Toshiba 37XV635DG - opinie

damiantomek2

New member
XV a plazma?

Co prawda ja mam wersje 42", ale jak sie okazuje menu sie nie rozni niczym. Przed zakupem mialem takie typy: porownywalem z Sharpem DH77E, Samsungiem wersje 650 i Sony W5500. Jestem zadowolony generalnie. Obraz jest super naprawde. Przewazylo scalowanie obrazu SD z kablowki. Daje sobie rade swietnie z tym tematem.
Tesz szukam tv do sygnału ze zwykłej kablówki ale przed
ekranem zasiadają 4 osoby i obawiam sie katów. Byłem zdecydowany na plazme bo głębia obrazu, kąty, naturalne kolory i właśnie dobry odbiór na na kablówce. No ale wpienia mnie te bzyczenie i "brudna biel" - trudno mi to
zaakceptować. Stąd pytanko jak XV ma sie do plazmy?
Może bez odpowiedzi ale po to jest forum by pytać?

Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam wszystkich w nowym roku i życzę wszystkiego dobrego w 2010, nie było mnie ostatnio ze względu na przeprowadzkę, ale już chyba będę starał się być aktywny. Co do wszystkich maili na PM już odpowiedziałem ,jeśli już coś to proszę o maile, wtedy będę na nie odpowiadał. Myślę że wszyscy są zadowoleni z Toshiby, tak jak i Ja byłe przez okres kiedy ją posiadałem. Sprawa z digialo to zupełnie coś innego.
W nowym roku jeszcze raz chciałem podziękować kikiemu za ogólna pomoc i profesjonale podjeście do różnych tematów, co spowodowało już kilkoma zakupami u niego (a to nie koniec, ponieważ niedługo przeprowadzam się do domku - z bloku - i będę potrzebował wiieeelu nowych rzeczy do kina jak i do TV).
Pozdrawiam wszystkich kolegów z forum.
gilek 1975
 

zaratrusto

New member
Tesz szukam tv do sygnału ze zwykłej kablówki ale przed
ekranem zasiadają 4 osoby i obawiam sie katów. Byłem zdecydowany na plazme bo głębia obrazu, kąty, naturalne kolory i właśnie dobry odbiór na na kablówce. No ale wpienia mnie te bzyczenie i "brudna biel" - trudno mi to
zaakceptować. Stąd pytanko jak XV ma sie do plazmy?
Może bez odpowiedzi ale po to jest forum by pytać?

Pozdrawiam

Witam,

... Z lekkim strachem po lekturze tego wątku, ale stałem się posiadaczem XV63.... narazie szczęśliwym

Wracając do twojego pytania, myślę że nie ma co obawiać się kątów, w ciągu dnia oglądam TV pod katem 45 i jest dobrze, co do skalowania SD ... to wieki szacunek dla tego sprzętu, widziałem SD na różnych tv w tym przedziale cenowym - to tutaj powala na kolana ... a i 100 Hz jest zauważalne- warto!
 

piotrflo

New member
Witam,

... Z lekkim strachem po lekturze tego wątku, ale stałem się posiadaczem XV63.... narazie szczęśliwym

Wracając do twojego pytania, myślę że nie ma co obawiać się kątów, w ciągu dnia oglądam TV pod katem 45 i jest dobrze, co do skalowania SD ... to wieki szacunek dla tego sprzętu, widziałem SD na różnych tv w tym przedziale cenowym - to tutaj powala na kolana ... a i 100 Hz jest zauważalne- warto!

No to witamy w klubie. :) Opisz wrazenia. Moje sa jak najbardziej pozytywne. Ale pojawila sie u mnie sprawa bzyczenia elektroniki o ktorej pisalem w innym watku. Mam jednak nadzieje, ze serwis cos poradzi w tej kwestii. Ogolnie mowie zajefajny TV. Ktos pisal o podlaczeniu laptopa i czarnych marginesach na formacie natywnym. Ja mam Hp Pavilion dv5 z karta ATI Radeon HD 3450 i sterownikami ATI Catalyst. Jak podlaczy sie laptopa do TV pojawia sie w ustawieniach karty taka opcja, ktora pozwala skalowac format obrazu. Wszystkie marginesy znikaja. Jak sie podlacze do TV to sprawdze jak to sie dokladnie nazywa. Napisze, ale dziala pieknie. To taka ciekawostka jakby ktos mial z tym problem na kartach ATI.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nadal proszę o podawanie maili na PM, nie będę odpisywał i przypominał o adresach bo to już się robi nudne i bardzo zapycha mi skrzynkę.
Pozdrawiam
 

tomasbrzeski

New member
Skąd kupic?

skąd polecacie kupić tą toshibe 37" xv635, bo poszedlem do euro i nie mają na magazynie, zamówiłem przez neta to dostałem odpowiedź, że 28dni się czeka na przesyłkę w euro :(
zamówiłem w mixelectronics to póki co bez odzewu...
:hmm:
 

piotrflo

New member
skąd polecacie kupić tą toshibe 37" xv635, bo poszedlem do euro i nie mają na magazynie, zamówiłem przez neta to dostałem odpowiedź, że 28dni się czeka na przesyłkę w euro :(
zamówiłem w mixelectronics to póki co bez odzewu...
:hmm:

