TOSHIBA 37Z3030 czy 40XF350

demosthenes

New member
Witajcie! To mój pierwszy post! :) Mam pytanie... jak w tytule... Który wybrać? Czy brać 37 z 100Hz, czy wąskoramkowego i większego FX??? Kurcze.... od dwóch miesięcy szukam i szukam... zdecydowany byłem na SHARPA.... na początku 37X20E... ciągle ich nie ma...a mają być tanie... potem SHARP XL2E... no a potem poznałem Toshibę i .... czytam i czytam... i zrezygnowałem z Sharpa i baaardzo chcę tosię, jak o niej piszecie... :) Oczywiście był (jest) problem z dostępnością tych tv.... A zdecydowałem się na serię Z37, lub XF40. Ciężko to gdzieś zobaczyć... Jestem z Krakowa... W saturnie jest Z47, więc mam pogląd jak będzie wyglądać 37Z3030! NORMALNIE CZAD! Ale ciągle nie widziełem na żywca XF... No i w sumie nie wiem też który wziąć...? Najchętniej zobaczyłbym oba koło siebie i wybrał... tylko to prawie niewykonalne... Poradźcie coś! Proszę... i dziękuję! No i pozdrawiam forumowiczów, zwłaszcza tosiowców! :)))
 

szafranr

New member
Mam podobny dylemat, ale też i mam dość miotania się między plazmami i lcd i po między konkretnymi modelami i ich wadami.
Musisz sobie odpowiedzieć, czy możesz żyć i ogladać TV bez 100Hz - jeśli tak, to wybór jest prosty 40XF350.
Ja tak właśnie wybrałem.
Jeszcze pozostaje opcja ZF - powinien się pojawić za kilka tygodni, tyle, że będzie droższy i to porównujac ceny 46XF i 46ZF sporo droższy.
 

kigen67

New member
Płynność w 40XF350

Czy po tych kilku tygodniach użytkowania toshiby możesz wystawić jej pozytywną ocenę .Chodzi mi głównie o płynność odtwarzanych scen .
Czy da się zauważyć wyrażny brak 120Hz ?
 

bluray

Banned
Jakiś XF jeszcze w niedziele stał.
Jeżeli to ten z cieńka ramką.
Po lewej stroniue jest stand Toshiby ( SATURN ARKADIA W-wa).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna Regza w Polsce nie ma 120 Hz tylko 100 Hz przy częstotliwości sieciowej 50 Hz - można wykonać tylko wielokrotność.
XF gra rewelacyjnie - co mam nadzieję opiszą Ci którzy juz zakupili model.
Naprawdę robi wrażenie.
 

demosthenes

New member
Witam!
Widziałem wczoraj w końcu 40XF350 w Saturnie w Krakowie... No robi wrażenie.... oj robi... Jest piękny! To na pewno!!! Gra ładnie bardzo, aczkolwiek to trzeba ocenić w domowym zaciszu na różnych źródłach... Od miesiąca próbuję zobaczyć i kupić 37Z3030... no i łażę do tego Saturna i szukam po sieci... no i już myślałem, że skoro jest XF, to będzie 37Z... NIE BYŁO... i nie wiadomo kiedy będzie... Ale od dawna myśalłem, że kupię albo tego, albo tego... I NIE uwierzycie! Mojej Żonie NIE podoba się XF ! ! ! ! Kurczę! Kiki pisał, że podobał się zwłaszcza kobietom! Ja też dałbym sobie głowę uciąć, że tak będzie! Ale nie! Moja KOBIETA jest normalna inaczej! ;-) hi, hi... Napaliła się na Z i koniec... Tylko taki... Tak więc nadal nie mam TV i ciekawy jestem, czy będziemy mieć przed świętami..... :) A kurka.... ładny ten XF... i piękny obraz.... TAKI DUŻY! :) :) :) Pozdrawiam!
 

beniuasia

Member
Co prawda nie 37"

Ale 42Z3030 ogladałem wczoraj w MM (M1) w Krakowie.
Pracownik powiedział mi, że 37Z3030 mają być w tym tygodniu w cenie 6299 PLN.
 
Ostatnia edycja:

grah

New member
kiki napisał:
Żadna Regza w Polsce nie ma 120 Hz tylko 100 Hz przy częstotliwości sieciowej 50 Hz - można wykonać tylko wielokrotność.
XF gra rewelacyjnie - co mam nadzieję opiszą Ci którzy juz zakupili model.
Naprawdę robi wrażenie.

