Toshiba 37XV635DG - opinie

bpolocz

New member
Mysle, ze kolega chyba nic nie ustawial. Kolory blade? Ciekawe. Jakie demo kolega ma na mysli? Chyba nie to ktore jest w sklepach? Bo to leci albo z pena, albo z Blu Ray-a albo DVD.
Z czego ten sygnal jest podawany przez HDMI? Jakie zrodlo?

Moze trafiony trefny egzemplarz. 7 dni na wymiane bez podania przyczyny.


Kolego pisałem, że w porównaniu do poprzedniego modelu są kolory blade i ustawianie nie daje takiego efektu jak miałem wcześniej. Ustawienia kolorów sobie poprawiłem ale trwało to dłużej niż w poprzednim modelu.
Gdyby kolega doczytał katalog Toshiby albo instrukcję to przeczyta tam, że model XV ma dema do prezentacji R+ i 100Hz w TV i to właśnie nie da się uruchomić.
Gdyby kolega wiedział, że upscaling do 1080p dają odtwarzacze DVD i nagrywarki DVD-HDD to nie zadawał by takiego pytania.
Widzę, że zabieranie głosu na forum nic nie daje tylko pojawiają się wpisy, które nie dają odpowiedzi na konkretne problemy - no trudno taki jest polski internet.
W pewnej sieci RTVAGD nie ma zwrotów.
 

bohen25

New member
Kolego pisałem, że w porównaniu do poprzedniego modelu są kolory blade i ustawianie nie daje takiego efektu jak miałem wcześniej. Ustawienia kolorów sobie poprawiłem ale trwało to dłużej niż w poprzednim modelu.
Gdyby kolega doczytał katalog Toshiby albo instrukcję to przeczyta tam, że model XV ma dema do prezentacji R+ i 100Hz w TV i to właśnie nie da się uruchomić.
Gdyby kolega wiedział, że upscaling do 1080p dają odtwarzacze DVD i nagrywarki DVD-HDD to nie zadawał by takiego pytania.
Widzę, że zabieranie głosu na forum nic nie daje tylko pojawiają się wpisy, które nie dają odpowiedzi na konkretne problemy - no trudno taki jest polski internet.
W pewnej sieci RTVAGD nie ma zwrotów.

skoro posiada dema wbudowane w tv to w jakim obszarze Tv tego szukać, bo przewertowałem już menu ze sto razy i nic podobnego nie wpadło mi w oko.
 

piotrflo

New member
Ja mam Toshibe 37XV635DG od kilku dni i mam następujące problemy:
1) nie mogę uruchomić dema (7 różnych demówek) po ustawieniu tv w trybie sklep - komunikat "niedostępne"
2) przez HDMI nie mam dźwięku w TV (sygnał DD) - a ponoć TV na dekoder DD
3) przy przełączaniu kanałów słychać trzaski
4) nie można uruchomić TV z pilota przez naciśnięcie klawisza numerycznego kanału tylko przez czerwony przycisk pilota
5) nie widzę tych 100Hz i R+
6) kolory blade

sygnał z DVD z upscalingiem do 1080p i zwykła antena naziemna - sygnał SD

Wcześniej miałem Toshibe 32CV500 i obraz był bardziej czysty a kolory żywe niż w nowym

Co do kolorow. Nia ma tu ani slowa na temat prob ustawiania kolorow wiec prosze nic nie sugerowac. Jesli chodzi o demowki to ja osobiscie nie widzialem demowki toshiby by byla wyswietlana bezposrednio z TV. Zawsze cos bylo podlaczone albo BD albo Pendrive nigdy tak, ze tylko sam TV sobie gral z wlasnej pamieci. Dlatego mojas ugestia urzadzenia zewnetrzbego z nagranym demo. Czy trzaski slychac w glosninakch TV czy w zewnetrznych po przejsciu przez amplituner? W kwestii wlaczania TV - to Kolega tez nie czytal dobrze instrukcji bo jest napisane, ze wlaczanie i wylaczanie za pomoca przycisku Power na pilocie. Na temat klawiszy kanalow nie ma ani slowa.

"Widzę, że zabieranie głosu na forum nic nie daje tylko pojawiają się wpisy, które nie dają odpowiedzi na konkretne problemy - no trudno taki jest polski internet." - a z takim tekstami prosze sie wstrzymywac bo ja Kolegi nie obrazam ani nic nie sugeruje w poprzednich postach. Jak widac po prostu zadaje pytania by moze pomoc w problemie jak bede wiedzial.

