Toshiba 40/46Tl938G firmware

seba1002

New member
A możesz napisać coś więcej - gdzie się pojawił ?
Bo u mnie po wybraniu "Aktualizacja sieciowa" mam komunikat:
"Aktualizacja jest niedostępna w tym momencie", a mam wgrany firmware z datą Sep 13 2012 :confused:
 

system2007

New member
Jest dostępny w serwisach od Toshiby.
Mam 46TL938G i miałem problemy z różnymi sprawami.
Wczoraj przyjechał serwis i wgrał nowego. Poprawa W HBBT ładnie chodzi a trzeba ustawić na Niemcy. ładniejsze opcje powiadamiania w chmurkach, poprawa w DNLA, teraz wszystko odtwarzam w sieci. Obsługa 2 dysków 1Tb na raz i się nie gryzą.Sprawdzę jeszcze DTS czy odtwarza.
Na razie jest oki. Wczoraj nie miałem wiele czasu, resztę zobaczę w wolny piątek. Nr firmwaru to 7.028,12,1 Mar 19 2013 Mboot 00646225
 

tolek1

New member
Witam, mój telewizor 46TL938G wykrywa aktualizację sieciową. Problem w tym, że pobieranie plików dochodzi do 99% i na tym się zatrzymuje. Czekałem kilka minut i nic się dalej nie dzieje. Dokładny komunikat jaki wyświetla się na telewizorze to:
"Ładowanie oprogramowania z internetu, czekaj...
Pobieranie zaktualizowanych plików (99% wykonano)".

Czy ktoś się orientuje jaka może być tego przyczyna? I jakie może być rozwiązanie?
 

jedreo

New member
mnie tośka sama poinformowała ze jest dostępna nowa aktualizacja tylko ze tak samo jak u kolegi zatrzymuje się na 98%. nie wiem o co chodzi :/
Wie może ktoś na czym polega druga opcja aktualizacja over-the-air? moze tak się uda
 

seba1002

New member
"Ładowanie oprogramowania z internetu, czekaj...
Pobieranie zaktualizowanych plików (99% wykonano)".

Miałem to samo. Najpierw zatrzymywał się na 97% potem na 99%, a 15 minut temu poszło do końca, chociaż też długo się zastanawiał na 99%.
Już traciłem nadzieje, że to w ogóle możliwe, aż tu poszło - zapytał czy zaktualizować, pogroził jakie to straszne jakbym wyłączył w trakcie i poszło.
Proponuje uzbroić się w cierpliwość i próbować, aż do skutku.
 

DaRaSWGM

New member
mam ten sam problem z toshiba 40rl939 próbuję już czwarty raz i ciągle zatrzymuję się na 99% , pomaga tylko wyjęcie wtyczki z kontaktu...
 

tolek1

New member
Miałem to samo. Najpierw zatrzymywał się na 97% potem na 99%, a 15 minut temu poszło do końca, chociaż też długo się zastanawiał na 99%.
Już traciłem nadzieje, że to w ogóle możliwe, aż tu poszło - zapytał czy zaktualizować, pogroził jakie to straszne jakbym wyłączył w trakcie i poszło.
Proponuje uzbroić się w cierpliwość i próbować, aż do skutku.

Próbowałem już kilkanaście razy, w dalszym ciągu to samo. No nic w takim razie będę próbował co jakiś czas, może w końcu zaskoczy.

@
DaRaSWGM
pomaga tylko wyjęcie wtyczki z kontaktu...
U mnie wystarczy wcisnąć Exit na pilocie
 

seba1002

New member
Nr firmwaru to 7.028,12,1 Mar 19 2013 Mboot 00646225
Czyli serwisy mają nowszą wersję niż ta, która pojawiła w moim TV :???:
U mnie zaktualizował się do 7.0.27.19.1 Jan 16 2013.
Niestety aktualizacja nie zmieniła zbyt wiele, a liczyłem że jednak z nowym softem znikną stare błędy oprogramowania - niestety.
Dobrze, że chociaż listy kanałów mi nie zmienił, zawsze to pół dnia do przodu ...
 

tolek1

New member
Dzisiaj u mnie pojawiła się nowa wersja 7.08.14.1 z 1 July 2013. tym razem wszystko przebiegło bez problemu. Przy 1-szej aktualizacji musiałem przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych, aby aktualizacja "poszła".
 

Felini

New member
W TL968 pojawia się komunikat o aktualizacji, pobiera pliki do 97% i stop, próbowałem wiele razy, bez skutku. Zadzwoniłem do Toshiby, skierowali mnie do lokalnego serwisu. Na przedstawiony problem technik zadał pytanie: "Po co panu aktualizacja?" Potem zaczął tłumaczyć, że nie jest potrzebna jeśli TV dobrze działa itd. itp. W końcu stwierdził, że nie potrafi pomóc, ale jak chcę to mogę przywieźć TV do serwisu i będą próbować.
Spychologia - producent odsyła do serwisu a serwis twierdzi, że aktualizacja oprogramowania jest niepotrzebna.
Więcej tego szajsu nie kupię.
 

Felini

New member
TL968 zgłupiał zupełnie.
Po włączeniu wyświetla komunikat o aktualizacji a gdy próbuję aktualizować wyświetla kolejny komunikat, że obecnie aktualizacja nie jest dostępna.
To w końcu jest aktualizacja czy jej nie ma?
 
Do góry