TOSHIBA 40L7335DG jaka ocena

Anatir

New member
Na chwile obecna jest iplex, vod onet, tuba fm, youtube, tvn player, radio zet, wp tv, plotek, gazeta pl i to chyba tyle jesli chodzi o polskie.

Dzięki za odpowiedź. Widzę że najważniejsze aplikacje są. przydałoby się jeszcze może vod tvp.
Czy jest też dostęp do do iplex plus czy tylko te darmowe ?
 

pawelzak

New member
nagrywanie programów na pendrive

Witam,
Zamierzam kupić tośkę 50L7335dg.
I mam jedno pytanie, czy nagrany program przez pvr jest dostępny w sposób usystematyzowany, wg np. daty nagrania? czy jest to tylko time shift?

Pozdrawiam
Paweł
 

beltusss

New member
witam, jestem zainteresowany kupnem 58L7365, jednak w euro powiedzieli mi ze dostępny jest tylko model nowszy, 58L7335. porównałem oba TV i okazuje się ze L7335 jest droższy o ok. 100zł i rozni się tym, ze nie posiada wbudowanego tunera DVB-S/S2. dziwne.

proszę o jakies cenne uwagi co do tych 2 modeli...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dokładnie - w nazewnictwie
Lxx3/6x oznacza wlasnie tuner.
Nie ma po co brac modelu bez tunera satelitarnego, jesli nie jest tanszy.
 

firekage

New member
Bez reklam
Witam wszystkich na forum.

Mam pytanie do użytkowników. W trakcie oglądania filmów (materiał z usb) w trakcie ciemnych scen, telewizor automatycznie przygasza, przyciemnia matrycę. Wie ktoś może jak to wyłaczyć? To jedyna rzecz, która mnie irytuje, a nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Dziękuję.
 

firekage

New member
Bez reklam
Mozesz wylaczyc regulacje podswietlenia led, z tym ze pojawi Ci sie wtedy clouding.

U mnie efekt ten prawie nie występuje, jednak mam pytanie - gdzie to wyłaczyć? Nie chodzi mi o ten czujnik oświetlenia, bowiem to już sprawdzałem. Chodzi mi o automatyczne ściemnianie ekranu przy ciemnych scenach.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W ustawieniach zaawansowanych
Coś w tym stylu :
Toshiba.40TL933.jpg

Kontrola podświetlnia. L7 ma trochę inne menu, ale raczej w podobnym miejscu to będzie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak, robiłem to - nie działa. Odpalając film z usb mimo wyłączenia wszystkich opcji i tak przygasza ekran na ciemnych scenach.

Toshiba powinna mocno popracować nad dwoma rzeczami: supportem swoich produktów, bo ten leży, czyli firmware tych sprzętów; swoją stroną www by była bardziej przyjazna, czytelna. Na ich stronie dla 7335DG w ogóle nie ma ani firmware, ani tego telewizora, skąd statystyczny user ma wiedzieć, że 7335DG to wersja 7333 na rynek niemiecki z dodanymi 2 parami okularów !?

Przez wzgląd na naprawdę dobry obraz, kolory, nie piszę o wolny menu, z nim często mam wrażenie, że tv zawiesił się...
 

Dudziek

New member
Panowie a jak z polskimi znakami w napisach? Telewizor widzi je w formacie .srt , ale zamiast polskich ogonków są krzaki. Zarówno w kodowaniu ANSI,ISO-8 jak i UTF-8. Czym to ugryźć?
Jeżeli się nie da, to jakim programem usunąć polskie znaki całkowicie (np. zamieniając ć na c)? Stronka konwerternapisow.pl nie daje rady (zostają polskie znaki w .srt).
 

firekage

New member
Bez reklam
Z napisami radziłem sobie w inny sposób - wmuxowałem je na stałe. Kodowanie UTF8, z wyborem "polski". Na forum CDR jest o muxowaniu. Wadą jest to, że niestety, nie da się***innej wielkości fontów zastosować.
 

firekage

New member
Bez reklam
Panowie, mam pytanie - widział ktoś na stronie supportu Toshiby, aby był tam firmware do 7335DG? Mówię***o ich polskiej stronie. Tam niczego nie ma, nawet modelu 7335DG.
 

firekage

New member
Bez reklam
Szukaj firmware dla 7333. To ten sam model.

Chyba nie do końca, DG jest dla wschodu, jest 7333DG.

Swoją drogą, nie dość, że strona Toshiby to porażka, to jeszcze ich manual odnośnie updejtu firmware. Zrobiłem tak, jak napisali w pdfie - nic się nie zupdejtowało. Ściągnąłem plik w formie .exe. Nagrałem na pendrive w fat32. Wsadziłem do usb. Odczekałem kilka minut, włączyłem zsilanie, odczkałem parę minut ponownie, uruchomiłem telewizor - czarny ekran, napis Toshiba i nic się nie dzieje przez 10 minut. Nie reagował na nic - power off z listwy.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Panowie a jak z polskimi znakami w napisach? Telewizor widzi je w formacie .srt , ale zamiast polskich ogonków są krzaki. Zarówno w kodowaniu ANSI,ISO-8 jak i UTF-8. Czym to ugryźć?
Jeżeli się nie da, to jakim programem usunąć polskie znaki całkowicie (np. zamieniając ć na c)? Stronka konwerternapisow.pl nie daje rady (zostają polskie znaki w .srt).

Udało Ci się rozwiązać problem? Sprawdzałem u siebie, faktycznie nie czyta znaków UTF-8.
 
Do góry