy Philipsie 5008 i nie żałuję zakupu
 

pados135

New member
Dzisiaj zrobiłem porównanie Tośki z Philem 5008 kawałkami testowymi HD (obraz 3D , test czerni , bieli, kolorów , dżwięku)
Moja ocena : 3D lepsze w Tośce
Test czerni i podświetlenia - zdecydowanie Phil
Dźwięk - znowu Philips
Kolory - można powiedzieć ,że raczej remis bez przewagi
Czystość bieli - przewaga Tośki - może niewielka ale jednak tak to widzę
Couding - wygrana Phila 5008
Szybkość przełączania kanałów - trochę szybciej w Tośce
 

kot6969696

New member
Moje subiektywne porównanie Philipsa 42PFL5008 z Toshibę 40L7335G
Plusy Toshiby : dobry plan obrazowy Hollywood , sprawniej działąjący Smart, bardzo dobry tryb 3D z okularami migawkowymi , dobre skalowanie , ładnie nasycone kolory, szybsza matryca widać po podpięciu PS-a, bardziej matowa matryca

Minusy toshiby : clouding choć na egzemplarzu sąsiada dość mały ale jednak zauważalny.czerń nie jest idealna , dźwięk raczej nie porywa, przy dużej głośności obudowa delikatnie rezonuje , mało wygodny pilot,dyfuzory nie idealnie podświeltają ekran, większy pobór prądu ok 48 W

Philips : plusy : dużo lepsza czerń i bardzo równomierne podświetlanie matrycy , skalowanie dobre choć Toshiba ma je trochę lepsze, zdecydowanie lepszy dźwięk, Wygodny pilot choć od spody podatny na zarysowania (błyszczący). Mniejszy pobór prądu pomimo o 2 cale większego wyświetlacza średnio ok 45W, Micro dimming,
Minusy : Smart dość wolny, wolno przełączają się kanały TV, po włożeniu pendriwa pojawia się jeżyk z połączenia polskiego i jakiegoś innego języka, gorszy tryb 3D .
Obraz - porównując oba z podobnymi nastawami obrazu Philips zapewnia jednak lepsze parametry obrazu co za tym idzie większy komfort oglądania.
Po podłączeniu Bluraya z filmem 3 D lepszy obraz i komfort na Toshibie . jednak system migawkowy jest lepszy ,choć sąsiad jak mówił po obejrzeniu Avatara miał dośc 3D
Sąsiad wolałby Philipsa choć uważa ,że idą prawie włos w włos.Ja pozostaje przy Philipsie 5008 i nie żałuję zakupu

Mozesz opisac dokladniej co rozumiesz przez stwierdzenie ze szybsza matryca jest w toshibie po podpieciu ps? Ja wiem ze ona ma 100 hz a phil 50 ale co dokladnie przez to rozumiesz? Opisz prosze. Ja co do toshiby mam nastepujace odczucia przy grach, szczegolnie przy fifie to widac- jak leci dalekie podanie i kamera sie szybko przesowa, to zawodnicy znajdujacy sie po bokach ekranu robia sie podwojni, nie wiem czy to jest smuzenie czy co. Bardzo zle to wyglada
. To samo jest w kazdej innej grze np tpp, fpp, podczas obracania kamery obiekty w tle robia sie podwojne. Tak jest we wszystkch ledach? Po wlaczeniu tego trybu plynnosci, zapomnialem jak sie nazywa, chyba clearmotion, to.troche.znika,
 

kot6969696

New member
Obraz robi sie plynniejszy i te podwojne obiekty nie robia sie podwojne tylko jakby ciagna za soba cien. Tylko ze wtedy robi sie taki input lag ze sie grac nie da, wiec nie jest to zadne rozwiazanie. Mowa o sygnale hdmi. Co do kloudingu to tak, jest taki jak na zdjeciach, oczywiscie mam wylaczona kontrole podswietlenia, bo nie wyobrazam sobie zeby ogladac film, gdzie z ujecia na ujecie mi sie zmienia poziom podswietlenia ekranu. Ale akurat clouding to jedna z rzeczy ktore mi najmniej przeszkadzaja w tym tv, chociaz jak ktos by byl wyczulony to moze sie mu to nie podobac.
 

M7M

New member
Witam wszystkich,

Chciałbym sam się podzielić opinią na temat telewizora Toshiba 40L7335DG, który posiadam od prawie tygodnia.

Po pierwsze poruszę clouding, jest tak jak już ktoś wspomniał, podczas ładowania się aplikacji jest widoczny clouding. Ale pobawiłem się trochę telewizorem podłączonym do PC i wyświetlałem na nim różne jednolite kolory, podczas ich wyświetlania obraz był całkowicie jednolity, nie było widać żadnego cloudingu, nic a nic.

3D sprawdza się bardzo dobrze, nie mam zarzutów.

Pilot wygląda dość mizernie jednak jego jakość jest wystarczająca, gorzej z wygodą, chodzi tu głównie o strzałki, których bądź co bądź używa się najwięcej/prawie najwięcej a są dość mocno ściśnięte i często się w nie nie trafia.

Minusem jest obudowa telewizora z taniego plastiku, jeśli komuś zależy na wyglądzie to może nie czuć się usatysfakcjonowany.

Jakość dźwięku bardzo dobra, jednak i tak polecam jakieś dodatkowe głośniki/kino domowe dla najlepszego efektu.

Jakość i płynność obrazu jest zdecydowanie na wysokim poziomie, ustawienia obrazu pozwalają na dostosowanie go do własnych potrzeb, duże pole do popisu, sprosta nawet bardziej wymagającym użytkownikom jak np ja.

