TOSHIBA 37Z3030 czy 40XF350

grah

New member
Tom0000 napisał:
Skoro dla toshiby nie jest problem wyswietlanie 24klatek x 5 , to w nastepnej generacji moze beda to robili x8.
24x8=192Hx.

Ciekawe jak zwolennicy odswierzania w LCD i laczenia tego z siecia zasilajaca wyjasnia taka wartosc ?

Zapewne można, ale to pociąga za sobą konieczność zamontowania potężniejszych procesorów graficznych, bo coś przecież te klatki wygenerować musi. Ale tutaj też napotykamy na granicę ludzkiego oka, a właściwie to ją przekraczamy. Oko uważa za ruch już bardzo wolno zmieniające się obrazy (coś jak 10fps), jednak zauważa brak płynności. Powyżej 100fps już nie jest w stanie zauważyć żadnego zwiększania wyświetlanych klatek, po prostu tego nie zarejestruje. Co prowadzi do prostego wniosku - wszystko co będzie się chwalić że ma 200fps jest już tylko sztuką dla sztuki :mrgreen:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Skoro tryb Hz nie jest zależny od ilości Hz w gniazdku prądowym, to dlaczego skoro wszyscy producenci mają w swojej ofercie telewizory 120 Hz to tylko w EU nie ma ich w ofercie?

Przy okazji linki: http://reviews.cnet.com/4520-6449_7-6792632-1.html

http://gizmodo.com/gadgets/lcds/jvc...-makes-120hz-lcds-look-like-chumps-307592.php

Edit:

w UK, DE, ES, IE etc. wszystkie TV mają 100Hz processing:

http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma?opendocument

http://visual.toshiba.es/

http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_-2.aspx
 

d.karolik

New member
Witam

A może właśnie Toshiba ( jako jedyna ) znalazła patent na EU , na zastosowanie ( wyświetlenie ) 120Hz przez swoją elektronike.
Ponoć bardzo dobra albo najlepsza w LCD.
:hmm:
Pozdrawiam.

P.S Nie znam szczegułów ale słyszałem ,że 120Hz tylko wyświetlane przy sygnale HD DVD.
Prosze o poprawienie mnie jak sie myle.
 
Ostatnia edycja:

grah

New member
ar2 napisał:
Skoro tryb Hz nie jest zależny od ilości Hz w gniazdku prądowym, to dlaczego skoro wszyscy producenci mają w swojej ofercie telewizory 120 Hz to tylko w EU nie ma ich w ofercie?

Zapewne wynika to z prostego faktu, że PAL ma 50klatek, no dobra, półklatek, a z tego sens jest zbudować 100Hz obraz przez podwojenie. 120Hz pojawiło się dopiero w momencie gdy wyszedł na jaw problem z HD-DVD i BD, gdzie obraz jest kodowany nie 50/60fps a 24. Przez co przy 100Hz (4x speed) musi zostać przyspieszony o jakieś 4%, natomiast przy 5xspeed nie ma takiego problemu - stąd 120Hz.
 

darek53

New member
15 lat trudnię się naprawą TV i śmiać mi się chce o teoriach 50Hz w gniazdku siciowym! :grin:
Praktycznie każdy telewizor posiada zasilacz sieciowy impulsowy w którym napięcie sieci 230V 50Hz zostaje wyprostowane w prostowniku a następnie "odfiltrowane" w kondensatorze do napięcia stałego ok 300V , następnie układ zasilacza z tych 300V "robi" przy pomocy transformatora impulsowego potrzebne napięcia zasilające (implulsy w takim trafie w zależności od modelu i konstrukcji zasilacza oraz obciążenia go mają przebiegi w granicach 15-30kHz), potwierdzi to co napisałem każdy serwisant RTV więc te 50Hz z sieci ma się do 120Hz w Toshibie jak piernik do wiatraka
 

vahanar

New member
jak w tytule

Panowie wracając do wątku ,czy ktoś porównywał oba modele, a może KIKI się wypowie, miał co prawda 42Z3030 ale byłbym wdzięczny (jeśli nie stanowi to problemu) o porównanie tych matryc.Bądż co bądż to wtej chwili tv na topie i to z najwyższej pólki!
 

jtd

New member
Bez reklam
No i dodajcie do tego tez to, ze obraz czy to 100hz, czy tez 120hz jest obrazem juz SZTUCZNYM! Wymyslonym przez nasz telewizor, a nie przez producenta danego filmu, czy programu. Czesto sie slyszy o efekcie "teatru", bo dostajemy do oczu obraz, ktory nie wystapil w rzeczywistosci. Sharp poszedl inna droga i tam efekt teatru nie wystepuje, bo wstawiaja czarna klatke zamiast usrednionej, jak w innych firmach.
 

kigen67

New member
Dtyczy Toshiba XF350

Ponieważ i ja zamierzam kupić toshibę XF , proszę o info czy smużenie w tym modelu jest dokuczliwe dla odbiorcy . Trzymam się tego modelu bo nie bez znaczenia dla "mojej połowy" jest wygląd odbiornika. Mam zatem nie lada dylemat jak załatwić tą kwestię , bo ja stawiam na model serii Z żona XF .Jednak z autopsji juz wiem ,że raczej ustępuję . Czy jeżeli tradycji stanie się zadość , zakupię model XF to Święta spędzone z nowym nabytkiem będą spokojne ?
Proszę o pomoc !
 

