Toshiba 40L5435DG i brak dźwięku po podłączeniu PC

Sandzik

New member
Mam następujący problem, że jak podłączam hdmi kompa z tv to nie ma dźwięku.
Nie wiem czy coś robię źle lub mam złe ustawienia w tv.

Kabel itp muszą działać bo używam go do mojego 24" samsunga i dźwięk hula. Gdy podpinam tv to nie ma dźwięku i we właściwościach na kompie jest napisane że karta jest używana i nie można z niej odtworzyć teraz dźwięku.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pytanie czy w komputerze przypadkiem domyślną kartą dźwiękową nie jest albo dedykowana płycie głównej, wtedy karta graficzna sie dźwiękiem nie zajmuje zupełnie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Doprecyzujmy - masz podpięty telewizor z komputerem za pomocą***HDMI, a HDMI wpięte jest w kartę***graficzną? Jaki to model karty graficznej? Starsze grafiki nie przesyłały dźwięku przez hdmi.
 

Sandzik

New member
Doprecyzujmy - masz podpięty telewizor z komputerem za pomocą***HDMI, a HDMI wpięte jest w kartę***graficzną? Jaki to model karty graficznej? Starsze grafiki nie przesyłały dźwięku przez hdmi.

ok więc sprecyzuje.

Mam kartę grafiki radka 6770. Mam do niej podpięty monitor 24" z Samsunga. Dźwięk działa bez żadnych problemów tj Karta wysyła dźwięk do Monitora i śmiga.

Telewizor stoi obok więc wypinam kabel z Samsunga i wpinam do Toshiby no i dźwięku nie ma. Próbowałem do rożnych hdmi i lipa. A na kompie nie da się ustawić dźwięku bo pisze że do karty są przesyłane inne źródła audio. Więc przypuszczam że tv zamiast odbierać dźwięk z tv, wysyła go do karty...

I tu pojawia się pytanie, czy ten telewizor nie odtwarza dźwięku przesyłanego mu przez hdmi ? Było by to trochę głupie i śmieszne. Telewizor w opcjach audio ma do wyboru " słuchawki/ wyjscie ".

Moje pomysły się skończyły bo bawiłem się ustawieniami stereo, dual 1 i 2 i dalej nic. Liczę na was.
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie chce mi się***wierzyć, że on nie ma hdcp :| ale bez hdcp nie będziesz mieć dźwięku i obrazu, nie podpiąłbyś***też***konsoli pod to.

Próbowałeś inne wejście hdmi w telewizorze?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
7A6rInS.jpg

Spróbuj tutaj to poprawić.
 

Sandzik

New member
W moim catalyscie nie mam tej opcji z dźwiękiem.
Mimo to dalej tego nie rozumiem, dlaczego na mój monitor działa, a na tv nie... Mimo że monitor to też tv tylko 24".

Ok podpiąłem lapek pod tv i wszystko działa. Teraz już naprawdę nic nie rozumiem :) Te same kable dają dźwięk z karty na monitor oraz z lapka na tv. Ale dlaczego nie da się z karty na tv, tego nie rozumiem :)
Ale to pewnie kolejny raz pomysłowe sterowniki od amd... czasami chyba warto dopłacić parę złoty do nvidii przynajmniej wszystko działa.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Sandzik znam ten ból, moje HD7770 robi mi same problemy od początku, na szczęście niedługo będzie GT970/GT980 i będzie w końcu brak jakichkolwiek problemów.
 
Do góry