Toshiba 37XV635DG - opinie

piotrflo

New member
Witam.Posiadam tośke xv635 42 cale od tygodnia . Mam pytanie czy przy włanczaniu telewizora włancza sie wam ostatni program który oglądaliście przed wyłączeniem . Posiadam też tośke r-3500 ale tam moge włączyć bezpośrednio z pilota program który chce .Oglądam z analogowej kablówki i jest dobrze od stycznia cyfra i hd z vektry powinno być lepiej bo na analogu stara tośka gra wiele lepiej .Co do kątów to poziome jeszcze w miare ale pionowe to już naprawde żle po kalibracji powinno byc lepiej.Moze ktoś wie jaki są koszta kalibracji w okolicy gdynii

Jesli chodzi o wlaczanie mam u sebie to samo. Wlacza sie tylko za pomoca czerwonego wlacznika on/off i na ostatni ogladany kanal. Tez Toska 42" XV635 DG. Soft jakis z listopada 2009. Ale dokladnie nie podam bo jestem poza domem. Jak wroce zaczne dopiero ogarniac lepiej ten TV. Bo jak narazie spedzilem przed nim jakies 2 moze 3 godziny. :) Jesli chodzi o katy to nie jest u mnie tak zle jak piszesz. Wiecej nadam po 3 stycznia jak wroce. Ale ogolnie jest piekna. :D
 

maxi77

New member
Mam pytanie do Was drodzy uzytkownicy.
Kupilem taki telewizor bratu Toshiba 37XV635D i chcialem zapytac, bo czytalem ze wysylacie jakies ustawienia dla lepszego/polepszenia obrazu. Czy ja tez moge takie dostac?
Bardzo mi na tym zalezy prosze.

Drugie pytanie odnosi sie do osob co maja i 37 i 42, bo chce tez sobie taki telewizorek sprawic, czy roznia sie wielkoscia podstawki i szerokoscia ... chodzi mi o szerokosc jak patrzymy z boku bo 37cali ma szerokosc okolo 10,5cm tak mierzylem okolo, a ile ma 42 tez tyle samo?

Chce sprawdzic czy na polke na szafce wejdzie, a nie chce by byl pochylony do przodu mam okolo zapas 20cm, 1-2 cm moze wystawac podstawka...

Liczymy od poczatku podstawki do tylnej scianki TV mi wyszlo w 37 cali brata okolo 10,5cm od poczatku podstawki do cianki tv, a 10,5 boku szerokosci TV w sumie okolo 21cm, a jak jest w 42?
 

maxi77

New member
Mam pytanie do Was drodzy uzytkownicy.
Kupilem taki telewizor bratu Toshiba 37XV635D i chcialem zapytac, bo czytalem ze wysylacie jakies ustawienia dla lepszego/polepszenia obrazu. Czy ja tez moge takie dostac?
Bardzo mi na tym zalezy prosze.

Drugie pytanie odnosi sie do osob co maja i 37 i 42, bo chce tez sobie taki telewizorek sprawic, czy roznia sie wielkoscia podstawki i szerokoscia ... chodzi mi o szerokosc jak patrzymy z boku bo 37cali ma szerokosc okolo 10,5cm tak mierzylem okolo, a ile ma 42 tez tyle samo?

Chce sprawdzic czy na polke na szafce wejdzie, a nie chce by byl pochylony do przodu mam okolo zapas 20cm, 1-2 cm moze wystawac podstawka...

Liczymy od poczatku podstawki do tylnej scianki TV mi wyszlo w 37 cali brata okolo 10,5cm od poczatku podstawki do cianki tv, a 10,5 boku szerokosci TV w sumie okolo 21cm, a jak jest w 42?

Dobra dokonalem wyboru :) wybralem 37" bo tyle moge zmiescic na szafce.
37 czy 42 widzialem 42 to za duzy dla mnie telewizor :) nie mam tyle miejsca.

