Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

tobinek

Member
Kupiłem taki TV i mam parę uwag oraz pytań.
Jakość obrazu jest znakomita, podregulowałem trochę schemat Standard i używam go zamiennie z AutoView. Na zupełnie czarnym tle widać niestety duszki, głównie we wszystkich rogach, ale nie zauważam tego przy normalnej eksploatacji.
Jakość dźwięku jest zadowalająca, dźwięk jest trochę płaski ale nie wymagam zbyt wiele od telewizora. ;)

Teraz parę pytań - mam problem z odtwarzaniem filmów z napisami.
Gdy odtwarzam z pendrive'a mam polskie napisy z plików .srt ale czcionka jest bardzo malutka i nie ma polskich znaków. Wersja firmware'u: 17.2.24.12 (podobno najnowsza).
Próbowałem wbudować napisy w film, zrobiłem to programem AVIAddXSubs i o dziwo telewizor odtwarza taki film bez napisów. Napisy są wbudowane, bo po uruchomieniu filmu w DivX Plus Playerze jest możliwość wyboru Subtitles -> Polish - Normal (DXSB).

Teraz druga sprawa - DLNA. Prawie dobrze działają dwa serwery: Serviio na Win XP oraz jeden linuksowy (nazwy nie pamiętam). Serviio poprawnie identyfikuje urządzenie jako Toshibę 40VL748. Niestety podczas odtwarzania nie są obsługiwane napisy. :(
Na windowsie odpalałem jeszcze PS3 Media Server - tutaj jest więcej opcji konfiguracji, w tym napisów - przynajmniej w teorii, bo w praktyce próba odtworzenia jakiegokolwiek pliku kończy się komunikatem "Błąd odrawarzacza" (pisownia oryginalna).
Możecie polecić jakiś serwer DLNA, który poradzi sobie z wyświetlaniem napisów na Toshibie REGZA? Obojętnie Windows czy Linux. Sprzęt to Toshiba 40VL748 + Tp-Link TL-WR1043ND + Laptop DELL Latitude D430 Win XP albo PC z linuksem ubuntu.
 

tobinek

Member
W międzyczasie trochę się pobawiłem i tak:
- przy odczycie z pendrive'a czcionki polskie są, warunek to kodowanie UTF-8, pozostaje problem bardzo małej czcionki ale to już chyba do zmiany jedynie w sofcie telewizora :/
- co do DLNA to pozostanę przy Serviio, doszedłem do tego, że PS3 nie działał z powodu problemów z transkodowaniem


Co do jakości dodam jeszcze, że płynność też jest świetna. :)
 

lukasz83

New member
Toshiba czy Sharp?

Witam serdecznie

Panowie pomózcie bo głowa już mnie boli od wybierania.
rozwazam trzy modele wg poniższej hierarchii:

1. Sharp Lc40LE824e
2 po przeczytaniu tego testu Toshiba 40VL748
3. panasonic txl42e30

Ogólnie tv wykorzsytuje w 90% do ogladania kablówki (cyfrowa multimedia), ale zamierzam także wykorzystywać go do grania w gierki przez konsole. Ważną kwestią jest dla mnie multimedialnosć - filmy z pena lub hdd ew. lapka przez dlna no i do tego serwisy internetowe.

Zaznaczam że nie jestem ekspertem na waszym poziomie raczej przeciętnym użytkownikiem.
Sahrp wyglada elegancko designersko i obrazowo - teraz jest też dobra cena na ten tv ok 3.200 - jest multimedialny. jedyne zastrzeżenie wzbudza we mnie lustrzana powłoka (refleksy) - chociaż tv nie bedzie wystawiony bezpośrednio na słońce.
Panas z kolei ma matową matrycę- jest takze multimedialny a jego obraz mnie zadowala.
z kolei teraz po tym tescie zastanawiam sie nad Toshibą - tylko cenowo jest najdroższa ale jest to dla mnie do przejscia.