Do tego wszystkiego nagrywanie i odtwarzanie z USB, 4 złącza HDMI, złącze VGA, obszerna instrukcja obsługi po polsku (lekko ponad 100 stron, wersja cyfrowa na stronie toshiby), duże kąty widzenia, bardzo dobra czerń (minimalna różnica między kolorem czarnym z pliku graficznego a wyłączonym telewizorem), klasa energetyczna A+, przyzwoita cena... Nic tylko polecić!

Podsumowując telewizor jest naprawdę dobry, nie można mu wiele zarzuć, jego wady to tak naprawdę detale, osobiście drażni mnie jedynie jakość plastiku z którego została wykonana ramka.

Pozdrawiam
 

Bandziorno

New member
czy w modelu 50L7333DG jest ten sam rodzaj matrycy?!
jestem zainteresowany 50calowym tv i właśnie ta toshiba przypadła mi do gustu ze względu na wysoki współczynnik jakość/cena
dzięki serdeczne
 

zieljacek

New member
M7M
Mam pytanie. Zastanawiam się na kupnem Tośki 40L7335, jest teraz promocja w euro 1899zł.Jest też dobra cena na Samsunga UE40F6320 1999zł i teraz nie wiem co mam wybrać. Wcześniej pod uwagę brałem też Philipsa 4508. Czy gdybyś miał kupować wybrał byś Toshibe . Zaznaczę iż teraz posiadam Toshibe 32L44333DG i jestem z niej zadowolony, chcę jednak wymienić na większy i 3D.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
czy w modelu 50L7333DG jest ten sam rodzaj matrycy?!
jestem zainteresowany 50calowym tv i właśnie ta toshiba przypadła mi do gustu ze względu na wysoki współczynnik jakość/cena
dzięki serdeczne

Matryca jest innej firmy, z trochę niższym kontrastem. Taka sama jak w Sharpie 50LE752 czy Samsungu 50F6500.
 

M7M

New member
zieljacek

Samsung to jednak czołowa marka i na pewno czymś na to sobie zapracowali, jednak telewizor Toshiby o którym mowa ma wszystkie te funkcje, które posiada Samsung, a do tego Tośka jest tańsza, więc po co przepłacać? Sam się zastanawiałem między Toshibą a Samsungiem UE40F6400. Gdybym miał kupować jeszcze raz to też wybrałbym Toshibę, chociaż kusi mnie strasznie ta ramka w Samsungu która jest dużo ładniejsza :D No ale nie dajmy się ogłupić...

Jakość zarówno obrazu jak i dźwięku jest naprawdę bardzo dobra, nie wiem czy lepsza, bo nie mam bezpośredniego porównania, ale siostra w pokoju obok ma 46" Samsunga smart tv kupionego rok temu i naprawdę oprócz rozmiaru to ciężko dopatrzeć się jakichkolwiek różnic. 3D bardzo dobre, okulary wygodne, nie bolą oczy, obraz żyleta. Więc jeśli zależy Ci na dobrym obrazie i niewygórowanej cenie to Toshiba na pewno Ci się spodoba. W dodatku elektroniczna instrukcja po polsku jest naprawdę bardzo przydatna! Samsung pod tym kątem dał ciała, przynajmniej jeśli chodzi o niektóre modele. Ja z Toshiby jestem bardzo zadowolony :)

pozdrawiam
 

zieljacek

New member
Jest jeszcze LG 42LA660S, trochę droższy, ale chwalą go za dzwięk (dodatkowy głośnik),i obraz ma całkiem fajny.Jak długo działają okulary w Tośce? Czy jest dołączona jakaś ładowarka? Co do wyboru, to czym więcej czytam na forach tym trudniej wybrać.
 

M7M

New member
A widziałeś na żywo tego LG? Jak nie to lepiej ostrożnie, mam sentyment do LG i początkowo chciałem też taki telewizor, jako że mam też smartfona od LG to mogłyby wyniknąć z tego jakieś korzyści, jednak prawdę powiedziawszy przeglądając ich telewizory raczej byłem zdziwiony jak mocno odbiegają od konkurencji (w negatywny sposób). Zazwyczaj płynność obrazu mizerna, jakość też nie zachwycająca, 3D pasywne i to w mniejszej rozdzielczości niż nominalna rozdzielczość TV... Nie chcę siać chaosu, może to też nie dotyczy wszystkich telewizorów LG, ale ja na Twoim miejscu był bym ostrożny co do nich.

Tak przy okazji, jak dźwięk w jakimś telewizorze nie będzie Ci odpowiadał to zawsze można kupić jakieś dodatkowe głośniki czy nawet kino domowe, gorzej jak wybierze się TV ze słabym obrazem, wtedy problem jest większy :)

A okularów w Toshibie nie udało mi się jeszcze rozładować, ale jak padną to bateryjkę się wymienia i załatwione :>
 

zieljacek

New member
Najbardziej zależy mi na obrazie, bo to w tv czynnik pierwszy.Na drugim miejscu to aplikacje smart a później dźwięk i cała reszta. Toshiba w sklepie prezentuje się całkiem fajnie, mimo czarnej obudowy.Chyba jutro pojadę o euro po Tośkę, pilot jest mi znajomy bo posiadam model 32L4333, jest trochę duży ale to kwestia przyzwyczajenia.Trochę brakuję mi tych 2 cali (mam na myśli 42), ale mój pokój to 25m2. Tośka na forach ma dobrą opinie czerni i opcji 3D,trochę narzekają na smarta. A więc chyba to będzie dobry wybór.
 
Do góry