A czy przypadkiem nie mają i 100Hz i 120Hz? 100Hz ze względu na PAL jest stosowany do sygnalu PAL i zapewne DVD, a 120Hz jest stosowane w przypadku sygnalu HD w formacie 1080p/24p? Inaczej jaki sens miałaby technika 5:5, jeśli jej nie można zastosować?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Tryb odświeżania związany jest z napięciem w gniazdku, 120Hz w EU nie występuje.
 

grah

New member
ar2 napisał:
Tryb odświeżania związany jest z napięciem w gniazdku, 120Hz w EU nie występuje.

To troszkę dziwne, skoro LCD jest w dużej mierze wielkim monitorem, a w przypadku komputerów mamy do dyspozycji wiele czestotliwości odświeżania...

Z drugiej strony - zobacz gry na X360, niektóre mają napisane na pudełku "60HZ Only", wg waszej teorii nie byłbym w stanie w nie pograć.
 

Tom0000

New member
ar2 napisał:
Tryb odświeżania związany jest z napięciem w gniazdku, 120Hz w EU nie występuje.
Oj lezka sie w oku kreci :) To se ne vrati .

Sens odswierzania isnieje przy kineskopach i dzialach elektronowych ryzujacych obraz na luminoforach z zadana czestotliwoscia. W przypadku lcd mozna mowic tylko o processingu 100/120 Hz.
Wynika on (upraszczajac ) ze standardu sygnalu jaki sie chce obslugiwac (24/25/30 klatek).
Nie ma znaczenia siec , nie ma znaczenia kraj , a ma znaczenie czy model jest lub nie kompatybilny z NTSC/PAL no i z 24 klatkami.

Proponuje zajrzec na konkurencyjne forum i podszkolic sie w tym zagadnieniu.
Co do wyjasnienia 120Hz w lcd toshiby pozwole sobie zacytowac za Gmeru z http://**********.com/index.php?showtopic=7451
********** .com/index.php?showtopic=7451:



Smużenie i tryb 120Hz

100hzhx0.jpg
activevisionm100hdwo1.jpg


Jak wiemy technologia LCD od zawsze ma problemy ze smużeniem. Niestety ale często widzimy rozmycie obrazu w ruchu, którego przyczyną jest niewystarczająco szybki czas reakcji matrycy. Od pewnego czasu z pomocą przyszedł nam system 120Hz. Posiada go oczywiście Toshiba.

System 120Hz podwaja ilość wyświetlanych przez ekran klatek poprzez dodawanie między każde dwie klatki trzeciej nowej będącej uśrednieniem sąsiednich. (tak wygląda sprawa także na Samsungach, LG, Philipsach, JVC i Sony). Firma Sharp poszła w innym kierunku i tam tryb 120Hz uzyskiwany jest przez wstawianie między każde dwie klatki czarnego obrazu.

W testowym modelu tryb ten sprawdza się wyśmienicie i nie wyobrażam sobie już oglądania telewizji bez trybu 120Hz. Uważam, że Toshiba znacząco pokonuje np. Samsunga serii F gdzie tryb 120Hz delikatnie mówiąc się wykłada przy szybkich ruchach oraz Sharpa gdzie z kolei ciężko mi dostrzec większe różnice z trybem 120Hz i bez niego.

Jednym słowem smużenie praktycznie nie istnieje oraz nie liczy się już w tym przypadku czasu reakcji matrycy.


....................

Nie odswierzanie 120Hz czy 100Hz (bo tu to nie ma sensu) ale processing 120Hz.
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
Witam

Zgadzam się z teorią i też czytałem test zrobiony przez GMERU z sąsiedniego forum . Test moim zdaniem zrobiony bardzo profesjonalnie i wszystkich zachęcam do przeczytania.Tam testy robi się od A do Z a nie jakieś tam c.d.n. ( albo i nie ?) . Podłączone wszystkie źródła i opisy jak działa . Szanuje To forum ale panowie admini powinni się bardziej postarać ( moim zdaniem ).

Pozdrawiam
I jeszcze raz zachęcam wszystkich do przeczytania testu.
Naprawdę warto.

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zasięgnąłem opinii z serwisów centralnych największych importerów w Polsce.
Opowiadanie o 120 Hz - jest poprostu bełkotem marketingowym.
A tworzenie teorii jest poprostu śmieszne.
W USA - Tak . Tam podwojenie daje 120 HZ - dowód:

37" LCD Clear Motion Drive Flat Panel Displays

JVC's line-up of widescreen high definition flat panel displays brings a new dimension to home theater, literally. By operating at120hz,JVC's Clear Motion Drive is able to display twice as many frames as a conventional LCD display. Our line-up of panels was not only engineered to excite the most extreme audio visual enthusiasts, but also to influence the creative minds of the most discriminating home decorators.
http://tv.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL027833&pathId=156&page=10