Lech100

New member
kigen67 napisał:
Ponieważ i ja zamierzam kupić toshibę XF , proszę o info czy smużenie w tym modelu jest dokuczliwe dla odbiorcy . Trzymam się tego modelu bo nie bez znaczenia dla "mojej połowy" jest wygląd odbiornika. Mam zatem nie lada dylemat jak załatwić tą kwestię , bo ja stawiam na model serii Z żona XF .Jednak z autopsji juz wiem ,że raczej ustępuję . Czy jeżeli tradycji stanie się zadość , zakupię model XF to Święta spędzone z nowym nabytkiem będą spokojne ?
Proszę o pomoc !
Idz zonie na ugode i bierz 46ZF355D.:)
 

kigen67

New member
cd. FX

Było by za pięknie ,żeby to moglo być . Ogranicza mój zakup wielkość telewizora . Maks to 40" do szerokości 1m .Cóż zrobić ?
Przepraszam za zbyt osobiste posty dotyczące zakupu TV . Liczę na Waszą wyrozumiałość i obiektywne sugestie .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w sobotę mieliśmy taką prezentację / pierwszy raz / Toshiba Z 3030 i XF 355.
Zwycięstwo odniósł ..........XF 355.
Medel wzbudził zachwyt i uznanie. Nie tylko design ale również jakość obrazu i to zarówno w HD jak i w SD - oraz pokonał rywala kątami .
 

birut

New member
Kiki a czy faktycznie wedlug ciebie Xf mial lepszy obraz w SD.
A jak z tym 100Hz nie widac jego braku.
A jak z ostroscia obrazu w XF.
 
Ostatnia edycja:

jaceksobczak

New member
Tak to prawda. Miałem Philipsa CRT 100 HZ z systemem Pixel Plus. Obraz był rewelacyjny ale do tej sztuczności / "teatru"/ przyzwyczjałem się co najmniej pół roku .
Ale z kolei 100 HZ przecież ma pozytywny wpływ na ruch i dynamiczną akcję.
 

amadeo

New member
darek53 napisał:
...te 50Hz z sieci ma się do 120Hz w Toshibie jak piernik do wiatraka
Oczywiście, że tak!
To marketing decyduje, że w Europie producenci mówią o 100Hz a w USA o 120Hz. Z powodów, które, jak sądzę słusznie, podał Grah wygodniej/lepiej jest aby telewizor LCD posiadał 100 i 120Hz.
Jeżeli pojawiają się TV w wersjach na różne rynki to na pewno przyczyną nie jest częstotliwość napięcia w gniazdku sieciowym.
Zbieżność pomiędzy częstotliwością sieci a częstotliwościa wyświetlania obrazu faktycznie występuje tzn. w krajach gdzie obowiązuje NTSC jest 60Hz w sieci (PAL 50 Hz) jednakże wynika to z tego, że gdy wprowadzano normy TV ta zgodność zapobiegała interferencjom. To już nieakualne, "To se ne wrati" - jak napisał Tom0000. Poza tym NTSC ma 60/1001=59,94Hz, częstotliwość napięcia w sieci energetycznej nie jest stała, monitory LCD wyświetlają obraz (u nas też!) w 60Hz...
Co jeszcze można napisać???

Amadeo
 

Gatekeeper

New member
kiki napisał:
w sobotę mieliśmy taką prezentację / pierwszy raz / Toshiba Z 3030 i XF 355.
Zwycięstwo odniósł ..........XF 355.
Medel wzbudził zachwyt i uznanie. Nie tylko design ale również jakość obrazu i to zarówno w HD jak i w SD - oraz pokonał rywala kątami .

witam,

W zeszły piątek miałem prezentację z udziałem 42" Z3030 i 46" XF355 (prezentacja od kiki'ego) i wynik był następujący:
-design: niekwestionowanym zwycięzcą jest tutaj XF355
- kąty: trochę lepsze w XF355
- obraz: no ja tutaj mam trochę inne zdanie na ten temat niż kiki. Wyregulowaliśmy oba odbiorniki i każdy (a w pokoju było 5 osób) stwierdził od razu to samo: kolory na XF355 zupełnie wyblekłe, a na Z3030 super nasycone a przy tym bardzo subtelne.
Pierwsze co się rzuca w oczy, to zupełnie inne odwzorowanie kolorów:zielonego i żółtego w szczególności. Na XF355 ogólnie wszystkie kolory były jakieś takie wyblakłe, jakby lekko przeświecone. Natomiast na Z3030 zupełnie inna bajka: kolory są jakby leciutko ciemniejsze, ale bardziej intensywne i nasycone, a przez to bardziej delikatne.
Kolejna rzecz to płynność. I znowu.....Z3030 jest o wiele płynniejszy, 100Hz jest bardzo subtelene, ale zauważalne jak obok siebie stoją dwa odbiorniki. Obraz na Z3030 masełko, na XF355 lekko szarpał.

pozdrawiam
 

amadeo

New member
bluray napisał:
...
Dla prawdzenia zapuść DVD PAL.
LCD muszą grać 50 i 60 Hz.

To, że LCD akceptuje różne częstotliwości [i wyświetla obraz] nie oznacza, że matryca pracuje przy takich częstotliwościach.

Amadeo
 
Ostatnia edycja:
Do góry