zatem poradźcie który z tych trzech wg Was jest - wiem wiem "najlepszy" to najmniej właściwe określenie, ale dopasowany do moich skromnych wymagań. Z którego będę najbardziej zadowolony?
czy warto dać kilka stówek za toshibę? jak z tą powłoką anyrefleksową? i jak on wypada na tle Sharpa?


z góry dziekuję za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Toshiba nie mieści Ci się w klasie cenowej 3200 zł.
Jak dokładasz to do porównania Sharpa 40 LE 924.
Poproś o prezentację w domu - to najlepszy sposób na
wybór.
 

lukasz83

New member
w przedziale cenowym sie nie mieści Toshiba ale byłbym skłonny dołożyć jeśli była by duża różniaca miedzy Sharpe.
a własnie, w Saturnie jest teraz promo na 924 - jest w takiej samej cenie jak 824 (3250 zł) - więc jutro jadę i chyba kupię albo przynajmniej zapytam czy mam jakiekolwiek możliwosci zwrotu.
Kiki a nie wiesz właśnie jak to jest ze zwrotami w sieciówkach?
 

lukasz83

New member
frodo998 nawet mnie nie denerwuj:)

faktycznie - jest taka cena. Chociaż ten design nie jest "aż tak" powalajacy.

wiem ze sprzedawcy w sklepie to ne wyrocznia ale w większosci polecali jednak Sharpa w stosunku do toshiby
 

Larus

New member
Chciałem kupić ten TV, ale w sklepie obejrzałem przez kilka minut i refleksy/odbicia to jest jakaś tragedia. Przez to czerń w porównaniu do Samsungów stojących obok była wręcz szara. Miałem wyjść z TV, a wyszedłem zadowolony, że nie kupiłem w ciemno. Czy posiadacze mogliby się wypowiedzieć na temat tej szyby i odbić światła w warunkach domowych ? Jest tak źle ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie różni się niczym w powłoce od innych.
No i sprawdź jakie światło jest w sklepach jakie masz u siebie w domu. Mam wiele opinii od tych co kupili i są bardzo zadowoleni.
Co najbardziej zachwalają :
- skalowanie obrazu
- płynność
- input lag
- wygląd
- wyposażenie
- współpracę z kompem
- cena do jakości
- cicha praca
I nikt jak do tej pory nie skarżył się na refleksy. Wiele osób wybierało ten właśnie model na prezentacjach w domu.
A teraz jest super cena na 46".
 

amper

New member
Kiki zaczynam wątpic w Twój obiektywizm .Ciekawe ,że na nie które testy czeka sie bez końca a Toska jest tak szybko i jeszcze w tescie otwartyn ( zapewne sponsorowanym) .piszesz o dobrej klasie sprzetu który kosztował chyba pod 4 tysiące ,a okazało sie po kilku tygodniach ze to nisko budzetówka za 2400 zł .W plusach piszesz o dzwięku ,który jest bardzo słaby ( w porównaniu do sony ex 500 i sma c 6000 wrecz tragedia).Płynnosc tez wg mnie jest wątpliwa ,choc niebiescy jak z kapelusza wtórują ci ze jest super.ale materiał z usb znów lepiej pokazał ex500 i c6000.Piszesz ze to nowa jakosc pod kazdym względem ,a pozniej ....ze róznic między 748 a 733 nie znasz bo ....koło siebie ich nie stawiałes.....skoro tak to czemu stwierdzasz wczesniej ze 748 jest lepsza od poprzednich modeli.....pozdrawiam
 

lukasz83

New member
moim zdaniem na każdym szkle będą refleksy - tylko da sie tak ustawic oko aby ich nie widziało. Ja osobiscie mam wiekszość okien zsłoniętych zaluzjami. Z drugiej storny szyba podciaga kolory więc to jest ten plus.
tak czy inaczej wg mnie powinno się isć w kierunku matu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najprościej ocenić we własnym domu. Wystarczy poprosić o prezentację aby się przekonać o rzeczywistych różnicach.
Nowa seria VL 748 - ma tylko jeden feler . Gdyby nie to to model nie do pobicia w klasie cenowej. Nowe rozwiązania inżynierów to nie ble,ble .
To nowe skalowanie, system wstępnej kalibracji, podwajania linii. Teraz doszła jeszcze do tego współpraca z profesjonalnymi studiami projektowymi.
Płynność jest bardzo dobra - to wynika z testów.

