Toshiba 37XV635DG - opinie

marcepanek

New member

count

New member
No moment. Ale mi AVI rozpoznaje bez problemu z pendrive. Nie muszę rozszerzenia zmieniać, ani nic.
A instrukcja, którą zalinkowałeś podaje format pliku, czyli kodeka, jakim ma być film zakodowany, a nie rozszerzenie, jakiego użyć.
@kaczysld: a ten film który masz jest w divxie, czy to jakiś nieskompresowany avi?
 

maciek1966

New member
pobór energii w trybie czuwania

Witam
w tv jak w temacie w trybie czuwania pobór prądu zmierzony czujnikiem wynosi 20W. według instrukcji winno być ok 0,5 W. czyżby błąd w ustawieniach. proszę o wskazówki

pozdrawiam
;-)
 

olo2000pm

New member
Pytanko

Witam.
Kupiłem i jestem bardzo zadowolony, żadnych stuków, buczenia itp.
Telewizor wart ceny.
Szkoda, że z pena przez usb nie da się oglądać filmów w full HD.
Mam pytanie odnośnie odświeżania obrazu, w folderach informacyjnych on ma 120HZ, ale tej informacji niema ani w instrukcji, ani na telewizorze, gdzie to można sprawdzić??
Bardzo proszę o odpowiedź.
 

kaczysld

New member
No moment. Ale mi AVI rozpoznaje bez problemu z pendrive. Nie muszę rozszerzenia zmieniać, ani nic.
A instrukcja, którą zalinkowałeś podaje format pliku, czyli kodeka, jakim ma być film zakodowany, a nie rozszerzenie, jakiego użyć.
@kaczysld: a ten film który masz jest w divxie, czy to jakiś nieskompresowany avi?

no właśnie o to chodzi,że plik. avi jest całkiem normalny. więc nie wiem co jest grane. muszę sprawdzić z innymi tego rodzaju sprawami. ale dzięki za pomoc.
 

count

New member
No ale co to znaczy normalny. W (nie tak znowu) zamierzchłych czasach przeddivxowych avi było rozszerzeniem nieskompresowanego filmu. Mówisz o filmie zakodowanym w divxie, czy właśnie o takim nieskompresowanym filmie?
Tak na marginesie, do avi używa się dwóch kodeków, Divx i Xvid. Ten drugi jest popularniejszy. Instrukcja go nie wymienia, ale moje testy pokazały, że TV radzi sobie z obydwoma.

@olo2000pm: funkcja nazywa się bodajże Resolution+ i musisz w instrukcji szukać czegoś takiego. Czy jest tam podana konkretna wartość odświeżania, to nie wiem. Zaznaczam, że odświeżanie w telewizorach LCD nie funkcjonuje w takim rozumieniu, jak w kineskopowych, bo tu nie ma strumienia elektronów, który linia po linii zapala piksele bez względu na to, czy jest ruch na ekranie, czy nie. W LCD piksel zmienia się tylko wyłącznie wtedy, gdy zachodzi potrzeba, w przeciwnym razie świeci się stale i żadnego odświeżania nie ma.
 

marcepanek

New member
@olo2000pm: funkcja nazywa się bodajże Resolution+ i musisz w instrukcji szukać czegoś takiego. Czy jest tam podana konkretna wartość odświeżania, to nie wiem. Zaznaczam, że odświeżanie w telewizorach LCD nie funkcjonuje w takim rozumieniu, jak w kineskopowych, bo tu nie ma strumienia elektronów, który linia po linii zapala piksele bez względu na to, czy jest ruch na ekranie, czy nie. W LCD piksel zmienia się tylko wyłącznie wtedy, gdy zachodzi potrzeba, w przeciwnym razie świeci się stale i żadnego odświeżania nie ma.