Reszta bez komentarza.
 
Ostatnia edycja:

bpolocz

New member
skoro posiada dema wbudowane w tv to w jakim obszarze Tv tego szukać, bo przewertowałem już menu ze sto razy i nic podobnego nie wpadło mi w oko.


Najpierw trzeba ustawić konfigurację z opcji Dom na Sklep a wtedy w menu (teraz z głowy nie pamiętam w którym) jest ostatnia pozycja auto prezentacja i tam wybiera się dema od 1 do 7 i przyciskiem "uruchom demo" powinno się "coś" pojawić - no i ja mam komunikat niedostępne.
 

bpolocz

New member
Co do kolorow. Nia ma tu ani slowa na temat prob ustawiania kolorow wiec prosze nic nie sugerowac.
Nic nie sugeruje tylko ustawienie w tym TV odpowiednich dla danej osoby ustawień kolorów zajmuje więcej czasu a oczekiwałem po "fachowym" forum jakiś sugestii od użytkowników tego TV którzy go mają dłużej. Te ustawienia, które przejawiały się przez forum za bardzo mi nie odpowiadały.


Jesli chodzi o demowki to ja osobiscie nie widzialem demowki toshiby by byla wyswietlana bezposrednio z TV. Zawsze cos bylo podlaczone albo BD albo Pendrive nigdy tak, ze tylko sam TV sobie gral z wlasnej pamieci. Dlatego mojas ugestia urzadzenia zewnetrzbego z nagranym demo.

Pisałem demo z TV pokazujące właściwości R+ i 100Hz a jakieś demo z źródła zewnętrznego.
Czy trzaski slychac w glosninakch TV czy w zewnetrznych po przejsciu przez amplituner?

A czy była mowa o zewnętrznym ampl czy głośnikach - nie była mowa o trzasku z TV po przejściu na inny kanał - rozumiem, że kolega nie ma takowych.

W kwestii wlaczania TV - to Kolega tez nie czytal dobrze instrukcji bo jest napisane, ze wlaczanie i wylaczanie za pomoca przycisku Power na pilocie. Na temat klawiszy kanalow nie ma ani slowa.

Ale poprzedni model miał taką możliwość stąd moje zaskoczenie.
"Widzę, że zabieranie głosu na forum nic nie daje tylko pojawiają się wpisy, które nie dają odpowiedzi na konkretne problemy - no trudno taki jest polski internet." - a z takim tekstami prosze sie wstrzymywac bo ja Kolegi nie obrazam ani nic nie sugeruje w poprzednich postach. Jak widac po prostu zadaje pytania by moze pomoc w problemie jak bede wiedzial.

Przyznam, że wole konkretne odpowiedzi a nie "pomoc w problemie jak bede wiedzial" i nikogo nie obrażam ale forma są pełne wpisów niczego nie wnoszących do tematu.

Tak z innej beczki jak serwis Toshiby odpowie na moje pytania (czekam już kilka dni) to napisze na forum.

Reszta bez komentarza.
 

bohen25

New member
Najpierw trzeba ustawić konfigurację z opcji Dom na Sklep a wtedy w menu (teraz z głowy nie pamiętam w którym) jest ostatnia pozycja auto prezentacja i tam wybiera się dema od 1 do 7 i przyciskiem "uruchom demo" powinno się "coś" pojawić - no i ja mam komunikat niedostępne.

rzeczywiście dema są, ale po próbie odpalenia każdego z siedmiu napisane jest niedostępny:(
 

piotrflo

New member
No moja Toska 42XV635DG wrocila z serwisu z wymienionym panelem. 3 tygodnie to trwalo. Mysle, ze w granicach rozsadku. Co i jak wyglada dam znac wieczorem bo teraz dochodzi do temp pokojowej. :)

:?: Jedno co od razu rzucilo mi sie w oczy po wyjeciu TV, ze matryca jakby byla bardziej blyszczaca. Czy to mozliwe, czy zludzenie?
 
