Toshiba 37XV635DG - opinie

artjur

New member
Witam!
Na początek WIELKIE podziękowania dla "gilek1975" za ustawienia, jak tylko dobiję się do telewizora to ustawię i sprawdzę, przypuszczam że tak jak większość będę zadowolony.
A tak jeszcze przy okazji, podłączyłem moją tośkę, tak tak też jestem posiadaczem tego "tyliwizoora" (i muszę przyznać że jak na razie jestem zadowolony :D ), ale wracając do tematu, podłączyłem ją do PC przez HDMI (co prawda na karcie jest przelotka z DVI karta HD2600XT) i niestety ale obraz jest paskudny i chociaż ustawiona jest rozdzielczość 1920x1080, a w telewizorze "tryb natywny" to obraz jest mniejszy i dookoła jest taka czarna ramka na 3-4cm. Czy ktoś się może spotkał z takim czymś, co mam pozmieniać żeby obraz był na całej powierzchni matrycy, a może tak ma być?

Pozdrawiam!
 

piotrflo

New member
Panowie, Pilne. Jutro jade podpisac umowe kredytowa. Ale dzisiaj bylem w sklepie dla skner i .... Stoje na przeciwko Toski 42XV635DG jest pieknie z czarnym, ale jak przesune sie o jakies 20-30 stopni w jedna lub druga strone cos sie dzieje. Nie jest dobrze. Czarny przechodzi w granat, ale przy takich malych katach? U Sonego tego nie zauwazylem mowie o W5500. Mozecie mnie uspokoic i powiedziec ze to wina ustawienia SKLEP bo takowe tam bylo i po kalibracji jest zdecydowanie lepiej? Prosze o szybkie wsparcie psychologiczne i jak to wyglada u Was. ;-)
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
No i co nie doczekalem sie na wsparcie. :) Ale juz zamowiona i jutro przyjezdza Tosia 42"XV635DG. Odwrotu nie ma. W Euro taniej od sklepu dla idiotow i dla skner rowniez o jakies 800 zl. Niezle. Juz wiecej o nic nie pytam. Koniec myslenia. Klamka zapadla. :D Dam znac jak pierwsze wrazenia jak juz bedzie u mnie.
 

rider89

New member
Napisalem do "gilek 1975" zeby mi podeslal ustawienia do Toshiby 37XXV635DG, ale od ok.1,5tyg sie nie odzywa. Czy ktos kto je ma moglby mi je podeslac - na forum na PM?
Ew. jak nie pojdzie przez PM to osoba zainteresowana pomoca mi niech napisze PM to wysle swoj adres e-mail.
Z gory dziekuje.
 

count

New member
Piotrflo: nie odpowiadałem, bo po pierwsze u siebie nie zauważyłem takich objawów. Oczywiście patrząc bardzo z boku telewizora widzę różnicę, ale nie z 20-30 stopni. A drugi powód jest taki: czy rzeczywiście będziesz oglądał telewizję z 30 stopni? Wbrew pozorom to bardzo duży kąt, a telewizor też niemały. Skoro zamierzasz oglądać telewizję z takiego kąta, to albo za mały ekran kupujesz, albo masz źle wybrane miejsce na telewizor ;)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Odzywam się w miarę możliwości, jestem w trakcie przeprowadzki więc nie mam za bardzo czasu na wchodzenie na forum, ale już jestem i uzupełniam wysyłkę :). Dodatkowo idą święta.
Pozdrawiam
 

piotrflo

New member
Mam w domu. Dojechala 42XV635 DG. Ale powiem tak na szybko po przeskoku z 29" to 42" jest masakra. I normalnie nie wiem kiedy sie przyzwyczaje. Glowa mnie narazie boli. Mam nadzieje, ze to przejdzie. :) Narazie nie mam czasu by jakos posiedziec na spokojnie i pobawic sie ustawieniami. Wrzucilem te od Gilka za to dzieki Gilek. Tylko nie bardzo rozumiem jak przy kolorach podajesz trzy liczby. Ja u siebie znalazlem tylko mozliwosc wpisania dwoch cyfr. Nie wiem moze sie jeszcze gdzies niedokopalem. Mysle, ze jakas glebsza kalibracja bedzie potrzebna.