Chyba jednak nie; funkcja o której mówimy to Active Vision M100/200 - dla modeli RV6** jest to 100 Hz odświeżanie, zaś dla modeli ZV6** - 200 Hz
(strona 28 rzeczonej pełnej instrukcji http://www.toshiba-om.net/LCD/PDF/Polish/XV635-32374246-Polish.pdf )
Natomiast 120 Hz dotyczy obrazów odświeżanych z częstotliwością 60Hz, np NTSC (system PAL ma odświeżanie 50Hz, więc podwojone to 100Hz).
Poza tym dla materiału wyświetlanego w trybie 1080p24Hz (np. filmy na płytach BD) funkcjonuje (podobno, nie sprawdzałem tego :D) 5:5 pull down 'płynny ruch 24 x 5 = 120' : każda z 24 dotychczasowo wyświetlanych w jednej sekundzie klatek, jest pięciokrotnie powtarzana, wynikiem czego jest wyświetlanie 120 obrazów na sekundę, zamiast 24 (kinowy płynny ruch).
Faktycznie, opis tych funkcji znajduje się jedynie w folderach informacyjnych, bądź
na stronie Toshiby np. dla telewizora 42XV635 (37" wycofali ze strony, nie wiedzieć czemu, skoro składają je w Polsce i oferują np. w sieci Euro):

  • h_t2.gif
    Kliknięcie na te linki otwiera nieco więcej informacji nt. zastosowanej technologii; rzeczona instrukcja jest w tym względzie bardzo lakoniczna i ogólna ("zmniejszenie rozmazania obrazu" :D).
Enjoy your kinowy płynny ruch and podwojone odświeżanie bez rozmazania! :D
 

marcepanek

New member
@olo2000pm: funkcja nazywa się bodajże Resolution+ ...

W uzupełnieniu cytat z tejże strony Toshiby dotyczący wymienionej przez Ciebie funkcji:

Resolution +


R+ to doskonałe uzupełnienie tunera MPEG4.

R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD. R+ to technologia zaawansowanego wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości (SD – Standard Definition – PAL lub NTSC) do jakości HD. Proces ten jest konieczny w przypadku większości źródeł sygnału dostępnych dla polskich konsumentów. LCD TV pracują w technologii HD natomiast telewizja analogowa, większość z pośród dostępnych na rynku odtwarzaczy DVD oraz cyfrowych dekoderów (zarówno kablowych jak i satelitarnych) pracuje w systemie SD. Nawet telewizja DVB-T MPEG4 będzie zapewne na początku nadawana w systemie SD. Reasumując jakość procesu skalowania z SD do formatu HD jest kluczowa dla jakości obrazu wyświetlanego na LCD TV.

Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu.Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.


Osobiście ustawiłem tę funkcję bliżej minimum, bo jednak chyba ten Meta Brain nie jest tak inteligentny jak to opisują; szczególnie denerwuje mnie migotanie pojawiające się np. na włosach, lub wzorzystych marynarkach, wówczas gdy funkcja ta jest maksymalizowana.
 

count

New member
A widzisz, "pomieliły" mi się nazwy funkcji. Dzięki za naprostowanie.

A jeszcze co do tych 120Hz.

Poza tym dla materiału wyświetlanego w trybie 1080p24Hz (np. filmy na płytach BD) funkcjonuje (podobno, nie sprawdzałem tego ) 5:5 pull down 'płynny ruch 24 x 5 = 120' : każda z 24 dotychczasowo wyświetlanych w jednej sekundzie klatek, jest pięciokrotnie powtarzana, wynikiem czego jest wyświetlanie 120 obrazów na sekundę, zamiast 24 (kinowy płynny ruch).
To bzdura, bo jeśli nic się w obrazie nie zmienia, to żaden z pikseli nie zmienia koloru i co za tym idzie nie jest modyfikowany. To by miało znaczenie przy analizie obrazu, gdyby telewizor przeprowadzał interpolację pomiędzy kolorami pikseli pomiędzy klatkami. Wyświetlanie tej samej klatki w LCD to chwyt marketingowy, albo nikomu niepotrzebna robota, bo to nie kineskop,w którym każdy punkt musi być naświetlony elektronem, inaczej zgaśnie, tylko tu będzie się świecił stale do odwołania. W ten sam sposób mogę powiedzieć, że mój TV powtarza jedną klatkę 1000-krotnie, dzięki czemu ruch jest jeszcze płynniejszy.
Poza tym, na chłopski rozum: czy wyświetlenie tego samego po raz piąty czy dziesiąty przy zachowaniu skoku animacyjnego pomiędzy klatkami naprawdę wpływa na płynność?
 