Czy moge prosic o ustawienia jakie mam dac by miec lepszy obrac prosze...bardzo.
Dzieki
 

piotrflo

New member
Czy moze mnie ktos oswiecic w ktorym miejscu menu mozna ustawic parametry kolorow, te ktore sa w ustawieniach od gilek1975? Czyli Red Green Blue i Cyan Magenta i Zolty. Przy kazdym sa po trzy cyfry w ustawieniach a ja doszedlem do jakiegos miejsca gdzie mozna tylko dwa parametry koloru ustawic. Moze to jakas zapasc posylwestrowa w glowie. :D Z gory dzieki za pomoc. Mowie o Tosce 42" XV 635DG. Zaczynam z nowym rokiem zabawe w dociaganie obrazu.
 

niebieskiblue

New member
Znajdziesz te opcje w menu 'Zaawansowane ustawienia obrazu'.
Włączona musi być opcja '3D zarządzanie kolorem' i należy wejść do funkcji 'Dopasowanie koloru podstawowego'. Zaznaczam, że moje wskazówki dotyczą menu w modelu 37XV635DG.
 

Psychoswir

New member
Tośka :)

Witam wszystkich.
I życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku --- wszystkim użytkownikom :)

Mam również prośbę O przesłanie ustawień konfiguracji obrazu --- zaznaczam że jest to mój pierwszy telewizor w takim standardzie i jestem totalnie zielony.

Do telewizorka mam podłączony cyfrowy Polsat i PS3 --- jakie ustawienia będą więc najlepsze??

Na razie trzymam na standardzie bo się boję coś zawalić.;)

Tak jak na pierwszej randce --- nie można za duzo wymagać, na razie oswajamy się ze sobą :D

Serdeczne Dzięki !!!!!
 

Pinex

New member
Toska 37XV 635 D

Witam.Czy kos juz odbierał lub próbował złapac DVb-T naziemna w MPEG-4?Rozumiem ze dla Polski nie ma takiej mozliwosci i trzeba ustawiac kraj "inny"?? Działa to wogóle?Ja nie mam takiej mozliwości Brak nadajnika naziemnej.Zauwazyłem Ze zmiana na kraj"inny"automatycznie pozbawia funkcjonowanie telegazety z Polska czcinka:(A tak niby miało byc dobrze.
Ze stronki Producenta:

Dlaczego w modelach z serii 635D nie mogę przeprowadzić strojenia odbiornika w trybie DTV (cyfrowa telewizja naziemna, MPEG4)?

W przypadku strojenia w trybie DTV odbiorników wyposażonych w tuner cyfrowy MPEG4 (seria 635DG) należy dokonać wyboru Kraju jako "Inny" (Other). W przeciwnym wypadku proces strojenia nie zostanie przeprowadzony (lub zostanie przeprowadzony błędnie). Niedogodność ta wynika z faktu, iż w momencie tworzenia oprogramowania nie istaniała oficjalna specyfikacja opisująca szczegóły techniczne zastosowanego w Polsce systemu rozsiewczej telewizji cyfrowej. Dlatego też po wyborze Kraju "Polska" dostępne jest tylko strojenie w trybie ATV (analogowym).
 

piotrflo

New member
Znajdziesz te opcje w menu 'Zaawansowane ustawienia obrazu'.
Włączona musi być opcja '3D zarządzanie kolorem' i należy wejść do funkcji 'Dopasowanie koloru podstawowego'. Zaznaczam, że moje wskazówki dotyczą menu w modelu 37XV635DG.

Zadzialalo. Wszystko w tym samym miejscu. Jest dobrze, zdecydowanie lepiej niz mialem - kolorki OK. :) Dzieki "gilek1975" jeszcze raz za ustawienia i dla Ciebie "niebieskiblue" za sciezke podejscia do ustawien. Jedna kwestia. Czy pojawiaja sie u was czasem "piksele" podczas ruchu? Tak jak by TV nie nadazal przetwarzac sygnalu podczas szybkiego ruchu. Wydaje mi sie, ze przy 100 czy 120 Hz nie powinno byc takiego efektu. Chyba, ze ja czegos nie rozumiem. Moze cos pominiete mam w ustawieniach. Dajcie znac jak u was to wyglada.
 
Ostatnia edycja:
Do góry