37" chyba jakis modny rozmiar sie zrobil. A 42" Ci nie pasuje? Jest od reki dostepny w Euro co prawda szesc stowek drozej.
 

marcus56

New member
skąd polecacie kupić tą toshibe 37" xv635, bo poszedlem do euro i nie mają na magazynie, zamówiłem przez neta to dostałem odpowiedź, że 28dni się czeka na przesyłkę w euro :(
zamówiłem w mixelectronics to póki co bez odzewu...
:hmm:

Możesz się spytać w euro o stan w innych sklepach. Ja tak dorwałem swoją tosię. Ostatnia sztuka w jednym ze sklepów (nie licząc tej na ekspozycji ;).
 

tomasbrzeski

New member
cd

Pytałem o tośkę w innych sklepach i też tylko na wystawie.
37cala do mojego małego pokoju to max.
Próbowałem z mixelectronics zamówić, ale dostałem odpowiedź że nie ma opcji i jedynie mogę odebrać 120km od mojego miasta :(
Byłem dziś w euro i facet powiedział, że zamówią mi tą tośke i ze zaraz napisze on maila. Tośki mogę spodziewać się we wtorek ale to nie jest pewne, dałem im numer komy i będę czekał.
Nie wiecie czy warto brać toshibe z wystawy, gdzie jest włączona od ok. dwóch miesięcy? czy lepiej poszukać nową nierozpakowywaną ?
Pozdrawiam pomagierów:)
 

count

New member
Możesz ponegocjować. Chcą obniżyć cenę? Jak spuszczą sensownie, to można się zastanowić, tym bardziej, że gwarancję i tak wypiszą od dnia zakupu. Jeśli nie chcą nic opuścić, to lepiej poczekać, szczególnie że mówią, że za parę dni ma być.
 

tomasbrzeski

New member
cd

Możesz ponegocjować. Chcą obniżyć cenę? Jak spuszczą sensownie, to można się zastanowić, tym bardziej, że gwarancję i tak wypiszą od dnia zakupu. Jeśli nie chcą nic opuścić, to lepiej poczekać, szczególnie że mówią, że za parę dni ma być.

Nie chcą negocjować. Poczekam choć już nie mam cierpliwości...
 

count

New member
Wierzę. Ale to z wiekiem przychodzi :D
Teraz w Saturnie mają promocję, że za każde wydane 500zł dostajesz stówę rabatu. Jeśli masz niedaleko jakiegoś Saturna to może warto się tam przejechać. Można sporo kasy zaoszczędzić. Nawet jak trzeba kawałek przejechać, to może się za transport zwrócić i jeszcze zostanie parę setek. W Euro ten TV kosztuje 2590. Jeśli w Saturnie tyle samo, to masz 500zł w bonach. Może warto się zastanowić...
 

piotrflo

New member
Wierzę. Ale to z wiekiem przychodzi :D
Teraz w Saturnie mają promocję, że za każde wydane 500zł dostajesz stówę rabatu. Jeśli masz niedaleko jakiegoś Saturna to może warto się tam przejechać. Można sporo kasy zaoszczędzić. Nawet jak trzeba kawałek przejechać, to może się za transport zwrócić i jeszcze zostanie parę setek. W Euro ten TV kosztuje 2590. Jeśli w Saturnie tyle samo, to masz 500zł w bonach. Może warto się zastanowić...

Mysle, ze w Saturnie nie ma szans na taka cene jak w Euro. Jak szukalem 42'' to roznica miedzy Saturnem a Euro wynosila 800 PLN na korzysc Euro w ktorym to zakupilem swoj TV.
 

count

New member
Wszystko zależy od aktualnej promocji. No i podejrzewam, że w zależności od tego, telewizory czyjego producenta zawalają magazyn, na daną firmę mogą być akurat lepsze ceny. Tak właśnie ja trafiłem na Toshibę w promocji w MM.
No i to też nie jest tak, że Euro jest tanie, bo jak szukałem TV, to ceny były bardzo zbliżone do tego co w Media (u mnie nie ma Saturna). W zależności co gdzie było w danym tygodniu promowane w gazetce, tam mieli lepszą cenę na dany towar.
No i nawet jeśli cena będzie 500zł większa, to przecież dostaniesz ją z powrotem w bonach, więc wyjdzie na to samo, a może będzie od ręki.
 

tomasbrzeski

New member
Pytanie

Czy warto kupować tv z wystawy po normalnej cenie?
Czy z powodu, że są one używane nawet kilka miesięcy nie warto kupować?
Możecie się wypowiedzieć o telewizorach kupowanych z wystawy?
 

count

New member
Napisałem ci już. Jeśli sklep nie chce obniżyć ceny, to nie warto. Jeśli mocno obniża cenę, to warto się zastanowić, ale w normalnej cenie to lepiej poczekać, bo co to za okazja. Że masz od ręki? Aż tak się niecierpliwisz?
 
Do góry