Toshiba 37XV635DG - opinie

mygothicsoul

New member
Co znaczy nie chce, pogrzeb w ustawieniach wyswietlania konsoli. Mi dziala znakomicie. :)

ps. toshiba informuje o usterkach w modelach 635 i 685 (odnosnie zaniku dzwieku przy dluzszej pracy na hdmi).



K**** działa:) Wystarczyło podmienić kabel HDMI, ten z dekodera wsadziłem do PS3 i odwrotnie ( chociaż nie wiem dlaczego, bo kable takie same 1,8m HDMI Prolink Exclusive.

No właśnie ja mam swoją tośkę 42XV635DG i wczoraj po jakieś godzinie oglądanie comedy central było słychać straszne echo jak serial leciał....o dziwo tylko oryginalny angielski wpadał w echo, lektor bez problemu. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie się bawić w serwisy echh, aczkolwiek na innych forach temat tego problemu ( również na zachodnich ) jest rozwiązywany na dwa sposoby:
1) wpada technik i robi upgrade softu z USB ( swoją drogą straszne kurest**** ze strony Toshiby, że updeta nie ma na stronie )
2) jak nie pomaga update to wymiana modułu karty dźwiękowej, która jest gdzieś przy głośniku, wtedy TV do serwisu leci

W każdym razie mam nadzieję, że update wystarczy w moim przypadku jak coś zacznie się dziać.

Ps. Jak ktoś będzie miał ten nowy soft to dajcie znać.

Pozdrawiam
 

wena

New member
Ja uzywam tego telewizora tylko do ps3 czy problem z "echem" wystepuje rowniez podczas grania czy tylko przy ogladaniu tv ?
 

bpolocz

New member
Witam

Po kilku miesiącach użytkowania przekazuję swoje uwagi:

1) dema dostępne z poziomu menu TV - serwis Toshiby poinformował, że te dema są dostarczane tylko do sklepów na kartach SD ale w sklepie gdzie kupiłem (Euro) nic o takich demach nie wiedzą więc nie ma możliwości sprawdzenia właściwości R+ czy 100Hz przez dema,
2) kanały naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T - niestety przy wyborze DV Polska nie można skanować pasma DVB-T, dla Francja nie widzi kanałów analogowej telewizji dopiero wybór Czechy powoduje skanowanie pasma analogowego i cyfrowego. W okolicach Katowic dla DVB-T znajduje z TVP1, TVP2, TVP Katowice i TVP Sport. Tylko TVP Sport jest w nadawane formacie 16:9,
3) stuki przy przełączaniu kanałów i po wyłączeniu TV dalej występują, serwis Toshiby przemilczał sprawę.
4) wcześniej miałem CV500 Hd Ready subiektywnie oceniając miał żywsze kolory niż obecny XV ale XV ma obraz bardziej czysty (chyba zaleta R+ i 100Hz ) choć jak to wyłączą to trudno zauważyć mi różnicę,
5) obraz HD - SUPER - sygnał z N,
6) na pilocie brakuje mi przycisku powrotu do poprzednio wybranego kanału (w modelu CV500 był na pilocie taki przycisk).

To na razie tyle, pozdrawiam użytkowników XV.
 

KrissN73

New member
ps. toshiba informuje o usterkach w modelach 635 i 685 (odnosnie zaniku dzwieku przy dluzszej pracy na hdmi).



K**** działa:) Wystarczyło podmienić kabel HDMI, ten z dekodera wsadziłem do PS3 i odwrotnie ( chociaż nie wiem dlaczego, bo kable takie same 1,8m HDMI Prolink Exclusive.

No właśnie ja mam swoją tośkę 42XV635DG i wczoraj po jakieś godzinie oglądanie comedy central było słychać straszne echo jak serial leciał....o dziwo tylko oryginalny angielski wpadał w echo, lektor bez problemu. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie się bawić w serwisy echh, aczkolwiek na innych forach temat tego problemu ( również na zachodnich ) jest rozwiązywany na dwa sposoby:
1) wpada technik i robi upgrade softu z USB ( swoją drogą straszne kurest**** ze strony Toshiby, że updeta nie ma na stronie )
2) jak nie pomaga update to wymiana modułu karty dźwiękowej, która jest gdzieś przy głośniku, wtedy TV do serwisu leci

W każdym razie mam nadzieję, że update wystarczy w moim przypadku jak coś zacznie się dziać.

Ps. Jak ktoś będzie miał ten nowy soft to dajcie znać.