Ostatnia edycja:

siucha

New member
Kupilem dzisiaj 46 przedtem mialem model wczesniejszy i 32 cale ,roznica kolosalna,zarowno pod wzgledem obrazu i wielkosci;)
Ktos tu podawal ustawienia-jak dlamnie dziwne ,wiec przeprowadzilem minimalny tunning z mojej poprzedniej tosi i zrobilem nowe na 46 ;)
Profil:Film
Podswietlenie:40
Kontrast:70
Jasnosc:0
Kolor:0
Odcien:0
Ostrosc:20
Zaawansowane Ustawienia obrazu:

Zarzadzanie kolorami 3D : Wl
Dopsaowanie koloru podst:
Czer. +7+3-1
Ziel. -3+4 0
Nieb. -5+2 0
Zolty +2+5 0
Rozwy(Magenta) +1+4-3
Cyjan +1-2+1
Temperatura Koloru:4
Ustawienia czujnika automatycznej jasnosci: Wyl
Kontrola podswietlenia:Wl
Poziom czerni/bieli:4
Statyczny gamma: -2
Redukcja szumow mpeg:Niski
DNR:Auto
Resolution+ :Wl(Poziom3)
Active vision M100:Wl
Stabilizacja obrazu:Standart

Sprawdzcie te ustawienia-zaznaczam ze ja zawsze ogladam w lekko przyciemnionym pokoju.Telewizor dokladny model -Toshiba 46xv625d
Jest 625-to ten sam model co 635 tyle ze ja swoj kupowalem we Francji (skladany w Polsce)
Chaialem ogolnie sony czytajac wszystkie fora ale cloudingi itp mnie odstraszyly ,zresza na poprzednia tosie nie narzekam.Na obecna.Hmmmm na szybko testowalem SD iksa i HD.HD chyba nie musze sie wypowiadac.SD piekne w porownaniu do poprzedniczki (tuner opticum x11 i tnk)xbox360 bajka.Czytalem caly watek.Ludzie jakie buczenia? :eek: Ja nic takiego niemam.Zadnych plam ,martwych pikseli ,cloudingow etc.To juz moj ktorys tv i jak narazie takie rzeczy nie zdazyly mi sie nigdy ,wiec moze na Poslke ida jakies specjalne tv? :D ;) To tyle z moeje krotkiej chaotycznej opowiesci .Ustawienia jak ktos bedzie chcial zastosuje (dla mnie podswietlenia 6 i kontrasty z rzedu 8-9 do tego gama na plusie no coz -MLEKO)
 

siucha

New member
Brak edycji posta? :/
Male sprostowanie co do ustawien ;)

Profil:Film
Poswietlenie:23
Kontrast:84
Jasnosc:-4
Kolor:+3
Odcien:0
Ostrosc:20
Zaawansowane ustawienia obrazu:
Zarzadzanie kolorami 3D:Wl
Dopsaowaniez koloru podst:
Czer. +7+3-1
Ziel. -3+4 0
Nieb. -5+2 0
Zolty +2+5 0
Rozwy(Magenta) +1+4-3
Cyjan +1-2+1
Temperatyra koloru:4
Temperatura Koloru:4
Ustawienia czujnika automatycznej jasnosci: Wyl
Kontrola podswietlenia:Wl
Poziom czerni/bieli:0
Statyczny gamma:-3
Redukcja szumow mpeg:Niski
DNR:Auto
Resolution+ :Wl(Poziom5)
Active vision M100:Wl
Stabilizacja obrazu:Standart

Sa to ustwanie z pewnego zagranicznego forum,minimalnie zmodyfikowane ;)
 

piotrflo

New member
No sluchajcie. Po ogledzinach matrycy wszystko OK po powrocie TV z serwisu. Wydaje mi sie, ze nawet lepiej swieci i lepszy jest obraz, chyba, ze UPC zrobilo cos z sygnalem. ;-) Matryca nie jest bardziej blyszczaca niz poprzednia. :) Zludzenie jak lezal. Nawet nic nie ustawialem od momentu powrotu TV i obraz jest jak dla mnie OK. Aha co do serwisu wyrobili sie w czasie i kontakt z serwisem super. Nawet zaproponowali, ze dadza zastepczy na czas naprawy, ale na szczescie matryca przyjechala wczesniej.
 

tomasbrzeski

New member
xv

No sluchajcie. Po ogledzinach matrycy wszystko OK po powrocie TV z serwisu. Wydaje mi sie, ze nawet lepiej swieci i lepszy jest obraz, chyba, ze UPC zrobilo cos z sygnalem. ;-) Matryca nie jest bardziej blyszczaca niz poprzednia. :) Zludzenie jak lezal. Nawet nic nie ustawialem od momentu powrotu TV i obraz jest jak dla mnie OK. Aha co do serwisu wyrobili sie w czasie i kontakt z serwisem super. Nawet zaproponowali, ze dadza zastepczy na czas naprawy, ale na szczescie matryca przyjechala wczesniej.