Jesli chodzi o katy to niemam wogole z tym problemu jest super. Zabawe zaczne dopiero ok 4 stycznia bo dzis robie wypad na urlop. Szkoda. Bo korci mnie a mam 7 dni na sprawdzenie czy wszystko OK. Ale co najwazniejsze - matryca jest OK.
Obraz w zaleznosci od kanalu. Raz lepiej raz gorzej. Z drugiej strony UPC nie jest jak widze jesli chodzi o sygnal najlepsza kablowka. Chyba po uplywie umowy zmiana na jakas n-ke.

Aha i jeszcze jedna sprawa czy znacie ten dekoder cyfrowy do UPC Thomsona DCI52UPC02 taki srebrny. Czy tam jest jakas mozliwosc ingerencji w format wyswietlania by sprawdzic co tam jest ustawione. I dlaczego w Tosce nie ma 16:9 formatu?

To tak na poczatek. Inne wrazenia nastepnym razem jak dojde do siebie. :popcorn:

Moze nawet jeszcze dzisiaj cos napisze bo nie wytrzymam. Zapodam jakies HD z komputera
 

count

New member
No to pomyśl, że ja się przesiadłem z 26 cali na 46 :D

Co to znaczy, że nie ma formatu 16:9? Telewizor podaje ci to co dostaje od dekodera. Jeśli w dekoderze ustawisz 16:9 to tak będzie pokazywał telewizor.
Chodzi ci o przerabianie wszystkiego na 16:9 przez TV? Pozmieniaj tryby, w Toshibie standardowe 16:9 (używam tego do wszystkich kanałów HD) nazywa się "Szeroki kąt". Do filmów z komputera używam SuperLive, który wypełnia cały ekran usuwając ramkę w obrazie, jaki mam standardowo z komputera.

A jeszcze tak zapytam niedyskretnie: po ile ta 42XV była?
 

count

New member
W MM za 3999? Za tyle to ja 46 kupiłem. I jeszcze bony dostałem na 400 zł :)

3160 to już zdecydowanie lepsza cena.
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Jak widze to ja tu teraz jestem od opiniowania. :) I dobrze. Bo musze sie nagadac. Jestem w szoku ogolnie. Obraz ze zwyklego DVD bez skalowania do HD bardzo dobry, zapodalem filmiki z kompa HD MOON, DISTRICT 9 Rewelacja. Tylko mam jeden problem przy filmach na 1080i. Troche mi komp tnie i jest bardzo duze opznienie obrazu w stosunku do dzwieku. Nie wiem jak ma byc ustawiony komp jesli chodzi o HD. Przy 720 wszystko jest pieknie. Grafike mam ATI Radeon 3450 512 Mb. Jak podlaczam do niego Toske to mam mnostwo ustawien HD. Co ma byc ustawione by nie cielo? Macie to sprawdzone? Rany musze zakupic jakis BD. To bedzie jazda. Ale filmiki z kompa to tez bajka.
Kanaly z TV OK. Ale zauwazylem cos ciekawego, ze z analogowej kablowki obraz wydaje mi sie lepszy niz przez ten badziewny dekoder cyfrowy UPC. Czy to mozliwe?
 

piotrflo

New member
Jakiego tunera? Jakie parametry masz na myśli? A z kalibracji będę korzystał rzecz jasna, ale po nowym roku dopiero.:)
 
Ostatnia edycja:

niebieskiblue

New member
Wiem, że z tą sprawą najlepiej skierować mail do "gilek1975" (i tak też zrobiłem), ale skoro aktualnie ma on ważniejsze sprawy na głowie, może ktoś kto już otrzymał od niego parametry optymalnej kalibracji dla toshiby 37XV635DG mógłby mnie wspomóc?
W razie czego proszę o mail poprzez PW.
 

bady87

Member
Witam.Posiadam tośke xv635 42 cale od tygodnia . Mam pytanie czy przy włanczaniu telewizora włancza sie wam ostatni program który oglądaliście przed wyłączeniem . Posiadam też tośke r-3500 ale tam moge włączyć bezpośrednio z pilota program który chce .Oglądam z analogowej kablówki i jest dobrze od stycznia cyfra i hd z vektry powinno być lepiej bo na analogu stara tośka gra wiele lepiej .Co do kątów to poziome jeszcze w miare ale pionowe to już naprawde żle po kalibracji powinno byc lepiej.Moze ktoś wie jaki są koszta kalibracji w okolicy gdynii
 
Do góry