Pozdrawiam

Nie wiem czy do końca jest to wina softu jeżeli chodzi i o zniekształcenie dźwięku. Mam ten sam problem w modelu XV635D. Po konsultacji z serwisem odesłałem telewizor do jednego z punktów serwisowych. Po czym serwis odesłał go do serwisu centralnego Toshiby ponieważ wymianie podlega jakiś układ a nie oprogramowanie. Jak już odbiorę TV to dam znać co wpiszą w kartę gwarancyjną.
 

count

New member
Ja mam tak, że bardzo rzadko, ale się zdarza podczas długiego oglądania TV z dekodera N-ki przez HDMI dźwięk w pewnym momencie zaczyna mieć metaliczny podźwięk, a za chwilę zamienia się w charkot, że nic nie można zrozumieć. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie dekodera N-ki.
W sumie nie sprawdzałem po jakim czasie się to dzieje, ale telewizor mam już pół roku i zdarzyło się to może 3 razy.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zmień kabel na HDMI, a Dolby Volume ustaw na średnio lub wysoki. Ewentualnie prześlij dźwięk z dekodera kablem optycznym.
 

count

New member
Dolby mam w ogóle wyłączone, bo przy włączonym dolby, niektóre kanały nie mają dźwięku, bo TV nie radzi sobie z dekodowaniem.
Problem, który opisałem zauważyłem, ale nie dokucza mi zbytnio. N-ka wyłącza się i włącza błyskawicznie, więc reset można przeprowadzić natychmiastowo. I tak jak mówię - zdarzyło się to może ze 3 razy w ciągu użytkowania. Podejrzewam, że prędzej skończy mi się umowa niż mnie to poważnie zdenerwuje ;)
 

drno

New member
Witam,
czy użytkownicy cyfrowej kablówki MM mają taki problem: otóż przy włączaniu dekodera na kilka sekund pojawia się komunikat:


"Problem z HDCP
Telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem (HDCP).
Prosze odłączyć kabel HDMI i podłączyć telewizor za pomocą kabla YPbPr."

Po przejściu w tryb DVI obraz wyświetla się bez dźwięku.
 

count

New member
Ja tak mam w N-ce. I koledzy, którzy mają N-kę na innych telewizorach też tak mają. Taka właściwość HDMI. Włączaj najpierw telewizor, a dopiero po chwili N-kę, jak TV zatrybi.
 

KrissN73

New member
Nie wiem czy do końca jest to wina softu jeżeli chodzi i o zniekształcenie dźwięku. Mam ten sam problem w modelu XV635D. Po konsultacji z serwisem odesłałem telewizor do jednego z punktów serwisowych. Po czym serwis odesłał go do serwisu centralnego Toshiby ponieważ wymianie podlega jakiś układ a nie oprogramowanie. Jak już odbiorę TV to dam znać co wpiszą w kartę gwarancyjną.


Serwis centralny rewelacja telewizor oddany do naprawy 18.05.2010r do dnia dzisiejszego czekają na dostarczenie płyty głównej :-x:-x:-x (czyli problem z dźwiękiem spowodowany jest wadliwą płytą główną). Telewizory produkowane w Polsce a na części trzeba czekać jakby były sprowadzane z drugiego końca świata. Ciekawe ile jeszcze przyjdzie mi czekać na telewizor ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj -
gdzie kupiłeś ?
kiedy ?
jaka gwarancja ?
jaki nr zlecenia -zajmiemy się sprawą na poważnie !!!
 

immortal32

New member
Servo ;), to ja bym się podłączył z prośbą takich ustawień do Toshiby40XV733G , może jakaś kalibracja obrazu czy coś w tym stylu , na fabrycznych ustawieniach tv ładnie swieci , ale w miare jedzenia apetyt rośnie:D
 

destructor

New member
Bez reklam
Dziś w empiku widziałem dodatek PC WORLD z płytą kalibrator płaskich ekranów. Wiadomo, że to nie to samo co kalibracja przy pomocy hardware ale chyba zawsze coś. Cena 30zł :)
 

kondud

New member
Witam.
Mam pytanie do znawców tematu i tego konkretnego modelu. Czy cyfrowe wyjście audio powinno przepuszczać dźwięk 5.1 z konsoli, która jest podłączona do telewizora przez HDMI (konfiguracja konsoli oczywiście odpowiednia). U mnie po podłączeniu do kina jest tylko stereo.
 

Mac1989

New member
Problem

Witam mam pytanie, niedawno kupiłem Tośke i wszystko było ok póki nie kupiłem ps3. Przy podłaczeniu poprzez hdmi i grze np w Fight Nighta 3 w kazdym rogu widoczne jest znaczne zciemnienie obrazu i wystepuje ono na dosyc duzej przestrzeni?? Czy jest to jakas wada techniczna ktora nalezy reklamowac czy ten model tak ma?? barzdo prosze o odpowiedz bo jestem tym faktem niezmiernie zmartwiony
 
Do góry