Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

bbanan

New member
Witam
Gdzie i czy w trybie serwisowym tego modelu można sprawdzić czy tv jest faktycznie nowy czy z wystawy? Tzn. wiem jak wejść i wyjść, ale nie wiem które wartości mówią o czasie pracy ekranu. Mam jescze pytanie czy jak kupowaliście to na tv były jakieś naklejki, folie zabezpieczające (u mnie była tylko na podstawce).
 

latonio

Member
Witam
Gdzie i czy w trybie serwisowym tego modelu można sprawdzić czy tv jest faktycznie nowy czy z wystawy? Tzn. wiem jak wejść i wyjść, ale nie wiem które wartości mówią o czasie pracy ekranu. Mam jescze pytanie czy jak kupowaliście to na tv były jakieś naklejki, folie zabezpieczające (u mnie była tylko na podstawce).

Ja świadomie kupiłem Tośkę z wystawy. Długo na niej nie stała, bo kilka razy w tygodniu zaglądałem do tego sklepu. Ale zdążyła się "wygrzać" i miałem pewność, że jest sprawna.
 

wiekusz

New member
Mam pytanie odnośnie jakości sygnału u Was.

Sygnał dostarcza mi kablówka. Odbieram go poprzez moduł CI - system transmisji DVB-C. Wszystkie kanały to SD.

Kiedy wchodzę w Menu / Konfiguracja / DTV strojenie ręczne, to na każdym kanale pokazuje mi że jakość sygnału jest słaba.

Też tak macie?

Dobra, widzę że nikomu się nie chce wejść na chwilę w opcje TV.
Temat o tym TV umarł :-( Do zamknięcia!
 

wiekusz

New member
Mam pytanie odnośnie jakości sygnału u Was.

Sygnał dostarcza mi kablówka. Odbieram go poprzez moduł CI - system transmisji DVB-C. Wszystkie kanały to SD.

Kiedy wchodzę w Menu / Konfiguracja / DTV strojenie ręczne, to na każdym kanale pokazuje mi że jakość sygnału jest słaba.

Też tak macie?

Dobra, widzę że nikomu się nie chce wejść na chwilę w opcje TV.
Temat o tym TV umarł :-(

Kiki, zamykamy te forum. Pokupywali, to teraz wypad!!! Naganiamy na inne TV
 

latonio

Member
Ja mam sygnał z anteny i na kanałach, na których nadają w mojej okolicy wyświetla mi się "dobry". Ale Ciebie interesuje pewnie, jaki jest sygnał na kablówce.
 

dan2301

New member
Witam
Gdzie i czy w trybie serwisowym tego modelu można sprawdzić czy tv jest faktycznie nowy czy z wystawy? Tzn. wiem jak wejść i wyjść, ale nie wiem które wartości mówią o czasie pracy ekranu. Mam jescze pytanie czy jak kupowaliście to na tv były jakieś naklejki, folie zabezpieczające (u mnie była tylko na podstawce).
U mnie żadnych naklejek, folia też tylko na podstawce.
 

marekdbr

New member
Mam pytanie do uzytkownikow tej toski, czasami podczas ogladania filmu z hdd telewizor jak by wyrzuca mnie z filmy i odlacza dysk, niekiedy zeby dzialalo trzeba poczekac a niekiedy musze wlaczyc i wylaczyc tv klawiszem z boku tv. Rzadko sie zdarza ale jednak... macie takie cos? Pozdrawiam

Wysłane z HTC HD2 używając Tapatalk
 

czaki1981

New member
WItam. Wczoraj odebrałem TV od kuriera :) tv ogólnie dobrze zapakowany kurier niechętnie chciał czekać aż otworze i wszystko sprawdzę ale w końcu poczekał i nawet pomógł w wypakowaniu. Podłączyłem i wszystko ładnie śmiga. C+ HD rewelka. Zwykłe kanały to powiem, że różnie na jednych super wygląda na innych dobrze. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale mam parę pytań.
1.Chyba tu czytałem, że filmy fajnie się ogląda w hollywood 1 czy 2. U mnie na 1 obraz ciemny nic prawie nie widać a twarze jakieś czerwone na 2 trochę lepiej ale na dynamicznym czy autoview dużo lepiej.
2. Podłączyłem penka z filmem fajnie ładnie widać wszystko z podglądem na film, ale... Włączyłem film z napisami po nacisnieciu pauzy napisy szły dalej, az sie zatrzymały po paru minutach. Właczyłem inny film a napisy z poprzedniego całyczas wyswietalane, wyjecie penka nawet wyłaczenie tv nic nie dało. I w sumie gdy odpaliłem drugi film z napisami miałem napisy z poprzedniego filmu który był na innym penie i te z tego :) nie wiem jak to mozliwe ale nic. Dopiero 3 film z napisami zrobił coś ze miałem 1 napisy. Jest na to rada jakaś? Nie aktualizowałem softów ani nic.
3. Udało mi się wyhaczyć wczoraj toshiba wifi dongla za 110zeta na alledrogo i teraz potrzebuje routera jakiegoś niedrogiego koło 100zł możecie coś polecić? W sumie nie miałem wczoraj czasu się tym tv bardziej pobawić, może w niedziele będę miał to napiszę pewnie więcej pytań i dłuższy komentarz.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Odtwarzacz multimedialny ma sporo nie dociągnięć. Przypadłość z rozjeżdżającymi się napisami jest na porządku dziennym. Mi przeszkadza również brak dźwięku DTS. Ale może przyszłe aktualizacje cos pomogą

Ktoś wcześniej pisał, że się odezwie do Toshiby z zapytaniem czy coś planują z tym zrobić, otrzymaliście jakieś odpowiedzi?

Pozdrawiam
 

jacek666x

New member
Witam. Czy w tym tv jest opcja umożliwiająca puszczenie dźwięku do analogowego wzmacniacza? Podłączyłem wyjscie scart telewizora przejściówką na wzmacniacz i dźwięk mam, ale tylko podczas oglądania kanałów z cyfrowego bądź analogowego tunera tego telewizora. Gdy włącze odtwarzacz plików lub dekoter tv-sat, dźwięku nie ma. Z tunerem sat nie ma problemu, bo ma on analogowe wyjścia chinch i w razie potrzeby musiałbym tylko dokupić kabel i przełączać źródła na wzmacniaczu, natomiast chciałbym uzyskać dźwięk przy odtwarzaniu z media playera.
 

biedrek

New member
Witam serdecznie. Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie grafiki ekranowej ( EPG) przy podpiętym module ?

Czy komuś te diody w tym tv świecą ? (lewy dolny róg )
 

marekdbr

New member
Mam pytanie, jak zrobic zeby po wlaczeniu ps3 sam sie przestawial na port hdmi 2 np? I gdIe zrobic zeby w ppisalo w jakiej rozdzielczoaci jest gra np. czy full hd. Prosze o pomoc

Wysłane z HTC HD2 używając Tapatalk
 

djzwierzak

New member
Słuchajcie. Czy jest w ogóle jakaś możliwość puszczenia 5.1 na wyjście dźwięku z tv? Kabel hdmi audio zwrotny 1.4 nierozwiązał by tego problemu. Bo jeżeli nie to jest jedna wielka za przeproszeniem D....
 
Do góry