apmer - rozumiem że robisz testy , chętnie się z nimi zapoznam. Mogę nawet przyjechać do Ciebie i obejrzę Twoją pracę. Każdy ma prawo mieć inne zdanie. Ale zarzucanie komuś czegoś czego nie zrobił jest po prostu nie Fair. Napisz kiedy mogę wpaść na testy u Ciebie.
W zamian zaprasza w każdej chwili na swoje i poświęcę Ci tyle czasu ile potrzebuje.
 

tobinek

Member
Co do odbić - u mnie słońce napierdziela codziennie od wczesnego rana do południa i gdy TV jest wyłączony, to można się w nim przeglądać bo to szyba. :) Jednakże gdy się go włączy to świeci on tak dobrze i kontrastowo, że refleksów nie widać. Nadwrażliwym polecam rolety/zasłony ale ja oglądam bez i nie mam żadnych problemów z refleksami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bo ten telewizor naprawdę jest extra .
Wiele osób które miały prezentacje w domu mogą potwierdzić nasze słowa.
Sprawdzać trzeba podświetlenie matrycy.
Toshiba Polska - 46VL748 - wyposażenie też bardzo dobre.
 

Larus

New member
Dziękuję za opinie: kiki, tobinek :) Przekonaliście mnie i wziąłem VL748. Jak na razie jestem b. zadowolony. Jak pisałem wcześniej, TV mi pasował pod każdym względem z wyjątkiem tych refleksów od szyby. Ale tak jak mówiliście, w domu to wygląda znacznie lepiej niż w sklepie. Nie ma żadnej tragedii nawet bez zasłon/rolet i przy mocnym słońcu.

Od siebie dodam, że matryca jest oczywiście S-PVA Samsunga, kąty są typowe, więc niezłe, a czerń ponadprzeciętna, choć przyznam szczerze, że nawet S-PVA ma szarą w porównaniu do starego dobrego kineskopu w nocy przy zgaszonym świetle. Wolę nie wiedzieć jak gra A-MVA czy IPS w nocy. Ameryki oczywiście nie odkryłem. Co ważne wszystkie natrętne "ulepszczacze" obrazu można wyłączyć (wszelkie rozmycia, redukcje szumu, sztuczne wyostrzanie, dynamiczny kontrast itp.). Obraz SD jest oczywiście gorszy (nasycenie, barwy) od kineskopu 29", ale nie jest to taka przepaść jak kiedyś w LCD bywało. Oczywiście plazma byłaby bliższa barwie CRT, no ale LCD to był świadomy wybór. Ważne, że przy 2-krotnie większej powierzchni obrazu nie ma wcale tragedii ;-) HD jest oczywiście super. Aha, clouding - oczywiście jest, ale chyba każdy kto zna trochę te technologię, wie że to po prostu wada tego typu podświetlenia. Przy jasności dobranej do warunków otoczenia nie ma mowy, żeby to się rzucało w oczy, przynajmniej w moim egzemplarzu. Ale jak ktoś w nocy ogląda na trybie Standard bez modyfikacji, no to sorry ;-)
 
Ostatnia edycja:

janda

New member
Panowie, kupiłem ten tv i mam problem... Jak podłączyć dzwięk do Wieży z Aux..?
próbowałem różne kombinacje i nie mogę uzyskać dzwięku na wieży... pomocy

pozdr
Marcin
 
Do góry