Całe forum cieszy się razem z Tobą! :-o
Jak ja oglądam mam jedyny problem, że twarze na niektórych filmach są zbyt czerwone. A coś z ustawień mi nie udaje się tego zmienić... ~~
 

piotrflo

New member
Całe forum cieszy się razem z Tobą! :-o
Jak ja oglądam mam jedyny problem, że twarze na niektórych filmach są zbyt czerwone. A coś z ustawień mi nie udaje się tego zmienić... ~~

No ja tez sie ciesze. Co do czerwonych masek to tylko twarze czy ogolnie wiecej masz czerwonego? Napisales, ze na niektorych wiec to nie wina TV z tego by wynikalo, tylko samego materialu nadawanego.
A cwiczyles moze ustawienia Siucha?
 
Ostatnia edycja:

tomasbrzeski

New member
red faces

No ja tez sie ciesze. Co do czerwonych masek to tylko twarze czy ogolnie wiecej masz czerwonego? Napisales, ze na niektorych wiec to nie wina TV z tego by wynikalo, tylko samego materialu nadawanego.
A cwiczyles moze ustawienia Siucha?

nie próbowałem ustawień Siucha, bo te czerwone twarze występują tylko na TVP1 i TVP2, nie wiem czemu tak jest i co zrobić żeby twarze na jedynce i dwójce miały normalne kolory twarzy bo głupio się ogląda Polaków, którzy mają cere jak indianie -_-
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja tam widzę ogromny IL jak dla mnie. W moim poprzednim TV (Toshiba 42x3030) nie było prawie w ogóle opóźnień. W XV635 IL jest spory
 

gregor72

New member
kanały HD

Przez kilka dni miałem okazje potestować mój xv635 z dreambox 800 hd ,kanały hd zwlaszcza sport na zywo obraz bajka , canal + sport (liga angielska), polsat soprt (siaktówka) . Jeśli chodzi o filmowe to dużej różnicy między SD np na canal+ film ,na hbo jest bo bo ten w SD jest w kiepskiej jakości . Ogólnie jak obraz SD jest w dobrej jakości nadawany to obraz żyleta (TVN) ten tv bardzo dobrze sobie z nim radzi ,w porównaniu z lcd panasonic mojego znajomego różnica jest dość spora oczywiście na korzyść toshiby
 

piotrflo

New member
A sprawdzałeś jaki masz soft. Nie zmienili przypadkiem na jakis nowszy rozwiązujacy np. problem z kasowaniem się kanałów?

Soft nadal jest 2.1.70.0 z kasowaniem kanalow powiem szczerze nie sprawdzalem u siebie od nowosci czy kasuja sie przy wlaczonym pen drive. :)

Wlasnie sprawdzilem kasowanie sie kanalow. Problem ten u mnie nie wystepuje. Pen drive wsadzony TV wylaczony bez wychodzenia z USB - kanaly sa po wlaczeniu. Wyciagniety w trakcie - kanaly sa. Wylaczony na USB podlaczonym - kanaly sa. Nie wiem jak jeszcze moge sprawdzic. Z wsadzonym ciagle i przy wylaczeniu nie wyszedlem z USB i ponownie wlaczylem i usb podpiete - kanaly tez sa.

Jakies inne opcje?
 
Ostatnia edycja:

Matsunami

New member
Witam. Chciałbym wgrać nowy soft ale nie wiem jak... czy ktoś mógłby mi powiedzieć? W instrukcji jest "select the input Digital TV" tzn co? Bo próbowałem kilku rzeczy i za każdym razem wyskakuje mi media player. Dzięki.
 

marcepanek

New member
Witam. Chciałbym wgrać nowy soft ale nie wiem jak... czy ktoś mógłby mi powiedzieć? W instrukcji jest "select the input Digital TV" tzn co? Bo próbowałem kilku rzeczy i za każdym razem wyskakuje mi media player. Dzięki.

Tzn. przerzuć się na odbiór telewizji cyfrowej - z wbudowanego tunera cyfrowego. W dolnej sekcji pilota, drugi klawisz w drugim rzędzie to ATV/DTV, pozwala na wybór pomiędzy tunerem analogowym a cyfrowym. Wybierz DTV.
Menu otwierane przy wybranym DTV różni się funkcjami od menu dla ATV.
Media player otwiera się albo z Menu, albo po wetknięciu czegoś do czytnika mediów (np. karty SD). Z czego wgrywasz ten nowy soft ?
 
Do góry