[FONT=verdana,geneva,sans serif]This LCD TV incorporates 120Hz technology and simulates in-between frames for an impressive response speed, helping to ensure excellent detail and smooth motion during high-speed scene transitions.
http://www2.panasonic.com/consumer-...Vs/model.TC-32LX700_11002_7000000000000005702

[/FONT]

bullet_red.gif
120 Hz Frame Rate Conversion
for superior fast-motion picture quality.http://www.sharpusa.com/products/ModelLanding/0,1058,1812,00.html


jeszcze SONY:
Full HD 1080p, Motionflow™ 120Hz, BRAVIA Engine™ PRO, 10-bit display panel and processing,
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs...0551&storeId=10151&langId=-1&categoryId=28844

Tam Cud techniki - bo wszystkie nagle nie mają sensacyjnych 100 Hz - tylko 120 Hz .
Ciekawe jak teraz "tfórcy' wyjaśnia nową teorię.
Czy w Polsce mozne skorzystać z owych sencacyjnych 120 HZX - można ale tylko w jednym przypadku.
Zobaczymy czy specjaliści nowych teorii to wyjaśnią.
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
kiki napisał:
zasięgnąłem opinii z serwisów centralnych największych importerów w Polsce.
...
Czy oni też twierdzą, że częstotliwość napięcia w sieci energetycznej ma wpływ na częstotliwość wyświetlania ramek obrazu w LCD???

Amadeo
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ciekawi mnie dlaczego niekyóre Osoby z firum tak mocno starają się znależc jakiekolwiek słabe strony Toshiby.Czyżby okazała się zdecydowanie lepsza od zachwalanych TU LCD? innych firm.Test z sąsiedniego forum naprawdę przedstawia obiektywizm, a nie promocje tego modelu .
 

grah

New member
No dobra, trochę mnie to zainteresowało, więc zacząłem szukać.

Po wnikliwej analizie tematu i rozmowie z elektronikami, a nie importerami ustaliłem co następuje:

- telewizory LCD mogą wyświetlać sygnał o dowolnej częstotliwości, oczywiście przewidzianej przez software
- wyświetlenie obrazu PAL w częstotliwości 73Hz nie stanowi żadnego problemu, gdyż telewizor dokonuje konwersji sygnału wejściowego na cyfrowy, a to co potem z nim zrobi, to już sprawa software o czym niżej
- po prostych eksperymentach polegających na podłączeniu przez kartę telewizyjną sygnału z anteny (PALowskiego) pod komputer z monitorem LCD o częstotliwości 72Hz udało mi się ( ciekawe dlaczego by się miało nie udać? ) uruchomić obraz z wieczornych Wiadomości.
- to, że taki obraz jest interpolowany nikogo w tym momencie nie interesuje, my tutaj rozmawiamy o TECHNICZNYCH ograniczeniach, których jak widać nie ma
- to, że np. Toshiba przetwarza obraz jako 100Hz oraz 120Hz wynika z chęci zminimalizowania ilości konwersji i zmaksymalizowania płynności obrazu. Dla PAL będzie to 100Hz, dla HD-DVD/BD (24Hz) będzie to 5x więcej - 120Hz.
- sygnał z gniazdka przechodzi przez prostownik, nie jest więc już sygnałem zmiennym, więc jego częstotliwość nie ma wpływu na obraz.


A teraz rzeczy, które rzeczywiście nie mają sensu:
- wyświetlanie PAL w 120Hz, powoduje to wyraźny spadek płynności odbioru przez konwersję obrazu niepolegającą na wielokrotności wejściowego sygnału
- wyświetlanie materiału 24Hz w 100Hz - z tego samego powodu co PAL nie w 120Hz. OK, można to tak wyświetlić, ale po dokonaniu interpolacji, ale to wpływa na powstawanie nieprzyjemnego efektu rwania obrazu, jako, że musi być on wyświetlany o 4,16% szybciej niż założono.

To w sumie wszystko.
 

demosthenes

New member
Niesamowite, jak bardzo zakorzeniło się to przekonanie o tym, że w LCDkach wpływ na częstotliwość wyświetlania obrazu ma częstotliwość napięcia w sieci.... Porażające.... :)
 

TOMEK0306

New member
ar2 napisał:
Tryb odświeżania związany jest z napięciem w gniazdku, 120Hz w EU nie występuje.

niby to wiemy ale dlaczego sam producent w reklamie telewizyjnej podaje ze ma 120Hz, klamie wprowadza w blad klientow czy moze sami niewiedza jak to jest
 

Tom0000

New member
Skoro dla toshiby nie jest problem wyswietlanie 24klatek x 5 , to w nastepnej generacji moze beda to robili x8.
24x8=192Hx.

Ciekawe jak zwolennicy odswierzania w LCD i laczenia tego z siecia zasilajaca wyjasnia taka wartosc ?
 
Do góry