oliho

New member
witam!
Jestem świeżo zarejestrowanym userem ,choć śledzę niektóre watki dość długo :)
po pilnej i uważnej lekturze zdecydowałem się na zakup telewizora z w/w tematu , czyli tosi 37xv635
przed chwilą zakończyłem ustawianie obrazu wg. wskazówek "gilek"
jednak mam jeszcze mały problem z dżwiekiem ...do telewizora podłaczone są dwa źródla :
dekoder tv N
oraz dvd onkyo
problem dotyczy dźwięku z dekodera , a konkretniej rzecz ujmując z kanałów HD tejże platformy.jeśli w dekderze mam ustawiony dźwięk dolby , wtedy telewizor niestety milczy , natomiast po przełączeniu na dźwięk "zwykły" jest ok , z tymże nie ma to nic wspólnego nawet z wirtualnym dolby...
Czy jest jakiś sposób na uruchomienie dżwięku dolby z dekodera n na tymże telewizorze ?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
pozdrawiam !
 

count

New member
Też miałem taki problem. Z tego co się dowiedziałem, TV nie dekoduje dolby. Musiałem zmienić ustawienie na stereo.
Szczerze mówiąc za bardzo nie płaczę, bo z dwóch mini-głośniczków to i tak żadne dolby by było bez względu, czy TV potrafiłby to zdekodować czy nie.
 

marcepanek

New member
problem dotyczy dźwięku z dekodera , a konkretniej rzecz ujmując z kanałów HD tejże platformy.jeśli w dekderze mam ustawiony dźwięk dolby , wtedy telewizor niestety milczy , natomiast po przełączeniu na dźwięk "zwykły" jest ok , z tymże nie ma to nic wspólnego nawet z wirtualnym dolby...
Czy jest jakiś sposób na uruchomienie dżwięku dolby z dekodera n na tymże telewizorze ?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
pozdrawiam !
To ciekawe, bo u mnie taki problem nie występuje. Mam podłączony dekoder HD Philips (UPC) przez HDMI i przy wyborze na dekoderze dźwięku Dolby Digital telewizor gra -tak jak potrafi, przez te dwa głośniczki - ale z pewnością nie milczy!
 

look4s

New member
czy ta toska ma automatyczne przelaczanie miedzy sygnalami? bo jak mam wlaczony tuner i wlaczam xboxa to nic sie nie dzieje (a raczej powinno sie orzelaczac), wszystko podlaczone przez hdmi, jak jest taka mozliwosc to prosze o pomoc
 

count

New member
To ciekawe, bo u mnie taki problem nie występuje. Mam podłączony dekoder HD Philips (UPC) przez HDMI i przy wyborze na dekoderze dźwięku Dolby Digital telewizor gra -tak jak potrafi, przez te dwa głośniczki - ale z pewnością nie milczy!

Czyżby problem był w takim razie nie w samym Dolby, a w dekoderze N? Ciekawe spostrzeżenie...
 

oliho

New member
Czyżby problem był w takim razie nie w samym Dolby, a w dekoderze N? Ciekawe spostrzeżenie...
tak może być ,ale bardziej prawdopodobną wydaje się być "teza ( jezu...tyle mądrych słow na raz :) )
,że żeby otrzymać dźwięk w dolby to trzeba od dekodera do Tosi podpiąć dodatkowy kabel od dźwięku ...

ja już nie "płacze" ...podpiąłem eNke do amplitunera onkyo , jedyną niedogodnością , jest potrzeba ręcznej zmiany trybu dźwięku w dekoderze eNki na dolby w przypadku kiedy chcę coś w 5.1 obejrzeć i wysłuchać przy pomocy mojego kina domowego .
natomiast jeśli ogladam i słucham tylko na Tv to znów muszę dźwięk przestawiać na zwykły w dekoderze...


trochę to głupie ,ale sprawdzałem u znajomych dzisiaj i w przypadku "nowych" plazm i lcd oni też tak czynią ,więc doszedłem do wniosku ,że "chyba tak ma być " , choć nadal uważam to za głupie i dość ograniczające ...


pozdrawiam !
 

marcepanek

New member
tak może być ,ale bardziej prawdopodobną wydaje się być "teza ( jezu...tyle mądrych słow na raz :) )
,że żeby otrzymać dźwięk w dolby to trzeba od dekodera do Tosi podpiąć dodatkowy kabel od dźwięku ...

ja już nie "płacze" ...podpiąłem eNke do amplitunera onkyo , jedyną niedogodnością , jest potrzeba ręcznej zmiany trybu dźwięku w dekoderze eNki na dolby w przypadku kiedy chcę coś w 5.1 obejrzeć i wysłuchać przy pomocy mojego kina domowego .
natomiast jeśli ogladam i słucham tylko na Tv to znów muszę dźwięk przestawiać na zwykły w dekoderze...


trochę to głupie ,ale sprawdzałem u znajomych dzisiaj i w przypadku "nowych" plazm i lcd oni też tak czynią ,więc doszedłem do wniosku ,że "chyba tak ma być " , choć nadal uważam to za głupie i dość ograniczające ...


pozdrawiam !

Do dekodera mam podpięty telewizor przez HDMI i amplituner przez toslink - niezależnie od wybranego na dekoderze formatu sygnału dźwiękowego (PCM lub DD) telewizor gra i amplituner gra, z tym że przy domyślnym formacie na amplitunerze pali mi się lampka 'PCM', a przy wybranym Dolby Digital widzę, że dekodowany jest sygnał 'DD' (2.0 lub 5.1, zależnie co nadają).

Na stronie 6 pełnej polskiej instrukcji piszą, że formatem dźwięku obsługiwanym przez wejście HDMI telewizora jest liniowe PCM . A zatem jeśli dekoder podaje przez HDMI sygnał DD to TV pewnie go nie odbiera.
Wówczas żaden dodatkowy kabel z dekodera nie da Ci na telewizorze dźwięku DD (bo niby do jakiego gniazda podłączysz cyfrowe źródło dźwięku - przecież pozostałe wejścia audio są przeznaczone dla sygnałów analogowych! Możesz jedynie połączyć dekoder z telewizorem analogowym kablem stereo).
To by świadczyło, że mój dekoder przerabia sygnał DD na linear PCM (?)

Sprawdź jeszcze ewentualnie opcje ustawienia audio na wejściu HDMI1 (tylko ono obsługuje analogowe i cyfrowe sygnały dźwięku, pozostałe wejścia HDMI - tylko cyfrowe) - postępowanie opisano na stronie 46 pełnej polskiej instrukcji.
 

sidd

New member
Witam,
od niedawna jestem użytkownikiem tego tv i zauważyłem nieprzyjemną rzecz, otóż moja tośka ma idealnie na środku ekranu pionową kreskę na całej wysokości. Wygląda to tak jakby włączone było jakieś demo i ekran był podzielony idealnie na pół i na jednej połowie obraz z jakimś wspomagaczem na drugiej bez. Po prawej stronie mam wrażenie jakby obraz był mniej ostry i troszkę ciemniejszy.Ten podział, kreska, granica jest widoczna na znacznej części kolorów i obrazów, przy czym np włączeniu hdmi jako źródła bez włączonego urządzenia, gdy obraz jest czarny, nic takiego nie występuje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? serwis?
pozdrawiam,
sidd
 
Ostatnia edycja:
Do góry